Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Ez minek a müszere?

6000-ret forog, vizes blokk!?
köszi a hozzászólásokat!
Kösz az infókat, majd átrágom a dolgot, mi lenne nekem a jó. Magyar rendszámmal persze egyszerűbb lenne, mert otthon megcsináltatnám valakivel, úgyis járok haza vele. Csak hát a TÜV...
"Azon ritka motorosok közé tartozom, aki sík hülye a technikához "

Ebben tévedsz, mert ez nem ritka. Az autóját sem akarja mindenki maga tákolni, csak valahogy ez a trend terjed, hogy a motorhoz érteni kell. Szerintem sokkal olcsóbb normálisan használni, és akkor lehet nem is derül fény arra hogy nem értünk hozzá, hiszen nem basszuk szét, de ez messzire vezet...
Hidd el a barátaim (is) azért viselnek el, mert ők nem értenek hozzá, így én megcsinálom/megcsináltam nekik.

Neked szerintem a legkevesebb gondod TÜV-ABE, egyszerüség tekintetében a Louis-os cuccal lenne. A V-sysvagy E-sys vagy mi , egy kicsit drágább mint a most 80€-os alap-sys, de valahogy stabilabb.

Régebben Zolee13 használt ilyet.
2010. május 11. 17:54 ennél a dátumnál megtalálod az egyik kommentjét, tudsz tőle infók kérni a hosszútávú tapasztalatiról, meg hogy hogyan helyezte el a cuccot.

Èn neked ebben többet nem igen tudok segíteni, mert itt nincs olyan szerszámozottságom, helyem, hogy le tudjam neked ezt bonyolítani.
Ha olyanom van akkor azokat hazahordom, otthon a műhelyben megcsinálom, vagy ügyesek legyártják nekem gépen a megtervezett dolgaimat, azt hozom vissza beszerelni.
2 hét állás után nincs olyan robanó motor ami ne nyomna egy pamacsot !
Itt nem. 2 hete indításnál füstölt. de nem úgy mint egy trabant, ami folymatosan okádta a füstöt. Na akkor tank le aztán megcsinálom a dolgokat. Jó lesz húsvéti proginak.
Így igaz István ... és elég szarul veszi is ,, de nem nyom semmit
egy szinkron simán rá férne ahogy a pilot vált be is torpan , dus az alapjárat simán hallani
Online szerelés...
Ez nem is fűstől baszameg !
Azt 43-sec.nél hallani hogy nincs meg a szép átmenet az alapjárati -alsó fordulatszám, meg a középtartomány között, hanem dobálja egy kicsit, majd megugrik...Tehát finomítani lehet az alapjárati keverék beállításán, meg egy szinkron biztos jól jönne, de ez nem indokolja azokat a kormos gyertyákat.
közben el olvastam !

na hát egyből más agyerek fekvése barátom .. itt nincs le tapadva gyűrű se a karbival sincs gond ...
Meg mondom mi van 2-3 évet állt ez a szekér szépen be rozsdált a tank -- amit most ,hogy használod ... a benzin szépen mos bele a rendszerbe , a1-2 karburátorod tűszelepe allá kis rozsda kerül az a henger már sokat is kap és dadog aztán megy tovább a motor atű szelep allol ki mosa a tiszta benzin és ujra helyre áll annak a hengernek az optimális levegö/benzin hányada ... aztán egy másik tű szelep kap egy kosz darabkát az ömlik tul .....stb ...stb

Most pont a1-2 henger folyik túl ezért nem megy rendesen a motor ezért hot benzin minden .

tank le ki mosi . benzincsap ki mosi azegész rendszer ki mosi
és a karbikat is ki mosi föleg a fő és mellék benzin járatokat járatokat .
De hogy miért nyomot kéket még mindig rejtély ?
nekem is volt,hogy megtorpant menet közben,aztán Tsanyi tanácsára átnéztem nem-e szív falsot,majd a levegőszürőt,és az volt a xar,kicseréltem, és nem is volt megtorpanás, azóta jobban odafigyelek
Nekem jelen esetben a karbisoron az egyik T fent sincs, mert ahogy kisasoltam az csak egy túlfolyó ha nem zárna a tűszelep rendesen akkor ne a forró blokkra engedje az értékes nedűt. Ebben az az érdekes, hogy ki lett cserélve a tűszelep és a benzined még is túlcsordult a szinten, akkor vagy az úszószint nem frankó, vagy a szelep engedett még.Amit a képek mutatnak az nem benzin, hát ez az áztatás valóban türelem játék, ne kapkodj vele, hagyjál időt mindenre, had dolgozzon a petróleum benne.
Nem nyomott kéket. Itt a videó, miután kicseréltem a karbisort.
Öszegezűk :
12500 km van a vasba 2-3 évet állt és prüszkölt a karbi orán száján folyt
te le cserélted az egész karbi sort idáig stim

gondolom ,hogy a 2-3 évi állás után folyt a karbi ? ... ezek után cseréltél karbi sort ...ezek után jó volt ? vette a lapot ? indult ?nem nyomot kéket?M feketét ?
Akkor hosszasan leírom! Mivel banki lefoglalt volt úgy számoltam, hogy 2-3 évet állt. Mikor elhoztuk, a benzin bele volt rohadva a karburátorba, azt ultrahangsan megtisztították, új tűszelepeket vettem bele, az lett belerakva. De mivel nem volt használva, a karburátor sor tömítései a tankon lévő vákuumszelep membránja is megvolt repedezve (amit később megcsináltunk). Miután megelégeltem, hogy az alapjárati rendszer(ha így hívják) eldugult még ezekután is, meg folyt a benzincső és a karburátorsor T elosztásánál állandóan a benzin valamint mivel már 2-3szor szét lett szedve és sajnos az elöregedett tömítések miatt (sztem) néhol már fals levegőt is szívott, télen vettem egy használt karbisort.

4 hete be is raktam, minden fasza volt. Jobb volt mint új korában, nem dadogott, nem volt erőtlen. (örültem, mint majom a farkának) Aztán ugye jöttek a rossz idők. leraktam újra. 2 hete haverral elmentem egy körre és ott már éreztem, hogy valami nem stimmel. Menet közben megtorpan (vagy túl sok benzint vagy túl sok benzint kap vagy az ellenkezője), aztán egy kis kihagyás után újra húz. Miután ez megtörtént, kiszedtem a gyertyákat, akkor láttam, hogy olajosak/benzinesek a gyertyák, de csak az 1-2. Megpucoltam, mondom biztos ami biztos alapon, akkor megyek egy nagyobb kört, hogy "égjenek ki", de a fentebb említett probléma (menet közben megtorpanó, fuldokló jelenség) ezekután is jelentkezett.
Még direkt tankoltam bele jobb minőségű nem occó' benyát is, hogy kicsit tisztítsa a rendszert.

És most per pill ez a helyzet.
Mennyit is állt ez a motor?...éveket?
Akkor állíttasd be...
Azt én is látom, hogy úszik a benyában.
Az olaj a gyertyán. Feleslegesen erőlteted. Próbáld meg a petróleumos "áztatást". Légy türelemmel. Egy téli leállás után nem eldúsul a keverék, hanem elszegényedik az esetleges lerakódások miatt...
Erőtlen a rossz égés miatt, meg a gyengébb kompresszió érték miatt a letapadt gyűrűk okán. Nagyon ne erőltesd, mert a gyűrűkön keresztül adja le a dugattyú a hőjét, és mivel azok nem érintkeznek most a henger falával, így túlmelegedve be is sülhet, vagy átlyukadhat.
úszik a benzinben.....karbival foglalkozni kéne....
mármint 12500 km-nél is volt olajcsere.
Hozzáteszem, tavaly lett kicseréve benne az olaj, repsol 10w40-es 12500 Km-nél. mikor vettem akkor 6000 km volt benne, mondanom sem kell, hogy alapból olaj+szűrő csere volt. most 15000 km van a mociban.
Nah, kiszedtem mind a 4 gyertyát, megpucoltam. Önindítóztam üresben. Visszaraktam őket. Járattam, de akkor sem volt faszányos. Nem lehet, hogy az alapjárat nem megfelelő beállítása+szívató ráhúzása miatt lesz ilyen a gyertya? Szikrát ad mind a 4 gyertya, azt megnéztem. Mentem egy gurigát az udvarban üzzemmelegen, de erőtlen volt.
Nemazert,de egy 5 eves motornal az olajon kivul barmelyik szobajohet?