Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

"elszörgölte" ?

Nem a "sajátom" favorizálom (hiszen nem én találtam fel a meleg vizet), de a másik elvnél, ha belegondolsz csak a tolóüzemben érhet a lánc ahhoz a vezetőhöz a lengővillán. Így elég hektikus lehet a terülés a láncon. Továbbá mivel egy plató az egész, a műanyagon elterülő olaj mielőtt a láncra jutna szennyeződést tud összeszedni.
Persze ezek "csak" feltételezések, mivel nincs semmi tapasztalatom ebben a rendszerben.

De még mindig jobb mintha ugyan ezen a ponton fentről adagolnád rád... Érted kívülről! Mikor a fizikát mindenki tudja (csak a valóságban nem tudja alkalmazni) A legnagyobb iránytörés előtt rájuttatni az kenőanyagot a lánc külsejére, mikor utána kb 100-150 mm múlva vesz egy hajtűkanyart a kis lánckeréken és már nincs is rajta semmi...
Szerintem azért jó csepegtetni az első lánckeréknél, ahogy megy hátra a laza ág, mert a terheletlen "zörgő" perselyeken szépen el tud terülni az olaj, majd a hátsó lánckeréken kijut a külső felére is a láncnak, a felesleg meg leválik. A feszes ágon meg szépen ellátja a funkcióját terhelés alatt az olaj.
Személyesen Baján
mélen : rocklmiki@freemail.hu
Köszönöm a segítséget Kisfranky, illetve neked is Zöldi.
Vajon Mikirt, hogy érem el?
JAja!
Azt néztem, hogy itt a polaritás mindegy! Meghúz egy mágnes egy membránt és egy egyirányú szelep van benne, ami megadja munkaütem irányát. Gondolom az vezérlővel ők is szaggatják az áramot. Itt az elektronika nem nagyon kaphat 0,5 sec-nél hosszabb időt.
Mondtam hogy ugyanaz csak ez 34 euro a ditekké meg 12 ért is van.
Pár másodpercenként egy löketet ad alapból de vezérlésen múlik.
Zoli!
ez Mikuni. Tehát ua.
Én kukáztam 4 ezerért.
NA akkor most Mikirt kell megkérdeznem a meghajtásáról.
Srácok!

Gond van ezerrel!
Összepakoltam a karbikat és a legvégén az egyik karbi fűtés még szinte be sem tekertem és már tört is le a feje
Bontóba adnak el vajon külön fütőbetétet? Vagy hol lehet "jobb" áron hozzájutni? (Zöldi által említett árra gondolni sem merek).
Egyébként mi van ha nincsen bekötve egyik sem? Nem csak hidegindításnál van jelentősége?

Másik dolog hogy láttam a betét végén fehér hővezető pasztaszerű valamit, de a furatban meg semmit. Kell a végére rakni valami pasztát vagy elég amit a meneten keresztül átad?
Ha speciel ezt lőtted konkrétan akkor megszíítad.

feleennyiért a diteché ugyanaz.Mondtam.Mikirék ugyanazt használják.

link
A bandittal nem lesz gond..................ha én túléltem az idegbeteg izét.
Köszönöm mindenkinek a tanácsokat elképzelhető hogy csak a feleségemmel de az is lehet hogy többen mennénk van a környéken pár motoros akivel lehetne menni !Nagyon jó lenne ha már idén mehetnék! De először a C jogosítvány utána a motor (korlátlan) addig marad a 125 enduro erdőbe!
Én is a 600-al szemezgetek csak nem vagyok benne biztos hogy első nagymotornak ezt kéne venni de úgy vagyok ha egyszer erre kötök akkor inkább 1szer veszek fiatalt és nem cserélgetem a motorokat 2 évenként!
Köszönöm az infókat
Az olaj szórását pedig a Tasi-féle módszerrel oldom meg, mivel a muti elszörgölte a K.István félét
Segíjetek!
http://www.ebay.de/itm/Olpumpe...

Na ezt sikerült ma szereznem az olajzáshoz. Egy elektromos impulzusra kb egy csepp olajat szállít nyomással. Használtan sikerült beszereznem de nagyon ígéretesnek tűnik.
Azt szeretném kérdezni, hogy kb milyen mennyiségre van szükség a kenéshez.
Előre is köszi!
A napsütés...a napsütés.
Jattos gyerekek teremnek ott délen
Nem kell. :) Egy másik ember aki bírja combbal a túloldalon, és kész!
Kivitelezhető!
Jah, en a sebesseg jel jeladojara gondoltam ;-)
Enneka leszedeseez asszem olaj le. Tangerine?
http://www.gdlcycles.com/gener...

Itt látszik...
Egyébként a motor bal oldalán van, ha még nem tűnt volna fel.
"kis lánckerék alatti bakelit jeladó"

Igen, mert a fokozat kijelzőmhöz erre is szükség van, csak nem tudom, hogy hol találom.
Jobb vagy bal oldalt keressem ?
Mennyire kell megbontani a blokkot ?
Esetleg egy fényképet valaki ?


Ui.: Bárki válaszolhat, nem feltétlenül Zöldi-nek szól a kérdés.
Hát tudod....olyan izé izé
Nekem van egy raktáram beférne.................pénzt ugyan nem tudok adni de a tárolást megoldom.
Nem kell valakinek olcsón? Vagy drágán... nekem mindegy Vagy egy SV 1000? Túl kicsi a garázs és egyszerre úgyis csak egy megy
Ha párban akarsz motorozni, akkor 600 alatt ne gondolkodj.
Koszi! Akkor lehet ellatogatunk a csaladdal a "nagyfaluba"!
http://rugobolt.hu/
A milyet,és amekkorát akarsz!