Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Úgy látom ti tényleg tönkre akarjátok tenni a láncgyártókat....
Kék füst -olaj, akkor leszivároghatott a hengerbe. Ha fordulaton füstöl -olajlehúzó gyűrű, ha tolóüzemben akkor szelepszárszikering... Víztől nem lesz kokszos az égéstér.
Jó hogy nem láttam ez a galériát!
Soha nem készülnék el az Odesszai ammónia gyár terveivel...
A múlt hétvégémet elbaszta majdnem teljesen a sok pontagyú...

Az a baj hogy sokuk nem több pitiáner provokátornál.
Én érezzem magam kellemetlenül, mert igyekszem jó tanácsokkal tapasztalatokkal meggyőzni arról hogy olcsóbban is lehet motorozni.
(Stílusom olyan amilyen: szarkasztikus -ironikus-egyedi, de azt tartom "a cél szentesíti az eszközt", még akkor is ha sok mimózalelkűnek egyszerűen csak alpári.)

Közben jönnek a filléres érvekkel, hogy ők szeretnek láncot takarítani, meg az nem megterhelő, mégis mikor motort mész venni, látod hogy a magyar járműpark nagy hányada lelakkot, szétbarmolt, összetákolt romhalmaz. Meg az is elfelejti a többségük, hogy lehet motor van, de nem mindenkinek van udvara, helye a motorápoláshoz. Nem mindenhol lehet az utcán motort mosni ápolni, szerelni... statáriummal helyben fejbe lőnek.

A galériához nincs kedvem írni, de ide talán elfér, és itt fórumozok nagy része érti is. A mai tárgyak létjogosultságát, élettartamát sok minden befolyásolja. Amit én tapasztaltam. Az hogy mit gyártunk azt a marketingesek a köz véleménye alapján határozza meg, nyilván van benne egy marék rákényszerítés is a reklámok által. A piackutatás után meghatározzák a tervezendő termék paraméterit, és tervezésre fordítható összeget. Sok esetben fordul elő, hogy lehetne jobban is, elviekben..., de beláthatatlan kockázat és a vele járó csúszások miatt erre nem szokott sor kerülni. Jellemző még a tervezési mintagyártási fázisra, hogy fordítottan arányosan van felosztva az rendelkezésre álló idö. Vagyis egy engedélyezésre aláírásra sokszor többet kell várni, még átmegy a sok ejtőernyős kezén, mint amit valójában a tervezésre, minta gyártásra, gyártásra lehet fordítani. Így a szúk idő alatt nagyobb az esély hogy az amúgy is komplikát gyártmány terveibe hiba csúszik, tovább tetézi ezt az ha tesztekre sem marad elég idő és pénz keret.
Így felesleges azt feltételezni, hogy direkt terveznek bele hibákat, hiszen a legtöbb magától véletlenül kerül bele. Ugyanakkor pl egy élettartam teszt esetében ott van a feltételezés hogyha pl egy áramkör sós kamrában emelt hőmérsékleten, páratartalmon kibír 100 üzemórát akkor a "valóságában" 1000-ret fog..., de nem feledjük el hogy ott van mindig mögötte a valószínűségi érték...-Gauss féle normál eloszlással...

Ugyanakkor tervezési mintagyártási fázist az is hátráltatja, mikor idióta dilettánsokkal kell megmérkőznöd az igazadért, és sokszor inkább rájuk hagyod, mert olyan teszteket várnak el tőled olyan doksihalmazzal, aminek megírása alatt elhasználsz két klaviatúrát. Így legközelebb inkább kussolsz , rájuk hagyva a baromságot...

Ez is oka az ország általános helyzetének, hogy portástól a hivatalnokig inkompetensek végzik a "munkát", és az egy dolog hogy ők nem értenek hozzá, de azokat is hátráltatják, akadályozzák akik szeretnének valamit jól is csinálni.
Mivel aszondták tőlem tapasztaltabbak nemfontos így nem keresem.
Esetleg, hogy párás/vízes lett a benzin a tél alatt?Az játszik?
Műszerrel keresd meg melyiken van fesz. amikor világít az "üres" lámpa! A feszültségre záró mágnesszelep áramfelvétele tized amper nagyságrendű!
Ez szerintem inkább karburálási gond lehet, mert a trafó nem az egymás melletti gyertyákat táplálja, én azon a téren keresgélnék. Ha kormosodik a gyertya az valóban 3 dologra utalhat, ds keverék, rossz hőérték, túlzott olaj az égéstérben, de nálad eddig ha nem volt gond akkor a hőérték kiesett, a szürkés füst pedig olaj lesz.
Ezért van a fórum, hoigy az ember okosabb legyen minden téren
Hát..............eddig talán ha 4x kérdeztem a láncolajzógurukat erről.De nem fogom többet.
Ha nem fontos akkor kkötöm a fenébe a két plusz vezetéket oszt annyival kevesebb a tyúkbél.

A gumikérdés meg igen sarkallatos pontja motoros életnek.
mondhatnám hogy a körül forog a föld de nem tehetem mert vannak keményebb kérdések mint az olaj a sisak,ruha,doboz és doboztartó és aörök kedvenc a plexi és a szél kapcsolat.

Tehát van téma bőven nélkülem és a láncolajzó nyomorom nélkül is.
Csak azért kérdezem, mert a 4 gyertyából be van köpve kettő. Az 1. és a 2. Zárlatos lenne és azért nem kap megfelelő szikrát az üzemanyag elégetéséhez?

Szivatóval is egyszer okádta a kék színű füstöt ami eddig abszolut nem volt rá jellemző. Megtisztítottam a gyertyákat, mentem vele 10 km-ert volt ,hogy közben meghúztam a száját, hogy jól égjen ki, de ugyancsak kormos maradt.

Nem jellemző rám az ingerszegény vezetés.

Gondolom akkor itt az ideje a gyertyavásárlásnak.
még mielött neki állsz a szerelésnek,nézd meg,hogy a kis tengely amit egy kis sasszeg tart a helyén nincs e berohadva,nekem be volt, igy ki kellett melegíteni,de ugye nem akartam bontani a rendszert,igy szerelő havernál oldottuk meg,utána olaj csere + betét

betét ügyileg majd jönnek az okosabbak
csak les rá ............. apám............ amit kaptam

http://www.sportmotor.hu/motor...

Még abba is bele kőtőt valami fasz ,hogy 250 km/ó sebességgel probáltam !
Nekem ez a vampir 3 ece van bent, 18e km ment bele, mukodik.
Amit meg bekotottem az a potfeklampa, de ott csak betuszkoltam egy alakosra kalapalt cinezett vezetekveget a csatiba, meg egy low drop stabit elekotottem.
Nem birtam ki, h az ingyen potfek ne egjen...

Mit vártál? Hogy a hátad közepéig olajos leszel?

Ezért használjuk több éve!

Arra vigyázz, hogy óvatosan terjeszd az igét, mert ha túlságosan elhivatott - elkötelezett leszel, az mások szemében paranoiás tünetként nyilvánul meg, és elég gyorsan eretneknek titulálnak, majd boszorkányként máglyára vetnek!
Kormos gyertyánál inkább dús keverékre következtetnék első körben. De oka lehet az ingerszegény vezetési stílus, vagy a megnövekedett olajfogyasztás. Felmerülhet még a gyertya hőérteke is, ha nem megfelelő akkor nem tud ön-tisztulni...

Az elsö esetet ki lehet zárni akár megbontás nélkül is, ha teszel egy tank benzinhez mondjuk 1-2-3 liter etanolt (E85), ha el kezd tisztulni akkor túl dús a keveréked.

Megint csak az üveggyertyás teszt mutatna többet, hiszen látható lenne egyből a keverék aránya, meg éles szemmel meg az is kiszűrhető hogy nincs e olajlehúzási probléma . Az etanolos viszont "házilag " elvégezhető.
Zoli!

Látom megpróbálod überelni korábbi fórumtársunk közel fél éves agonizálását a motorgumi választásról!
Jó az a késes cucc. Amiket beszereltem, meg a sajátomon is azt használtam. 2009 óta semmi bajom azzal kötéssel.

Amúgy személy szerint a puttonyom tele van azzal, hogy miért kell flakonszám olajról vizionálni egy piros lámpás megállásnál!?

1 (leírom :egy csepp olaj! Kb 1 mm3 ! Vagy itt mindenki direkt kivár pár lámpaváltást? Akkor 2 mm3, de ha közben "hintáztatod motort", akkor már nem is ugyan arra láncszemre esik csepp!

Nekem pl a fapados SR-nél valami 5-6 perc az intervallum. Az is kielégítő! Gondolj bele, van aki fecskendővel keni meg 100-200 km-két, nekem volt hogy 80-100 km-t nem olajozott, akkor is volt még láncon kenőanyag... 1 perc -5 perc ? Mondjam hogy tök mindegy?! A felesleget úgy is beszórja a kis lánckerékhez a deklibe, meg útközben elhagyod. A láncon kb mindig ugyan annyi anyagot fogsz látni, veszteséget meg nem igen tudod nyomon követni...Valaki meg agonizál 45, vagy 60 sec legyen...
Nekem ez a vampir 3 ece van bent, 18e km ment bele, mukodik.
Amit meg bekotottem az a potfeklampa, de ott csak betuszkoltam egy alakosra kalapalt cinezett vezetekveget a csatiba, meg egy low drop stabit elekotottem.
Nem birtam ki, h az ingyen potfek ne egjen...
Le teszteltem az olajozot ................ nagyon fasza semmit nem dob sehova ..... és halkabb a lánc járása is ......
KB ezért nem szeretnék semmit bekötni.Sehova a kábelezésben.

Egy relézett szivargyutót tettem eddig csak be.
De maga az elektronika jó.
Így törpölök más megoldásson na.
ABE

Azt tudom, hogy amihez van ABE, azt elfogadják, csak a te motorod is szerepeljen a típusfelsorolásban.

Amúgy éppen 2 hete vittem a KÜS-höz TÜV-re a SR 500-as Yamahát amin egy fapados házi system van. A lecserélt fékcsőról megmutattam az ABE-t. Ment vele egy karikát az udvaron, hogy farol -e, leellenőrizte a elektromos technikát, azt már volt is matricám.
Ugyanakkor egy 5-6 éves CBR 600-at megfingattak, mert nem lett jó az AU-ja, a nem gyári kipufogó-dobbal. hiába mutogatta a 2 évvel az előtti mérési eredményeket...

Talán annyi hogy a mozsárágyú bonyolultságú 26 éves motoron nem sokat nézelődnek, de 92 utáni motorokat már jobban körbe járják, mert ezekre már kell ugye az AU (Abgasuntersuchung) is.
Ugyanakkor, szerintem ha jól el van rejtve(pl első lánckerék) , akkor nem lesz célpont.

Èn azt vetem észre hogy sokkal több "eredeti" állapotú motor van németben, és ritka hogy valaki vállalja a vesződést az extrém átalakításokkal, vagy bármilyen egyéb házi átalakítással.

Rendet kéne már tenni otthon is fejekben egy kicsit ilyen téren. A sok "intelligens" motorgazda nem tudom hogy gondolja, hogy pék, vagy szakács létére nekiáll faragni egy gondosan méretezett , hosszan kikísérletezett a végletekig tesztelt és analizált járművet.
Úgy hogy fogalma sincs az anyagok szilárdsági jellemzőiről, méretezési kritériumról...a technológia ismeretekről meg ne is beszéljünk.
Mindezt sokan teszik azon címszó alatt, hogy nincs másra keret! Közben kvázi csőre töltött fegyverrel "rohangálnak" a forgalomban és veszélyeztetik mások testi épségét.
Zoli én nem bele ugat ....... csak a tapasztalat

minden autó , vagy motor elektromos berendezése egy komplet rendszer ... a leg kisebb változtatás ... át kötés ... csak egy kisebb akku és már minden másképp működik ! más áram erősség ,.elenállás , stb
Én pontosan ezért nem nyúlok bele a gyári be kötésbe és nem teszek hozzá + fogyasztott ,,stb
A tapasztalatom az ,hogy utólag be épített elektromos ketyerék ,nem jó hatással vannak a rendszere , és előbb utóbb hibát generálnak .

Ezért csináltam én is inkább vákúmos olajozót ,persze lehet nincs igazam ! De mindig olyan járművekkel van elektromos probléma amikbe már valaki beletúrt !
Én vámpír csatinak halottam és nem volt túl bizaslomgerjesztő.
Egyenlőre infokat gyűjtök mit hogy kéne.
Valahogy lesz az biztos.
Köszi.
Ez erdekes megoldas,de egyben tul is bonyolitott
mivel a mccoi sebessegjelet hasznal,allva nem csopogtet.
En a sebessegjelet egy megcsapoloval vettem le.
Rapattintod a vezetekre,van mellette egy parhuzamos aga. Abba belenyomod a masik madzagot,ami megy az elektronikadba,majd egy fogoval osszenyomsz egy keses
Valamit a megcsapolo kozepen. Ez atvagja a csapolando madzag szigeteleset,es kesssz.
Megcsinalni annyi,mint elolvasni az elso ket mondatot.
Motor elektronikai tapasztalat,tapasztalat,tapasztalat.....................
Egy próbalámpa megoldja...