Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

igen ..........szar olaj .. az a két henger forróban járt , a két hengernél dúsabb a karbi be állítás , az emlitett két henger nem tud öntisztulni , szar szinkron az 1-2 henger pillangó jobban vannak nyitva mint a 3-4 -é , sok a mocsok a motorba ..,sok olajcsere el maradt , sokkal tovább használt olaj , rossz hőértékü gyertya ... későn nyitó kipu szelep, a vez lánc meg nyúlt /a vezérlés el mászik / nem megfelelö sz / hézag , így nem tud 100% űriteni a koromnak valahova menni kell , ha nem tud rendesen távozni ! el tömödöt kipurendszer ..... soroljam ?
és mi az oka, hogy ezek a gyűrűk letapadnak?Szar az olaj?
A kuplung le tapadást a minden esetben a legbelső menesztő lamela alatt lévő 2db rugós ki oldó elgyengülése okozza ... nem az olaj !

Miért ? mert be húzott kuplungal kéne el tenni a vasat télire vagy hosszabb állásra ... manual írja zöldi !

// Persze ha a Kupung agy már be verődöt az is közre játszik //
1 , bele teszed a pipába gyertyákat és test ...
2 ../szakértős / , mivel úgy is lent a tank, 1-4 traforól le húz a sarut és egyik pipába be dug 2- 3 traforol le húz és egy másik pipába be dug így a trafó nem kap áramot és a vezeték sem testtel .

Mi után a petros 3 -dik defiblirásás meg történt érdemes jól kiszelöztetni ...így könyeben indul majd a motor !
Lamella a kuplungban van, az is le tud tapadni sok allastol, azonkbegyfenet segit, ha eleri az olaj az uzemi homersekletet
Tasi szerint az olajlehuzo gyuruid vannak letapadva,amiben egyetertunk.
Hogy a letapadast hogy lehet megszuntetni, azt mas megmondja;-)


az önindítóval való járatás nem károsít valamit elktromosan , mivel nem tudja leadni a szikrát a gyertyára,de ez miatt beleteszem a pipába a gyergyát,mi a véleményed
megpróbáljuk!Köszi a segítséget!
Hát akkkko tépem

Az az olaj ami a motorba van az kuka ...miért

ki csavarod a gyertyákat wd 40 vagy petroleum ...végül is ugyan az
fél -fél dl mind a négy hengerbe .... pihi egy pár órát ..
önintitoval jól át teker ....... 4*5...... 20-30 mp
fél -fél dl megint és megint pihi .... megint át teker .... És harmadszora is .
Ez így 1 liret petró 600 ft + olaj le ereszt . Sokan azt mondják mosó benya én nem ajánlom .,,,, tescos 10w 40 olcso olaj 3-4 liter bele ...
össze rak és finoman melegre járat aztán ezt is le ereszt .
jöhet bele a fasza olaj ... új szűrő .. ki milyet használ a repsol 15w 50 olajával nincs baj utána jól kijáratni 100 -ból 95- szőr be jön
Ha nem akkor bontás !
pedig téphetnéd kicsit a szád,mert engem érdekel

lehet érintett vagyok ez ügyben is
És akkor mi a frászt tudok csinálni ezekkel a letapadt lamellákkal:S ? Repsol van benne, tavaly lett cserélve. Olvastam most más topicban, hogy másnak is leragadt tőle az olajlehúzó lamella. (Ha jól mondom)
Réz kefe ... finoman drót kefe
Na ezt már szeretem. Akár le is ülhetnénk egy-egy mellé! Habár az utóbbi időben motorosok szégyene lettem, és a fehérbort favorizálom inkább... De ez azért időnként változik...
Frászt...............minuszok vannak..................legalább egy sörkérdés?
Zolikám nem bizony, mégpedig a következő okokból: 1. egy pár gumit ki tudok választani, ehhez nem kell vitákba belemennem (inkább utánaolvasok vásárlás előtt). 2. olajat a szervizben cseréltetem, ergo erre nincs gondom 3. Amennyi szelet a gyári plexi felfog, azzal beérem, a többit legyőzöm, mert kemény vagyok 4. Ha egy motort csak kanyarvadászatra használok, úgyse kerül rá doboz. Ha pedig akár 3 hetes túrákat is csinálok vele - mint a mostanival - akkor pedig akkor is fel lesz dobozolva, ha mindenki megpukkad is mérgében, és a győzködésben, mert én imádom, ha minden van nálam, és nem igénytelenül, egy gatyában kell hetekig lennem. És végül a legfontosabb: 5. azért nem érdekelnek már ilyen jellegű viták, mert nem akarok senkinek megfelelni, senkit meggyőzni, és az én motorozásomról, kényelmemről csakis én döntök, valamint hogy nekem hogy jó, azt majd én tudom, és - tűnjek akármekkora köcsögnek - a többi károgás és jehova tanúi-féle térítő hadjárat le van tojva Süt a nap, itt a tavasz, yippiyeaaaaa!
Hát akkor mivel? :D
Akkó gumi,olaj,doboz,szélkérdés sem izgat?
Akkor én nyilván kivétel vagyok a magyar motorostársadalomban, mert töretlen a hitem a mérnöki tervezésben (értsd: gyári, eredeti). Az olajozót se akartam kókányolni. Én magam hozzá se nyúlok, mert analfabéta vagyok mindenféle szereléshez. Azon ritka motorosok közé tartozom, aki síkhülye a technikához (legalábbis gyakorlatban) és a szereléshez, de kellően útálja is, így mindent szakemberrel végeztet. Én a motorozásban csak és kizárólag a motorozást szeretem (valamint a járulékos barátkozást, bulizást). Kis túlzással - mert alapvető mozdulatokat azért megteszek - ha meg kell egy csavart húznom, már rosszul vagyok. Az olajzó esetében is abban gondolkodtam, hogy vennék egy gyári, kész olajzót, és szakemberrel - kedv és lehetőség esetén akár veled - felszereltetném. Na ehhez képest kérdezősködtem csupán. Esetleg javaslatod az olajzó kiválasztására? Eddig a Louisnál láttam valamiket, de fingom sincs, mi legyen...
csiszolo papirral ne pucoljál gyertyát ...... mert agyvérzést kapok !
Na most megint nem bele pofa ............. de ha jó volt és téli állás után el kezdet két henger kormolni és kéket nyomni .............

Kolegák ! Le tapadtak az emlitet két hengernél az olaj lehuzók ... és kész ...ennyi .... az orvoslást meg elmondjátok ti ..én nem tépem a szám
nem füstöl fordulaton. Most cseréltem benne karbisort, mert mivel 2-3 évet állt a motor egyhelyben, szét volt rohadva benne minden. A végén már a tomítések sem voltak jók, állandóan folyt valahol a benya, így fals levegőt is szívott valahol. Kicserélés után tökéletes volt minden, szépen húzott és tolt rendesen. Köszönöm a hozzászólásokatk, majd ha jó lesz az idő, akkor kinyomozom, mert most esik a hóóó . Akkor a gyertyákról ne mondjak le még ugye?Amennyire tudtam nagyon finom csiszolópapírral megpucoltam őket.
kösz ............
Ez lesz.
Helye meg van.
Csak a tű felfogatás legyártása kérdéses de az mechanikai problem.
Azt megoldom törpöléssel simán.
Elektronika adott a Poz/negatív dsolgot simán felrakom a szivargyujtó reléjére az nem okoz gondot szintén.
Bár egyenlőre csak infogyüjtésnél járok.
A beállítás/tesztelés haldokló láncnál lesz kivitelezve és a mostani még nem akarja az igazságot láncspray ide vagy oda.
Viszont így sokkal több karaktert lehet bele feccölni és pörög a fórum! :)
Igen, ezért gyanakodtam én is a karburálásra, mert anno a kis kékség nem ette az olajat, bár az nem azt jelenti, hogy a mennyiség nem is hígult a km-ek alatt, de a végére sikerült egy jó összetételt választani ami nekem is és neki is jó volt. Tehát ha olaj is jutott az égéstérbe akkor a megfelelő szenvedés árán le tudtam pucoltatni üzem közben a gyertyáról. Nekem hasonló volt a helyzet, hogy mindig 1 nagyon rossz 2 szép 4. pedig fehér volt, és egy pár óra babrálás azért benne volt mire sikerült 4 szépet összehozni és a teljesítményt is úgy adja le ahogy az elvárható lenne. ebben az esetben is hasonlót vélnék felfedezni, bár ez egy kiskorú motor az említett géphez képest és ezért furi nekem.
Nem akartam a torkodnak ugrani, de úgy éreztem hogy a saját farkad kergeted!
Nem akarsz belenyúlni, nem igen értesz hozzá, akkor mégis hogy lehetne bekötni? Ezért mondtam, hogy kvázi irreleváns, ha van ez a funkciód.
Azt tanácsolom szereld be amit tudsz. Állítsd be. Használd. Ha utána is izgat az extra funkció, vagy úgy gondolod, hogy lehetne jobb is, akkor egy tapasztaltabb ampervadásszal keltsd életre a maradék funkciót.
Bocs