Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Akkor én is kérdeznék méghozzá a 2. pontra: miért van az, hogy más hasonló típusok esetében soha, egyetlen ilyen jellegű hibáról nem hallott senki, de a bandit tulajok igen nagy százaléka kénytelen szembenézni ezzel a problémával?
Na erre a válsz az adatlapban rejlik...
Akkor kezdeném:
"1.: Aki érzi a külömbséget olaj és olaj között a cangája hanga, ill a váltó kapcsolhatósága, vagy bármi egyéb alapján, pláne hogy nem viszkozitásról van szó hanem márkáról!"
Castrol Actevo 10w40: váltó minden fokozatban nagyot csattan, olajcsere után is, darabaos a váltás.
Motul,5100 10w40: sima, finom váltás, nincs csattogás, csak 1-ben.
Castrol Power1: Szinte ugyanaz, mint a motul.
Sziasztok!
Néha belesek, bár én típusidegen vagyok a CB750-nemmel, de szeretem a Sucukályokat.
Látom sokan sok élettapasztalatot összegyűjtöttek.
Legjobban az ilyenek tetszenek:
1.: Aki érzi a külömbséget olaj és olaj között a cangája hanga, ill a váltó kapcsolhatósága, vagy bármi egyéb alapján, pláne hogy nem viszkozitásról van szó hanem márkáról!
2.: Aki szerint kagylósan kipattogzik egy jó minőségben betét edzett, nitridált, váltófogaskerekerék (amit sokszorosan túlméreteztek a motor élettartamához képest) helytelenül megválasztott túl alacsony fordulatszámból adódó rángatással, ahol is ugye legkisebb a nyomaték, lévén nem villanymotorokon ülünk, (egyenlőre).
És még rengeteg aranyos szubjektív megállapítás aminek nem sok értelme, de jól el lehet lenni vele télvíz idején.
Az olajoknál KÖNYÖRGÖM ne azt nézzétek milyen a viszkozitási indexe, az ég világon semmi nem derül ki!
Ebböl kicsit több:
http://www.lubnet.hu/sintetico...
9. Fizikai és kémiai tul.: pl:
Lobbanáspont: 215°C min.(ASTM D-92)
Dermedési pont: --36°C max.(ASTM D-97)
Sűrűség: 0,857 g/cm3 15°C-on
Viszkozitás 40°C-on: 95,0 mm2/s
Viszkozitás 100°C-on: 15,0 mm2/s
Ezekkel már kezdhetünk valamit, pl összehasonlíthatóak egyes adatok más olajokkal, majd eldöntjük mire koncentrálunk, pl.:viszkozitás, szótár idézet:
viszkozitás Ragadósság; tapadósság.
viszkozitás Általában véve az áramlásnak vagy a más anyag által okozott alakváltozásnak való ellenállás, a molekuláris kohézió eredményeképpen; leggyakrabban folyadékokra alkalmazzák, mint egy nyíróerő következtében létrejövő áramlás elleni rezisztencia.
Vagy a sűrűség a lényeg?
A dermedéspont mindenképp.
Szerintem a 100°C-os viszkozitás mindenképp, a motor élettartama nagy részén itt működik.
Na kellemes szórakozást mindenkinek!
Aztán jöjjenek az okosságok, had örüljek amíg nem motorozhatok!
Halihó
Akit érdekel 0630 2215963
N84 N-Com "XS"
Fix 20.000.-
Sziasztok.A segítségetek szeretném kérni.A fényképeim közt lévő Suzuki bandit 250 eladó.Ha valakit érdekel küldök még képet vagy privátban írók részletesen.
Én szerintem a Castrol Power 1 Racing 4T 10W50 fogom választani. De elgondolkodom a Repsolon is mert olcsóbb és minőségileg nem rosszabb!
Egyébként egy haversrácnak van többszáz liter elfekvő készlete az alábbi 10W-40-es MOL olajból, nagyon kellemes áron. Egy "gond" van vele - 2008-as gyártás. Gyártó leírása szerint bontatlan csomagolásban 5 évig eláll.
Nálam mostanában a Repsol 10W-40 is egész jól muzsikál
Köszi a választ! Akkor marad valami más, castrol vagy motul azok beváltak legalább nálam is és rossz tapasztalat nem volt velük.
motorolajak = motorkerékpár olajok
1. szerintem 15W az vastag lesz

2. nagyon sok kincsbe kerül, ennél még a motorolajak Szent Grálja, a Motul is olcsóbb
Heló!
Használt már valaki Mobil 1 olajat 1200 bandiba? Mobil1 Racing 4T 15W-50
Választ előre is köszönöm! üdv
Cimborám foglalkozik doboztartók, táskatartók készítésével! :)
Ezt nekem Ő csinálta, majd porfestve lett! (teljesen ő intézte)
képek
Tóth-Pál Péter
email: petyaa89@freemail.hu
koszi, jofej vagy de plusszosat keresek. 5300-ért talaltam, igaz nem Pesten.
Nekem van a polcon egy bontatlan H7-es szett Night Breaker, tehát a régebbi fajta (nem Night Breaker+). 3 eFt-ért odaadom.
Kabbeee Nem azokra a gombákra gondoltam, de ha te igen és el tudtad rágni akkor "jók a fogaid Laci"
Megettem, most meg fura dolgokat látok.
akkor nem csak a boltokban...
Igen, de az nagyon drága.
H7-est is tudsz szerezni? kocsiba kéne...
Mi van a gombákkal?