Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Az újak lehet, hogy jobbak, de régi évjáratokra szerelt RK egy kalap fos. 30e km alatt elnyúlik mint a gatya. 42e km-el vettem a gépet mégy gyári lánccal, de már a kerék leghátul volt és úgy is laza volt a lánc. A fogaskerekek még szerintem jól voltak, kopás nem látszott rajta csak az elnyúlt lánc eltördelte a fogakat. Persze amúgy is szettben cseréltem volna. Egyébként két motoron is volt alkalmam megfigyelni a lánc elhasználódását. Nagyon sokáig jó, aztán egyszer csak nem győz az ember utána állítani és ha megméri a csapok távolságát rájön, hogy kuka lett.
ÁMEN!
Amúgyis milyen má hogy a motoros spórol meg kényelmeskedik?
kb. 5000km-ként mosom a láncot,sprézek olyan 800km-ként....30000km alatt széttépi a bandit..........jó dolog az olajzó,tényleg szép úgy a lánc és biztos,hogy az alaposan keni..........de több olajzós gépen láttam,hogy összeszórták a felnit olajjal,tehát így a gumira is jut,ettől én parázom,marad a spré....uff!
csomiki!

Abszolut nem akartam lekezelő lenni,de én azt látom,és mondom amilyen az én láncom! Ezek szerint semmi gondom a spray-vel,nekem tökéletesen bevált és kb.2000km-ként pucolom meg a láncot,ami nem nagy munka!
Szóval én mint mondtam is maradok a MOL-os spray-nél!
Meglesem majd én is!
Na ezt nem én rtam keresd meg:
[32606] tegnap 20:48
Miért kell ilyen lekezelő stílusban megszólítani?
Épp én írtam hogy nem hiszem el hogy az olajozóval elmegy a gyári lánc-szet 100e-t! Ki is derült, hogy lánckerékcserélgetés azért volt.
De egy dologra itt gyorsan pillantsunk: ezidáig én is sprayoltam. Nem is tetszett, minden retkes ha sokat fújsz, viszont egy idő után úgy tűnik nem tudsz eleget fújni, pikk-pukk fényes lesz a lánc mármint ahol a lánckerékre felfexik.
Majd eszembe jutott: az új lánc dobozára mivan írva?: xszáz km-enként 80W90 oil -lal kenegessed. Nem azt írja hogy spraj formáju zsírral, nem, olajozd. Én pedig szófogadó lettem és ebben az idényben a motorból lecserélt olajba ecsetet mártva elkezdtem bekenni a láncot. Azóta nem kell lecsutakolni oldószerek segítségével a láncot, felnit, akármit. Sőt csilli-villi tiszta lett a lánc, a lánckerék, nem retkes semmi. Leoldódott a retek ami rajta volt. Amikor tankolok (350km) bekenegetem a láncot, ami egyébként egy kicsit még olajos ilyenkor, tehát még van rajta. Láncspaynak nyoma nem szokott ilyenkor lenni az érintkező-súrlódó felületeken.
Olajozáspárti lettem. A következő lépcső az olajozó.
Pláne, ha az ecsetes olajozgatással látom hogy többet megy el a lánc.
Ha a D.I.D. azt akarja hogy olajozzam a láncot, akkor tudhat valamit, ő gyártja.
Nem mellesleg egy 1972-es CB 750 szerelgetve tapasztaltuk, hogy a váltó kimenő tengelyen a lánckerék mellett kicsike furat figyel (olajjáratként üzemel a tengely), most ilyet egy motoron sem látsz....Gondolom akkorában még nem volt láncspray, ennek okán, mert hogy minek.
JÓl van na....

Nemelég.
Ez kell.............
akkor még....
Akkor hol a móka és kacagás?
Nekem is már sokszor 60-nál 6.-ba van ,igaz nem gyorsítok állat módra akkor még.
Jól mondod,a könyve írja is hogy kerüljük a túl kis fordulatokat.Lehet,hogy sokan egész kis fordulaton jól odacsavarnak neki aztán ez van...
Ez elgondolkodtató!Gondolom akkor extrém nyomásnál kipréselődhet az olaj a fogak közül.Ez van,ha kicsi a fordulat és nagy a nyomaték.Kérdés,hogy mivel lehet megelőzni a bajt a lehetőségekhez képest?Talán az is segíthet,ha nem hagyjuk túlságosan leesni a fordulatszámot,inkább visszaváltunk ilyenkor..
De tudjátok mit? Teszek rá,hogy ki hogy keni a láncát! Én nekem jó a spray is,és maradok is annál! Ha meg megunom,veszek egy kardányos vasat!
csomiki!

Te meg azt ne meséld el nekem cimbora,hogy olajzóval többet mész mint én a spray-vel! Egyébként az én láncomban jelenleg 30e km van és még a gyári! Azt hiszem kétszer álítottunk a feszességén! És ha hiszed,ha nem még semmi nem utal a lánc hibájára! Egy fújással most is elmegyek 7-800km-ert! Bárkinek meg merem mutatni a láncomat! A gyári mivoltját szerintem mindenki látja aki kicsit is ért hozzá! Mellesleg mindig kényes voltam a lánc tisztaságára,és kenésére!
Pali79!

Ha jól emlékszem,akkor ,max háromszor fújtam meg,mivel nem volt nagy tempó,és a MOL-os spray tényleg kiválóan teszi a dolgát! Én pedig semmiképpen nem fogom bonyolítani a mocimat egy olajzóval! Tapasztalt vén rókák is hülyerségnek tartják,és én is! Ez az én véleményem,meg még sok másé,de természetesen aki akarja,az használja egézséggel!
nekem s ez lenne a célom meszebb eljutni
ez az egyik ok ami miatt választom , a másik meg érzelmi
Megfelelően kell kérlelni.
Aazzziiigaaazz
Én "sose"találok rajta semmit amit keresek,más meg elsőre
Nembaj..........beleugatok ide is oda is.
"sose volt banditom" -persze mert nem érdemelted ki..így most nincs hazád-fórumod
Mondta is hogy nem szeret téged.