Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Az a baj,hogy itthon nem lehet kapni ezeket,van pár darab ,de ezek a kisebbeket nem találom sehol.
Ki kell próbálni mindkettőt.
Az a baj még a ködlámpával, ha nem rendeltetésszerűen (ködben) használod, akkor előfordulhat, hogy rosszabbul látsz vele, mint nélküle. Ez teljesen sötétben igaz, (újhold, erdős rész este).
Kb ahhoz tudom hasonlítani, mint mikor este kinézel az ablakon. Bent sötét, kint égnek a lámpák, viszonylag messze ellátsz kifelé. Ekkor felkapcsolod bent a villanyt, és kinézel, és alig/semmit nem látsz mi van kint, de a közelben (szobában) teljesen jól látsz. Kb. ilyen a ködlámpa is, mikor felkapcsolod. A körforgalomhoz ez jó lehet, vagy mikor szembe is jönnek messziről és világítanak, vagy a Hold világít. De pl. mikor egszer rámsötétedett a Mecsekben, a zobákpusztai erdős kanyargós részen le kellett kapcsolni, mert jobban láttam nélküle.
Kösz.
Szélesebb és kicsit,nem sokkal puhább és a hátsó "ülés" lejtése is változtatva lett.Egy itteni jó ismerősöm csinálta.
Norbu!
A rohadtulszuperkényelmes ülésedet milyen kritériumok alapján gyártották a gyárihoz képest? Keményebb/puhább/szélesebb? És ki csinálta?
A ködlámpa gyakorlatilag előre 10-20 métert világít egy nagy oldalra kijövő tócsában és szórt fénye van.........a szúrófény értelemszerűen előre egy keskeny kévében erős fényt ad hosszan.
Igen, de kérdés mi a cél. Én általában meg vagyok elégedve a K8- S Bandit távolsági fényével, egyenes úton. A saját sebességemhez képest nekem elég. Azomban kanyarban, manőverezés közben, kiváltképp körforgalmakban utálom, hogy amikor bedől a motor, gyakorlatilag semmit sem látok. Nekem inkább az kellene, hogy oldalra világítson. Akkor a ködlámpa lenne a jó... Rosszul gondolom?
Na az ilyen kérdések miatt nem vettem még lámpát :S
Hella micro De-ket vett öcsém kocsiba még tavaly akkor 13e volt a pár de tartót lehet adaptálni kell a bukócsőhöz.
Ja igen. A jobboldali "drive light" világít hosszan messzire. A ködlámpa a rövid gömbölyű. Körbevilágítja a motort kb. 5-10 m-re, utána semmi.
Szóval a ködlámpa nem faxa, hacsaknem tényleg téli ködben akar menni valaki elvetemült.
A baj az, hogy a tescó és hasonló helyeken mindenhol csak ködlámpát árulnak, legalábbis én még nem találkoztam mással.
Esetleg ez is fényszóró?:
http://www.autoanything.com/li...
http://www.autoanything.com/li...
Ez fényszóró?Nem szeretnék ködlámpát....
De jó annak aki tud angolul...azért köszi.
Én első körben a Drive light kategóriát böngészném, aztán méret majd ár alapján mennék tovább.
Köszi mindenkinek ezek a Hellák nagyon jók,de melyiket kéne?
Balra a köd jobbra a refi.
.....és nem unod mééééééég a magaslati levegőt?
Na ez a beszéd!
Ha meg nincs a közelben ráérő társaság, akkormeg megyek magam!
És melyik melyik?
A hűtő két felső sarka is alkalmas plusz lámpák felszerelésére, én oda tettem a ledes városi fényt.
Itt jól látszik a különbség, hogy melyik hogyan világít.
Így van. A ködfényszóró nem soxart ér. Arra jó, hogy éjjel nem néznek Simsonnak, és nem fog 10 autóból 9 szembeelőzni. Nekem volt, de egyik letörött, és már nem is rakom vissza. Helyette valami reflektorfélét akarok feltenni. Pl. ilyet.
Szia,

Több motoron láttam már bukócsőre szerelve autósboltban kapható kisméretű négyszögletes vagy projektoros ködlámpát. Bár szerintem azzal inkább látszani lehet jobban mint látni.
bukócsőlámpa
Sziasztok.
Nem tud valaki segíteni,hogy honnan lehet bukócsőre, esetleg teleszkópra szerelhető kiegészítő lámpát szerezni Banditra?Tudom +90-es égő stb...-ezt már eljátszottam,tényleg jóval jobb,de még így is elég gyenge.Xenon nem kell.... ,köszi.
Ja vagy úgy! Akkor sajnálom...
Nem lesz, mert felszámolom a gyűjteményemet.
Üdv.