Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

lehetnek azért anomáliák, persze nem egy sima ellenállással
jártam már úgy ledekkel hogy párhuzamosan kötve a kisebb áram felvételű nem világított csak a nagyobb áramfelvételű
egyesével meg világított
mondjuk a ledek buzik, néha nem úgy viselkednek ahogy elvárná az ember
Ha nem is dupla akkora (inkább 4* akkora), de igen, jelentősen emelkedik az áramerősség.... Azért ez eléggé alap elektronika... Itt olvashatsz: https://hu.wikipedia.org/wiki/...
nem is tudom ez beugratós kérdés ? párhuzamosan kötsz 2 darab 1 ampert fogyasztó égőt nem 2 amper lesz az összfogyasztás ?
Előbb utóbb odaér. Valami speciálisat írhattam a két sorban, mert a moderátornak jóvá kell hagynia.
Akkor dobok egy üzenetet. :)
Az aram hogy lesz nagyobb, ha az eredeti felallashoz kepest megegy ellenallast beviszel a kepbe?
Van.....
Sziasztok,

Dél-Pest, Alsónémedi, Ócsa, Inárcs környékén akad valaki, akinek van karbiszinkronhoz műszere és ért is hozzá?
Köszönjük, megint tanultunk valamit. Engem legalábbis érdekelnek a miértek.
megmondom a tutit a te kawádon az elektronika 12 voltot kapcsolgat a trafón, ha párhuzamosan kötsz még egyet dupla akkora áramfelvétel lesz a kapcsolgató tranyó valószínűleg meghal ellenben a sradnál már CDI a gyújtás nem TCI vagyis nagyfeszültséget kap az ellenállása sem 9-12 ohm hanem 0,3 itt még nagyobb lenne az áramfelvétel ha párhuzamosan kapcsolnák és szerintem a fő szempont így ha sorosan van kapcsolva kissebb teljesítményű alkatrészek kellenek ha pedig különálló lenne mind a négy ahhoz képest megspórolnak 2 kapcsolóáramkört
majd én nézek a rajzaim között, csak mondd, hogy melyiket nézzem...
De ha nem pont ma raktam volna vissza az air boxot , simán raknák négy trafót a Kawára , kettőt kettőt párhuzamosan kötve és már kész is a hengerenkénti trafós szar ! Csak a kedvedért !
Passz ! Rajzom az aztán nincs !
Köszöntem.
Én pedig megnéznék egy képet a párhuzamos trafókról.
mehet
egyszerűbb
Én viszont azt szeretném kérdezni, hogy fékfolyadék csere esedékes, DOT 4 után, helyett simán mehet bele 5.1? Mindkettő polietilén-glykol, elvileg szerethetik egymást.
Beszarás ! És miért is jó ez ?
Elhiszem , de ezt a Ferigyereket nem olyannak ismertem aki ekkorát botlana elektromosságban ! Én sem tudom elképzelni mi értelme lenne sorba kötni két gyújtótrafót ! Én amit tudok ott megmaradt a kéthengerenkénti jeladás , csak a két osztott gyújtótrafót négy darab hengerenkénti váltotta fel , de ketö-kettö párhuzamosan van kötve ! Szóval meglesném a rajzot , ahol sorba van kötve ! ?
Tényleg érdekes megoldás. Miért jobb, mint ha egyenként meg lenne táplálva?
lehet akár sorba kötni.... aztán megy az ecuból az utasítás hogy adj szikrát genyó és ad
a soros cuccoknak nagy előnyük ha bármi beszarik cserélni kell a sort, aztán a gyártónak több bevétele lesz
Tessék. SRAD 750
Nem hinném.....ellenben sokan keverik a párhuzamos kötést a sorossal (nem györgy)
Ez is megér egy misét ! Tudsz egy rajzot ahol sorba vannak kötve a gyújtótrafók ? Meglesném !