Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Havi pár napot egy hetet mikor mennyit... amikor eszembe jut töltöm, de nyugodtan hagyhatod akár tavaszig töltőn ki-be fog kapcsolni maxon tartva a töltöttsèget.
Ez igy működik, amig jó az akku minimális az önkisűlése, tehát minimális mennyiséget tud felvenni.
Nem felesleges. Az akku szereti és meghálája.
Ez is ilyen. Valami 12.4-nél rátölt 14.4-ig, de feleslegesnek gobdolom ha néha én ugyan így rárakom. Eleve 12.5-6v-ot mér 10 nap után és csak azért tölt rá, mert begudom és a motor üzemmódot választom ki.
Bár felesleges állandóra rajta hagyni.
A töltők ma már automaták tehát rajta is hagyhatod, úgyis elveszi a töltést és visszaszabályoz, amikor már elérte a csúcs 14,4 V-os feltöltöttségi állapotot !
Ala akku!
Kiszereltem. 10 naponta töltöm, azonnal kiírja h feltöltve. Ez így működik vagy van aki egész télen rajta hagyja?
Nehogy azt hidd.
Lásd thingiverse.
De az első hasznos tervezésem és nyomtatásom ez volt:
https://www.thingiverse.com/th...
Azóta is működik a láncfűrészben...igaz ez gyárilag is műanyag volt.
Sőt, olyat is szoktak hogy öntőmintát nyomtattak ki. Körberakták homokkal, és beleöntötték az alut. A műanyag test azonnal kiégett, de mivel a helyére folyékony alu ment, a homok nem omlott be.
A felület szépsége csak a nyomatás minőségén és utómunkán múlik.
http://www.instructables.com/i...
Ez csak tervezés kérdése, hogy miből legyen.
Léteznek fém nyomtatók is, amik bármilyen hegeszthető fémből tudnak nyomtatni.
Pl. a SpaceX a rakéta hajtóműveit is nyomtatással gyártják, de amíg én 50ezer forintból összeraktam a saját nyomtatómat, addig az övéké inkább 50millió, szóval ha fémet akarsz nyomtatni azt olcsóbb kiadni egy ezzel foglalkozó cégnek.
Igen lehet példákat hozni amire nem jó. Ez is csak egy gyártástechnológia a sok közül. Nem egyedi és kizárólagos, hanem egy újabb, és nem is kicsi lehetőség bővítés a meglévők mellet. Az is igaz, hogy úgy van értelme ennek ha az ember tud jól tervezni 3D-ben. De ez a marógéppel, esztergával és a többi szerszámmal is így van, hogy kell szaktudás a használatukhoz.
Lényeg, hogy adott feladatot meg lehet oldani nyomtatott szerszámmal is. Nevezetesen a karburátor, nehezen hozzáférhető pilot csavarjának az állítása volt a kérdés.

Nem azt mondom hogy az én műanyagos nyomtatómmal a drága és jó szerszámok minőségét kiváltom, de nem is szükséges.
Őszintén szólva ilyen könyökcsavarhúzóra soha nem volt szükségem, kizárólag a karbi állító csavarokhoz, tehát feleslegesnek érzem egy drága profi szerszám megvásárlását.
Ráadásul ha a gagyi műanyag elcsesződik, akkor kit izgat, bedobom a kályhába és nyomtatok másikat.

Ilyen kúpfogaskereket nyomtatni jóval egyszerűbb mint forgácsolással gyártani, de én, a csatolt képen mutatott megoldásra gondoltam. Ez ~10mm vastag így. 1/8-as áttételi aránya van és szabvány bitfej beledugható. Erre már csak két oldalról rá kell tervezni egy házat, beletolni egy tengelyt, és működik. Amúgy kb 5perc volt ezt megrajzolni, a renderelés és a komment megírása volt a hosszabb idő.

Ja és ha érdekel a téma akkor ide szoktuk feltölteni a használhatónak tűnő, nyomtatható terveket, így nem egy darab gyártásához szenved az ember a tervezéssel, hanem remélhetőleg sok ember hasznára lesz, plusz ha kell valami némi szerencsével már valaki megtervezte....pont ilyen csavarhúzót sajnos még nem.
https://www.thingiverse.com/
Jó, de műanyagból meg nem szerszám lesz, hanem makett....
nem
pl egy bonyolultabb és drága öntvényt simán ki lehet nyomtatni, akár egy karburátor csészét is
és sokkal olcsóbb mint a bolti ár, főleg ha nem is lehet kapni
igaz többnyire nem annyira tetszetős
Tudod , vannak akik mindent kinyomtatnak és utána meg megreszelnek igaz, hogy már akkor semmire nem jó de legalább az idő eltelt vele !
a ház alumínium a tengelyek csapágyazva vannak , íves fogú kúpkerekek nekem vannak kétségeim a kinyomtatom 500 forintból megjegyzésre de ha igaz akkor gratulálok
fémet is kinyomtatsz ?
Á, mindig elbaszom az időmet így is
Pedig én javaslom Neked hogy inkább reszeld az asszonypajtást a nyomtatás helyett , és akkor két ember is meg lesz elégedve !
komoly!!! :)
Én is csak az elsőt reszeltem aluból, a többi nyomtatót már nyomtattam a haveroknak
nekem egy ismerősöm most nyomtatta ki egy 3D nyomtató alkatrészeit, elég vicces. :)
Nem tudom, szórakozásból szoktam tervezgetni ha bekattanok.
Volt olyan cucc amit 2 hétig csiszolgattam, de a legtöbb dolog gyorsan megvan.
Általában ilyen értéktelen francokat nyomtatok ki, ami a boltban is 50 forint, de mire megtalálom a helyet, addigra elcseszem a napomat a városban mászkálással, vagy a neten kereséssel.
Mennyi idő megírni?
Mert mondjuk én 500 forintból kinyomtatom 3D nyomtatóval
Nekem egy ilyen van, hosszú bit toldó szárral használható, bár a zrx-en a 2. hengernél eléggé ki van centizve, épphogy csak elfér. A sima bitfejek vagy hosszúak, vagy nem érnek be a csavarig, egy hosszúból kellet magamnak köszörülni egy megfelelő méretűt. Amatőröknek mint én, néha 1x hozzányúlni megfelelő, de nem kényelmes a használata.