Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Jó néven venném, ha megírnád majd a megfejtést...előre is köszönöm.
Köszi,de sajnos ezen még gyári a lamella.
De Köszönöm.
Sajnos,nem motor probléma,egyértelműen váltó esetleg kuplung gond.
Pöccre indul hidegen-melegen szépen jár,jól fogyaszt,csuklás nélkül veszi a lapot.
Legalábbis tegnapig ez volt a helyzet.
Blokkja sosem volt bontva.
Előző tulajtól 6800 km-rel vettem,ráadásul a főnököm volt az első tulaj,sosem volt sajnálva a pénz rá.
Már szervízben van majd meglátjuk,mi lesz.
Különben nem lehet, hogy inkább csak kihagy a gyújtás -befecskendezés, nem nyom az üa pumpa, és egyenetlenül jár a motor? Mert azért a felsorolt mechanikai hibák nem jönnek csak úgy elő...
Nekem más típusnál az utángyártott fém lamellákal csinálta ezt a motorom . Kicseréltem gyárira és megszünt a probléma.
Szia!
A motor 9-éve van nálam, vigyázok rá.
Rendszeresen karbantartott.
Pályát is látott,de nem hiszem,hogy ehhez lenne köze.
A hibát tegnap tapasztaltam először.
Most vetted ezt a motort, vagy most jött elő ez a hiba? Csináltatok rajta valamit? Lánccsere, kuplunglamella csere?
Elsönek a kuplungkosarat nézném meg, meg a kihajtótengelyt a kis lánckeréknél. Itt meg lehet rángatni a tengelyeket, hogy nem lógnak -e, tengely irányba nem csúszkál -e, a kuplungkosár nincs-e lelazulva. De igazából a probléma beljebb kell hogy legyen, mert az előző hibák, minden fokozatban kéne, hogy előidézzék a jelenséget...szóval, lehet váltónál a tolóvilla lóg, vagy a kapcsolókörmök vannak megkopva, és kidobálja a fokozatot majd visszaugrik, üresben, meg lehet néha tolóvilla lógása miatt, elcsúszik a fogaskerékpár, és beleér a kapcsolóköröm a mellette levő fogaskerékbe...bár nem tudom, ez hogy tudja visszafele rázni a kuplung kiemelő szerkezetét...Igazából nem vág össze a két dolog amit írsz, vagy mindkét hiba fent áll, vagyis, lógnak a tolóvillák, meg kuplung kosár is laza..., de nem értem, hogy többi fokozatban miért nem...és miért csak kitüntetett fordulaton...
3000-4000 közötti fordulatról gyorsítva jelentkezik,de a daráló hang,és a kuplungkar rázása üresben is előjön.
A rángatás arra hasonlít,mikor laza a meghajtólánc,de itt kíséri ez a daráló erős zaj is.
Egy kicsit talán kevés lesz a 6 bar...
Zavarja a gyertyától jövő nagyfesz. Árnyékold le a kábelét.
Köszi ez lesz
Mi az alacsony fordulat, és mikortól megy szépen?
Szia!
Van 6. csak rángat,rázza a kuplungkart is.De csak ha alacsony fordulatról gyorsítok.
Üresben csak a kuplungkart rázza,és ugyanaz a daráló hang jön elő.
Köszönöm.
Te érted amit írtál?
Most van 6. csak rángat, vagy üresen forog a motor???
Ès üresben hogy rángat vagy mi van???

Legalább egy kérdést tegyél már fel rendesen!
Tudtommal ez egy 2 ütemű diódaráló, szóval minden fordulatnál jut be üzemanyag olajjal együtt, amit előtte lemosott...8-9 bar-nál már régen határértéken van, és felújításra szorul, csak valószínű a tanácsot adó szerelő már látni sem bírja a gépet. Pont az ilyen alacsony érték okozza a bizonytalanan motorüzemet. Keresgélhetsz tovább más hiba után, de ilyen hozzáállással az szokott lenni, hogy még a működő részeket is hazavágják. Ilyen kompresszióval talán tolásra beindul...
Az angol doksiról...ha érdekel a technika, akkor vagy felnősz a feladathoz, és felszedsz hozzá egy kis angol tudást, vagy örök élere ilyen kiszolgáltatott helyzetben leszel. Amúgy jellemzően egyszer kell alaposan egy ilyen doksit végig nyálazni, hogy a tematikáját megismerd. Aztán megérted, hogy az elején általános karbantartás, műszaki adatok vannak. Ès sok doksiban már itt van szó végnyomás merésről, vagy utána írja, hogy melyik későbbi fejezetben tárgyalja alaposan. A legtöbb esetben szép ábra/kép van mellette, és rögtön ott a 2-3 érték ami az analízishez kell. "Compression check" szerintem nem olyan ismeretlen szó még a Magyar nyelvben sem...aztán ott vannak az online fordítók arra a pár mondatra...csak tudom lustaság fél egészség.
Nem kívánok élettanácsokat adni, de kicsiny országunk nincs olyan gazdasági helyzetben, hogy idegennyelv-tudás ismerete nélkül messzire lehetne menni...fölég ha valóban érdekel a technika, és nem csak mondogatod, fölég a te korodban, amikor már nem tudnak egy mondatot anyanyelven elmondani úgy, hogy abba ne legyen valami "cool" idegen töltelék szó vagy egy megnyomorított szép magyar szó.

A lényeg! Kompresszió hiánya van a hengernek, ezt az oldalt kell körbejárni.
Sziasztok!
Hátha valaki tud segíteni/tapasztalt hasonlót:,utána mintha mi sem történt volna megy továbbgsx-r 1000 k6-ból gyakorlatilag eltünt a 6. fokozat.
Beveszi, utána főleg alacsony fordulaton rángat utána mintha mi sem történt volna, megy tovább.
Más fokozatban nem csinálja,illetve üresben csinálta egyszer.
Megvigyázott motorról van szó,40.000-km-rel.
Köszi.
Meg az angol kezelési útasítást elég nehéz megérteni, mer igen jó angol tudással kell rendelkezni, amely valjuk be kevés embernek van, magyar fordítás nincs
Olvasgattam de szerelő azt mondta hogy 6 barral is be kellene röffenie, meg azt is hogy a soknöníndítózás lemossa az olajat a helger faláról már is lecsökken a kompresszió
De ezek szerint nem töltötted le a szervizdoksit, nem olvastad el az ide vonatkozó részeket, csak szívatod saját magad, meg egy picit minket is...
próbálj meg indítózáskor féktisztítót befújni.
Egy árnyalatnyit!
Új gyertya átmegy a szikra de így se indul, 6 bar nyomást mértem kevés lenne hideg motorral ?
Sziasztok! Adva van egy ragasztott hátsó lámpa ami csak félig működik. Hogyan lehetne kíméletesen szétszedni, tud valaki valami ötletet? Próbáltam hőlégfúval, nem engedte, sütőbe is raktam 100 fokra 5 percig meg sem moccant.
igen mindenképp megcsináltatom mert rendszámosat nem lehet olcsón venni, csak rá kell készülnöm anyagilag, meg ki tudja egy kérdést megér hátha ilyen apróság például MTZ kuplung teljesen újonnan szerkezettel mindennel összeraktuk és nem volt jó ugyanolyan volt mint mikor leszakadt a tárcsa, egy nap kellett mire rájöttünk hogy a távtartóból lecsiszolt az előző tulaj és az új szerkezettel ez már nem volt jó megúsztam 4 db 100 forintos alátéttel. Tudom nem egy kategória, nem is ide tartozik csak példának hoztam hogy reménykedtem hogy olcsón megúszom
ha meg mégis ráköltöd azt a pénzt utána jó sokáig elmegy ha nincs nyírva
szét kell dobni fullra aztán meglesz a hiba, rendszámost megéri rendesen megcsinálni