Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Köszönöm szépen a segítséget megnézetem a közeli szervízzel mennyibe fájna a dolog mert ragaszkodok a mocihoz főleg műszakis is és itt nagyon ránk vannak szálva a rendőrök :( mégegyszer köszönöm, kicsit remélem hogy tévedsz de felkészülök rá :(
Ezért írtam neked már vagy 3X hogy gyertyapipát le és megnézni testhez, mert ha 6-8 mm-ről átüt a szabad levegőn akkor a trafó jó! De csináld mert szurvakencségelni fogok most már!
Hát na ez az hogy azt nem tudom hogy a hengerbe micsi de 3 gyertyát néztem bele egyikkel sem indult
"szép kék szikrát ad" ??!! Nyomáson is?
Szasztok!!!!olyan problémám van hogy a digitális km óra össze vissza mér....vagy nagyon sokat vagy keveset, vagy a valós sebesség körül ugrál ±25km/h t. A hátsó tárcsán méri a dolgokat ott tudok áligatni rajta de sehogy sem jó. :/ mi lehet a probléma???
Csak nekem az a furi hogy a gyertya szép kék szikrát ad benzint kap és még csak nem is röffen vagy valami
Rendben nagyon szépen köszönöm
Találgatni felesleges. Ha ilyen van legelső : Gyertyapipa le , és a testhez szikrát ellenőrizni. ha az átugrik 6-8 mm-ről akkor gyertya , vagy pipa baj van, ha nem akkor a többi része véres. Találgatni felesleges!
Meglesem azt is csak nekem az a fura hogy csertya csere után halt meg a motor addig semmi baja nem volt
Az jó. Ha 15 KOhm lenne akkor lenne baj. Meg kellene nézni, hogy a gyertyakábel nem szakadt-e? Találkoztam "grafit" érrel rendelkező gyertyakábellel no azt azonnal nagy ívben....!
A pipára 3 at mértem
Írtam már valahol, hogy lecsavarod a gyertyapipát, majd indítózol és a gyertyakábel és a test között lenni kell legalább 6-8 mm távolságból átugró szikrának. De még mindig előfordulhat, hogy a gyertyapipa ellenállása nem 5, vagy 10 KOhm, akkor az is cserére szorul.
Köszönöm a segítségedet délután szétszedem hátha csak a csatlakozónál van a gond
Nézd meg, hogy nincs -e szétcsúszva a tank alatt a csatlakozó...és vegyél ilyet:
http://spuri-adalek.hu/content...
Pár éve sokan ezt használjuk...én minden motoromba, robogóba, autóba, permetezőbe, rota - kapába ezt teszem folyamatosan. Jobban megy / kevesebbet fogyaszt, és akár fél év állás sem okoz gondot porlasztóban injektorban.
A tank telivan teljesen!
wepp 2036-300 injektor tisztító folyadékot tettem bele....és azóta jelentkezik ez a hiba amióta beletöltöttem a folyadékot a tankba....
Érdekel minden képp köszi
Mert valójában mennyi üzemanyag van benne? Gondolom járatás közben fogyasztja az üzemanyagot, nem előállítja?!
Ha a csatlakozások jók a merő és a műszer között, akkor ki kell szerelni a tankból a merőt, lehet kilyukadt az úszó, vagy oxidos az etanol miatt a csúszka...
Spuri adalékot tettél bele?
A szekunder oldalt pl ezzel:
https://www.louis.de/artikel/z...

http://www.manualedereparatie....
Ezen linken találsz szerviz dokumentációt, ha a te motorodhoz nincs is. akkor pl nsr 250...abban le van írva minden diagnosztika, mit hogyan kell mérni, mennyi a névleges értéke, és mik a toleranciák. Tessék egyet letölteni, és szépen végigolvasni, értelmezni, ha valóban érdekel a téma.
Véres a torka. Nyilván nem először van már ilyen állapotban a motor az elmúlt 27 évben. Gondolom látszanak már előző szerelés nyomai a blokkon. Legrosszabb esetben hajtókat, csapszeg, főtengely csapágy feküdt ki. Olcsó megoldásként, lehet előtte volt fúrva, kapott új hengert dugót, de ezt a részt nem hozták rendbe, vagy ha csináltak vele valamit az kontár módon.
Gondolom, hogy nem igen értesz a motorokhoz (belülröl), mert akkor nem kérdezted volna, hogy mi a gond, így vagy elviszed valakihez, aki szétbontja, majd drága és hosszadalmasnak tünö gépmunka és alkatrész beszerzés következik, föleg ha elötte már sok mindet elbarmoltak a blokkban, vagy "ideiglenesen" csináltak meg. Aztán a sok rálocsolt pénz után vagy jó lesz egy kis ideig vagy nem...Elsö körben kalkulálhatsz egy 50-80 ezeres tétellel, ami gondolom nincs messze a motor értekétől ( nem a vételártól).

1:vagy veszel ki a tankból egy liter benzint és azzal felgyújtod
2: eladod motorhibásan
3: Ráköltesz sokat, közben nem motorozol, aztán utána, vagy motorozol vagy nem...

Tévedés joga fenntartva.
Sziasztok segítségeteket szeretném kérni.
Ma vettem egy injector tisztító folyadékot amit beletöltöttem a motorom tankjába és kb fél óra után a motorom azt jelzi hogy kifogyóba van a benzin.... ezt mi okozhatja vagy mi történt?
Válaszotokat előre is köszönöm!
Gyújtásrtafot hogyan kell kimérni ?
Sziasztok! Van egy Yamaha DT 125 R (1989) -es motorom és olyan problémám lett vele, hogy először csak alacsony fordulaton adott csörgő, zörgő hangot most meg már fordulatszámtól függően folyamatosan hallani. Mi lehet a gond? Tudom sok minden lehet az oka de úgy elsőre mit mondanátok? Készítettem egy videót is róla hátha segít valamit a baj keresésben. Köszönöm előre is :)
http://auto.indavideo.hu/video...
Ma voltam műszakin,a javított kipufogó miatt azonnal elzavartak.(nem látszott a gyári jelzés)Szóval most nagyon szigorúak.
Köszi az infot :)
Talán iratkozz be legelőbb egy gép és villamosipari szakközép-be. Aztán miután elvégezted eredményesen és a tanulnivalókat felfogva és megértve , akkor lehet nekifogni a 'motorjavítás'-nak. Hogy ne gányolás és kókányolás legyen belőle.A másik: Az adatlapodat legalább minimálisan kitölthetnéd . És akkor látnám ha itt laksz a szomszédban, hogy mennyit kell motorozni, hogy odaérjek segíteni esetleg, no nem a Nyírségbe pl. Badacsonyból..