Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

köszi szépen de van a blokkhoz gyári javítási dok. http://www.manualedereparatie..... de igazából én voltam figyelmetlen. azért ment el az olajnyomás a hézagolás után mert nem a rugó perselyébe tetten a hézagolást mert nem találtam olyan kis átmérőjű alátétet otthon, hanem a zárócsavar és a persely közé. az valószínűleg megbillentette a egészet és rossz helyre nyomta a golyót. tegnap estére szereztem megfelelő méretű alátétet a közvetlenül a rugó alá. most minden jó. ma este még rámérek még egyszer az olajnyomásra de úgy tűnik ott lesz a hiba. vagy a rugó lágyulhatott ki, vagy nem gyári van már benne és most fáradt el. szóval az a rész cserés és remélem ez a probléma meg is oldódott.
még egyszer köszi a segítséget.
régóta enyém a gép rendszeresen van benne olaj cserélve azzal nincs baj
Jah, igen.
Jó estét?
Nagy bajt. Mondta.....
És mit sejt tanár úr?
Szar a kosara.
Akkor marad a kalapács...
Szét fog esni a szegecseknél a kuplungkosarad! Betegsége...
Olajszűrő mikor volt cserélve? Nálam nemrég járt egy leonárdo 125 annak is olajnyomás problémája volt alapjáraton bevillogott mondanom se kell olyan retkes volt benn a szűrő szerintem még soha senki nem cserélte tettem bele egy újat és lám megjavult a motor meg mindjárt elhagyta azt a csattogós járást mint ahogy előtte járt de mondtam a gazdájának ha régóta használták így semmi jóra ne számítson
Ennyit találtam még:
http://www.easyparts.nl/showdr...
Szóval a kép alapján minél erősebb a rugó, annál később engedi el az olajnyomást. (Akárcsak az Aprilia Leonardo 150). Esetleg még az lehet hogy az alátéted, amivel előfeszítetted a rugót, valahogyan felakadt abban a kis műanyag perselyben, amiben a rugó mozog.
igen, ezeken túl vagyok. a problémám az, hogy ha előfeszítem a rugót akkor egyáltalán nem épül fel az olajnyomás. nézve a kenési rendszer elvi rajzát emelkednie kéne az olajnyomásnak. de majd ma megnézem még egyszer kicsit nyugodtabban, lehet, hogy valamit elnéztem.
köszi szépen az infot
Nagyon köszönöm
Mérd meg a tűszelep fészekben levő horony átmérőjét. Ez mondjuk 12 mm.
Utána mérd meg a horny szélességét, ez mondjuk 2.7 mm. A csatolt doksiban a "b1" méret. A táblázatban megkeresed a 2.7 mm-es értéket a "b1" oszlopban, és abban a sorban az első érték ebben az esetben 2 mm-ez a o-gyűrű keresztmetszetének átmérője. A méret amit vásárolnod kell a példa alapján 12x2-es o-gyűrű. De általában úgy is lehet számolni, hogy megméred a horony mélységét és hozzáadod a felét, akkor megkapod a keresztmetszetét kerekítve valamelyik szabványos értékhez. Mondjuk 1.3 mm a mélysége a horonynak, plusz 0.65 mm azaz 1.95 azaz 2 mm az o-gyűrű keresztmetszete.( kb 30%-ot vannak összenyomva)
Hali! Kis infó kellene. Kawasaki Zx10,1989-es. A tűszelep fészekre mekkora o-gyürű kell? Nem találtam infót róla a manuálba. Köszi
Kiveszed a rugót és a golyót (ha az van benne), megütögeted egy kicsit. Kocogtatni kell, nem szétverni! Lehet hogy a felfekvő felületek közé került valami és nem engedi zárni. Ilyenkor az olaj nem jut fel a kenési helyekre. Azt is nézd meg hogy a csapágygolyó felülete nincs e kirepedezve, lepattogva.
Kb . 35 évvel ezelőtt megesett olyan, hogy Bp-n aluminium-kanalakból öntöttek dugattyút!? És azokkal fordult elő hasonló eset?!
üdv
segítséget szeretnék kérni. rotax 200 4t scarabeonál melegen alacsony az olajnyomás. alapjáraton néha a visszajelző is felvillan. olajszint rendben. valamiért többször előfurdult, hogy a nyomástartó szelepet kivéve és visszatéve elmúlt a probléma, szemmel látható szennyeződés nem volt, az olajnyomás visszaállt az eredeti értékre. a rugót mértem, 1mm-el limit felett van. rugóerő nincs megadva a manualban. tudom, hogy nem ez a jó megoldás de megpróbáltam előfeszíteni a rugót 1,5mm hézagolással de így egyáltalán nincs olajnyomás. rosszul értelmezem a szelep működését? én úgy tudom, ez a szelep azért van,hogy ne legyen túl magas az olajnyomás. az olajszűrőnél a szűrő külső részén két lyuk van, az egyik az olajpumpáé a másik ezé a szelepé. rosszul értelmezem a működését? vagy mi lehet a baj?
előre is köszi a segítséget
Hasonló a probléma mint a videón, indításkor nem emel alapjáratot.
http://youtu.be/-lmyzvY1bE0
Sziasztok! 2003-as TDM900-al olyan probléma lenne, hogy nem működik az automata szívató. Mi lehet a gond? Találkozott valaki hasonló problémával? Előre is köszi!
Szia exec79!
Ha valóban kellene eme segítség akkor van egy email cím a profilomban, írjál rám!
üdv
nincs sajnos semmi. A méretvételezés/tervezés is része lenne a "megbízásnak". Kb 6cm-t kellene süllyesztenie függőlegesen.
Megvolt szorulva a dugó ez volt a hiba, már másodjára pedíg olajat kap mert ilajos volt most is, forrni meg nem fort
Ne indítsd el többet. Nagy bajt sejtek.
Rajz, doksi van róla?
Üdv!
ismer valaki CNC-s szakit (vagy műhelyt) aki megcsinálna nekem egy ehhez hasonló alkatrészt?