Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

alamónium ugye ? a réznek álcázott vas egy fos ... ha nincs elégve elszakadva és puha mehet de az új persze jobb lenne ....
mennyire gáz összerakni a robogót a régi használt hengerfejtömítéssel?
átkúrtak a románok aztán semmi tömítés nem jött ehhez
igazándiból nem nagy összeg (van vagy 200ft) csak mire elmegyek érte egy csomó idő és zseton
Üdv mindenkinek.
Segítségeteket szeretném kérni.Van egy aprilia sr 50 (körlámpás)karburátoros motorom.Eddig az volt vele,hogy 0-30ig lomha volt utána pedig 70ig húzott.Most vettem bele új szíjat,új rms kuplungot,variátort kihézagoltam.Szépen húz 50-ig,de a végsebessége maximum 70km/h.Kontrasztrugóra gyanakszom,mert kézzel alig bírom összenyomni.Nem gyári benne ez a rugó.
Valakinek valami tipp?
Akkor ha kicsi
Sziasztok.
Adott egy motor (600ccm 1 henger)
A történet a következő. Elindultam kirandulni az első 50 km-ig nem is volt baj
Aztán azt kezdte azt csinálni. hogy motorfék után leállt majd csak szivatóval indult csak újra vagy ha vártam vele 10-20 másodpercet akkor szivató vélkülis egy pöcre indúlt...... 2X 3X megcsinálta és inkább hívtam utánfutot.
Na most a motornak van némi szelep hézag gondja nem vészes de ha jó valakinek a füle kihallható a nyitott rendszer mellet.
Én keverékre gyanakszom méghozzá arra hogy szegény... tegnap ota még nem foglalkoztam vele a hézag is ma lesz belöve de olvastam hogy szelephézagtól is tud ilyet produkálni...... vélemény?
Karburatort kiszereled, kitakaritod es jo lesz. Gumigyuruket amiket kell ki kell cserelned. Benzint le kell cserelni.
Kompressziot merni kell, mert nemreg csinaltam egy Vino-t es ott a szivoszelep nem ment vissza mert a benzinbol az a ragacs nem engedte. A dugo tolta vissza a helyere elgorbitve azt.
4t 150cm3 Yamaha Majesty-m van egy éve nem volt inditva.
Tettem most bele új akksit nem indul de piszok erös tekeri.
a gyertya jó néztem.
Mit nézzek meg rajta.
Csak pár másodpercig öninditóztam mert tönkre megy az öninditó.
Nem értik meg, hogy az a fék-váz-gumik a max. 50-55-re vannak tervezve?! Mert egészen addig semmi baj, amíg nem kellene hirtelen megállni 80-ról pl!
Végül is igazad van :D Nézem itt az árakat mondom anyad :D
fingom nincs az egészről.....
igazándiból a tuning lényegét se tudom megérteni mert kell venni egy nagyobbat aztán kár reszelni
ráköltesz az 50esre egy valag zsetont eszik 6 litert aztán ugyanolyan fos a fék-futómű 100nál is mint 50nél
Fogyasztása körülbelül mennyire fog változni egy 19" es Dellorto karbi lesz rajta 70es polini alu henger Leo vince zx kipuval?
Mennyi ideig kell járatni?
Pl: A főfúvóka a helyén van? Ott, helyben a blokkon kell megnézni-átnézni mindent, nem távgyógyítással?! Elektronikának ehhez semmi köze ebben biztos vagyok.
Elqrtatok valamit!
a főtengely az bajos mert az átlag nép szétver mindet már a szétszedésnél
utána az összeszerelés sem mindig zökkenőmentes
de ha szimók mennek hiba nélkül a robesz se fog gondot jelenteni
henger-karbi már egyszerűbb pár csavar és kész
Sziasztok! :D

Szerintetek robogo tuningolásnál muszáj szerelőhőz vinnni?(Henger,főtengely,karbi) Csere ! Vagy nem olyan bonyolult és faterral is megtudjuk csinálni 2 en? Xd
Udv . Valaki tudna segiteni abban h simsonnal alapjaraton tok jol ketyeg es ha gazt huzok akk elkezd szaggatni es ink. Kepes le allni mint h porogjon ha vissza engedem a gazt akk tok jo minden ketyeg tovabb ...nincs el dugulva ..nem darabis a benzin ..stb. Valami az elektronikanal nem passzol
az elején jó lenne megállni kicsit fél úton de jó van az úgy is
2-3 tanknyit gondoltam 1:40el
egy 50 kilós asszonyka fogja hajtani napi 2x 15 km távot 40től jobban úgysem megy mert szitál az eleje
egy tank benzin általában elég bejáratni, az olajat ne vidd túlzásba mert köpködni fogja a gyertyát, ne prüttyögtesd alapjáraton ne húzz tökiggázt és ne menj vele folyamatosan túl sokat
ezt a hengerszettet meddig érdemes bejáratni
különolajozása nincs szóval keverni kell a benzint, gondolom nem 1:50el kellene kezdeni
Köszi :)
Belevaló bőrdíszműves, vagy cipész áthúzza, egy berepedezett elöregedett műbőrnél ez ami használ!
Sziasztok!

Olvastam, hogy van olyan spray amivel le lehet fújni az ülést, ha már nagyon kopott. Repedések is vannak rajta. Mit gondoltok erről?

http://www.sprayfestek.hu/inde...
oke sok sikert. hidd el jo szakember.
Helló, van egy 250-es Dirtbike-om szétszedtem összeraktam és nem sikerül beállítanom az alapjáratot. Van hogy hullámzik aztán nem találom a középutat vagy magas vagy alacsony ha adok egy gázfröccsöt. Beállítom egy normális alapjáratra elkezdek vele menni és utána pörög nagyon, levegőcsavart is kb 2 tekerést tettem ki 1,5-2,5 közözz próbálkoztam állítani, de sehogy sem jó. Hol a bibi?
Sziasztok!Segítséget szeretnék kérni!Rieju rr 50-re rá lehet tenni másik hátsó féknyerget mert az eredeti ajp féket nem találok hozzá sehol?Ha másikat teszek rá akkor kell valami átalakítás?Milyet tegyek rá?Előre is köszönöm a segítséget!