Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Üdv.tengelyt keresek,yamaha fzr 600r-hez.esetleg ha valaku tudna segiteni.elöreis kõsz.20mm -szer 350mm.
RC51, amugy az olajnak vege de ezt csinalta elejetol fogva, hogy hidegen kicsit megcsuszot , de a csapajdra adj tanacsot leszedve tenyleg nem szolt egyaltalan azt mar enis megneztem . na meg valami amit elfelejtettem ,a hires ''Szerelo ''kiszedte a lamelatak es ugyis meginditota , es azt alapitotta meg hogy nem nyomja ki az olajat a foldre es akkor azt mondta nekem na it ez mar komoj baj..
hat ijen szerelo , na most mart ot tartok hogy adjatok valami jo tanacsot tudjam mit kezdjek a mocival . a sook marha szerelo megeszi az idegemet .
de igazad van ... de én javulok 4 tényleg 5 ször kellet neki ugrani az olvasásnak !
zsiguli difibe is zsírt tettünk....... meg korpatablettákat
újkorában nem volt olyan halk
be kaphatod
te jó isten ............ kinyomocsapágyas és be zsíroza ?... aztán hot felesleges 15w 50 duplaésteres ebe a masinába .. vagy te csak nyél gázon mész folyamatosan 300-400 km -et , meg mikőze a vezérmü láncnak a kuplunghozz de most komolyan ... á gyerekek ...!ezt én nem akarom hallani ! Öreg vagyok rossz már a vérnyomásom a doki is mondta ..semmi izgalom kerűlje az idegeskedést !
Ahogy látom, te jól ki fogsz jönni Taschnerrel
Tényleg hanyagolnod kéne a szerelődet.. Bezsírozta a csapágyat? Jó, hogy nem fűrészport szórt bele, hogy halkabb legyen.
koszi a valaszokat. hat az olaj 10W40 Castrol azt kitudja mi volt az uvegbe akkar ha en bontotam ki, ahogy halom a Castrol mostansag garazsba is toltik, most Motul olajat vettem 15W50 est Factory line. duble ester-t. remelhetoleg okes , amit meg szerelo mondot az hogy szerinte csak a vezermu lanctol kap keves olajzast nem ugy van mind a kawanal meg suzukinal hogy szetszeded es csopog az olaj rajta, en is megneztem mikro leszedte es en szerintem volt olaj rajta de mintha kezel let volna atkenve ahogy mondtatok jo olaj paras volt.
a kemezeken is lattam szinezodest. ami meg kerdes lenne az hogy miert halszot a csapajd horgese a kupplungbol ? mikor a kart behuztam akkor elhalgatot : a szerelo ezt bezsirozta visza tette es nem szolt logikus. de nem talalom normalisnak ezt se nehogy tenyleg mas gond legyen
Én úgy értettem a kérdésből, az az alapvetés, hogy olajfürdős.
Én ezt a "nem lehet száraz az R1-es kuplungja" megállapítást kicsit árnyalnám.
Csak össze kell hasonlítani a következő évjárat kuplungjával, a gyár is gondban volt...

Mondjuk a megcsúszást ez nem okozhatja szerintem... Habár.. Kozmax?
meg a fémeket is főleg ha mindenféle lilás árnyalatú...
az már nem olyan ördögi összeg
Ez is tökéletes meg állapitás ... így van ........ talán még annyival ki egésziteném ,hogy ha a kopo lamelák méreten belül vannak és mégis csuszik hidegen ez vissza vezethető a nem megfelelő kuplung kinyomo hézagra is ... sőt szereltem olyat is hogy a bowden a blok nál szorult és lassabban tért vissza alap helyzetbe ... a blokk melegedésre pedig megindult és és késlekedés nélkül tért vissza alap állásba !
persze ha már meg van akilométer bizt kopo lamela csere lesz a dologból .. ilyenkor érdemes cserélni a rugokat is
Tőkéletesen így van .... ahogy mondja rc51 , sőt nagyobb TŰ kopásnál már alapjáraton is szív ki valamennyi benzint a kehelycsőből a vákúm !
Ezért van az helyzet nagyon sok karbis motoron ,hogy szépen megy alapjáraton ,de hirtelen gázra kicsit meg torpan , pedig az űveggyertyás teszten meg jó az alapjárati szín !
Túl száraz a kuplung, és olajozás kell neki...
Az...
Én tartózkodnék ennek a szerelőnek a további látogatásától.

Hidegen az olaj kissé vastagabb.
Ha iylenkor megcsúszik, de melegen nem, az azért, van, mert a (hidegen) vastagabb olajat nem képes kipréselni a lemellaköteg, ahogy melegszik, némileg hígul az olaj, azt meg már de, és akkor már nem csúszik.
Ilyesmit kopott lamella, fáradt rugó vagy alkalmatlan olaj okoz.
Bocsi de nem tudtam kovetni mit irtal. Ha az egyik labon semmit nem mersz a tobbihez kepest akkor gond lehet. Mondjuk szakadt. Hasznalt szabalyzot vettel?
Csinaltam nehany GSXR-t olyan gonddal hogy kis gazadasra bedusult. Alapjarat jo volt full gazon is jo volt. A suber tu egy csobe megy (emulsion tube vagy needle jet). Ennek felso furata egy ido utan ovalissa kopik mivel a suber tu a vibracio miatt utogeti a cso belso falat. (Alapjaraton CV karburatornal termeszetesen a tu es a suber nem dolgozik azaz ki is lehet venni a karbibol a motor szepen jar tovabb). Viszont mikor megemelkedik a gazadasra a levego mennyisegehez kepest tobb uzemanyagot kap.

Ezt csak azert irtam hogy erdemes ezt is megnezni ha az uszoszint es a fuvokak rendben vannak. Az uszoszint nagyon fontos!
Azt irod hogy a lamellak elszinezodtek es megcsuszik. Az nem szamit hogy melegen meg jo, hamarosan meg fog csuszni 110 foknal is. Milyen az olaj szaga? Egett? Igy lamella szett csere. Nem tudom ki a szerelod de eleg nagy butasagot mondott. Ha eltudnad kepzelni mi megy ott bent a blokkban ugy 10 ezres fordulat kornyeken, elcsodalkoznal. De eleg ha csak leveszed az olajbetolto csavart es ugy beinditod. A kuplung el van latva olajkoddel ne aggodj.
Ilyen ez melyik fajta?
sziasztok !
lenne egy kerdesem , 2003 R1 - mikor hideg a motor 60- 70 foknal megcsuszik a kuplungom de nagyon rovidet csuszik utanna meg ujbol okes , 80foknal- akkar 110 fokig gond nelkul mukodik, egy szerelo szerint tul szaraz a kuplung nincs eleg olajzas , menyire kell olajba uszon? vagy ezek felszaraz kuplungok ? ki tudna segiteni ?
a kuplung tarcsak meg kezdnek feketedni
ingyen nem kell
de érdekelne az xt-hez a szelepdekni csavarhoz, az olajszűrőhöz, meg még pár helyre
csak előbb ki kell nyomozni a méreteket
Ini el gurult megint ?


Ja ide is fel rakom ha engeditek kb 160- 170 tipust takaró 0 gyűrüket vetem nagy tételbe . kicsi haszonnal postázok pl. 1200 bandi postával 1500/ 25 db

176 000 ft ért rendeltem csináltatam 32000 db ot van ami 5.60 ft van ami 121.7 ft jött ki db-ja
Ha te szeretnél ennél a cégnél venni eleve egy féléből min 300 db kell
és avásárlási minimum 100 000 ft +áfa
Pl : gyári gsf 600 16 db /9300 ft a suzuki interatba
az autos bolban vásároltt fekete nem etanol állo a zöld is 1 év és meg dagad annak db pl: 7.6 *1.5 120 ft db
tehát zöld ből a gsf 600 -ba 2800 ft re jön ki az ami egy év és kuka !

De ha kel neked .. neked szívesen kűldök ingyen ... Jó nekem úgy is van !
megkerestem:
hali csináltatam nagy tételbe alkohol és benzin álló 32000 db ot ig y van ami 5 ft és van ami 25 ft .. amúgy ilyen minőség db 300 ft

ilyen áron engem is érdekelne pár fajta
nem...... rosszul emlékszel InI ......... tipustol fügően 400-1500 / garnitura
múltkor még olcsóbban mérted..........