Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Ovodás ? Te agyoniskolázott !
A te szövegedet másoltam be,fel sem tünt?!
Hát a saját mondataid mondanak ellent egymásnak azt sem érted mit irsz le!

Én csak arra utaltam ,hogy akkori fizetésekhez képest borsós volt a 20 ezres ár.....
7 tonnás dinamót hajt a 2000 lóerős Diesel motor max 750-es fordulaton, és minden keréken van egy villanymotor.
Úgy van. 41 kilo egy dugattyú.
Először ezt írtad ide:

a "kettötök kéthavi fizuja volt 86000" és te 20 ezerért szereltél blokkot akkor... te irtad ,nem én kombinálok...

Aztán meg ezt:

"Hát, tudod, mikor 90-ben elkezdtem szerelgetni a japó gépeket, 20 rugó volt egy blokk szét-össze. Meg 3 rugó egy szinkron. És a benzin 20 forint volt, ami most a 20-szorosa."

A kettőnek semmi köze egymáshoz.
Most már szakadjál le rólam, az óvodás szinteddel.
Értem. Veszek bele két új szimeringet és a 28 -as karbival kísérletezem . Ha nem lesz jó akkor nincs más mint vissza kell szerezzem a régi karbit és azzal beállítani. De hogyha a szimering jó akkor elvileg mivel gyári a motor a 28 as karbival vígan jónak kell lenni. Ezt akarom elérni, de ha nem lesz jó kell vissza rá a nagy.
látod....
A kis faszomat vitáztok már megint ! Borsodba , szabolcsba a sötét zalába ,somogyba ... nincs munka így van ! vagy fel jár a paraszt ide vagy cigányá változik ..OTT ezen megyék lakoságának nem kevés hányada cigány ... Érded ... ? Cigány akik 1985 be voltak 280 000 -en és már akkor is még a KMK idején sem akartak dolgozni ! 89 Kádár ment a levesbe ..... A munka helyek a fent emlitett megyékben a gyárak , mgtsz -ek sora szüntek meg , aki akkor tudott fel jött ,felköltözött ,fiatalok stb ..
Ott maradtak a Cigányok és mivel az okoska vezetők adtak nekik segélyt .. el kezttek szaporodni mint a patkányok Ma 920 000 cigány nemzetiségü magyar van a fent emlitett megyékben túl nyomo részt .

Be jön a befektetö az országba ! vinné a pénzét csinálna valamit ....
meg látja borsoban szendrő ládot ... Újhelyt ..... vagy stb és ki fordul ...... ezért nincs ott semmi és nem is lesz ..


Lecso ... diesel mozdony szerelő .. ... ok ....... nagy vagy

M62 nem is diesel villany mozdony a dizel csak agregátort hajt ... ezt mindenkinek mondom és azt hiszik ..... hazudok .

Na mentem az asszonyért ...a munkahelyre ... mert nálunk beköszöntött itt a jég korszak a hegyekbe........... be áll minden !
Te, már itt is ez megy?
"Hát, tudod, mikor 90-ben elkezdtem szerelgetni a japó gépeket, 20 rugó volt egy blokk szét-össze. Meg 3 rugó egy szinkron. És a benzin 20 forint volt, ami most a 20-szorosa."


Bemásoltam!
Olvasás értelmezés? Akkor mit is irtál?
Ez nem igaz... csak a céges standoknál az azoknál a cégeknél dolgozóknak adtak 1 pár virslit 1 sörrel ingyen...a többi fizetős volt és mindenki másnak is.....ez is egy rosszul beégett mondás...
Olvasás, értelmezés...
85-89-ben minden május 1-én jegyre ingyé volt a virsli,mustár,kenyér sör.
na ugye....
90-ben sofőrként 9200/hó volt a lé....utána 2-3 évig ez nem sokat változott....
Egyetértek! :)
a "kettötök kéthavi fizuja volt 86000" és te 20 ezerért szereltél blokkot akkor... te irtad ,nem én kombinálok...
Jártam többször Regécen. Az ország egyik legszegényebb régiója. Tirolhoz tudnám hasonlítani, olyan tisztaság van. Szemét sehol, nyírt fű, és a falu fölötti várat újjáépítik. Nem tudom a munkanélküliségi adatokat, de gyanítom, hogy rosszabbak, mint mondjuk Ercsiben. Mégis inkább Regécet választanám.
Üdv Kozmax.
Mehetek holnap hozzátok? Akad valami?
Rosszul kombinálsz.
86 ban 20 ezerért vettem hifit, az akkor kettőnk kéthavi teljes fizetése volt.
Mert maradt minden hónapban, nem kellett semmire, összegyűlt, oszt megvettük. Aztán fél évre rá automata mosógép, meg fagyasztószekrény.
Így mentek a dolgok akkor. És nem voltam miniszter, se ügyvéd. Én Diesel-mozdony szerelő voltam, a feleségem meg ápolónő.
Orbán is elmehet a fenébe. Ha nézné a nép érdekeit, akkor tudná hogy mi szitu. De ő sem lát a fővároson túl. Hangoztatja hogy mennyi munkát ad az embereknek a közmunkával. Munkát azt ad, de pénzt nem. Látszatmunkát. Ennyiért a cigány sem dolgozik, de valahogy meg is értem. 20 év múlva jobb lesz? Persze, csak nem nekünk....
Egy kicsit többet vonnak le
242 bruttonak 144 a kifizetője
"...átlág kereset .... 230 brutó ... az olyan 160 .170 neto..." Ezt annyira bírom mikor hangoztatják hogy átlag fizetés. Ugyan mondd már meg hogy hol a faszomba ennyi? Jah, hogy Budapest és környéke. Jah, az más. Borsod és Hajdú ugye nem is létezik?! No akkor drága cimborám elmondom neked, hogy itt mi is a helyzet. Átlagfizetés Borsodban és Hajdú-ban 70-80 ezer Ft. Jól hallod. Ennyi az annyi. Persze csak akkor ha kapsz munkát. Mert ugye nem kapsz. Itt nem. Pofáznak sokan hogy az itt élők csak élősködnek az országon. Na ezúton üzenem ezeknek hogy nyugodtan vegyék a szájukba a fa..mat és nyeljék míg lila nem lesz a fejük tőle.... Átlagfizetés. Az bazdmeg. Az.....
Megmondom.
Megcsináltam, közöltem az árat, és a kezembe tették a lét.
Ez volt az átkos. Pontosabban a közvetlenül utána való időszak. 350 volt a legdrágább 1 éves használt motor. Érdeklődj pár idősebb embertől. Orbán szerint 20 év múlva kurvajó lesz. Hát vállalkozzon akkor ő, meg a Matolcsi...
Megsúgom, SOHA nem lesz már olyan jó világ.
ha a nagyobb karbinál 4000 volt az alapjárat és szivatora vissza eset 200 0-re mivel el dusitotad , a 4000 től lejebb nem tudtad le tekerni ?
szerintem ez a nagy karbi sokat a kis karbi meg már keveset ad neki
Én a nagy karbit vissza tenném a subi tűt a leg alsó helyzetbe hogy minél jobban el zárjon . esetleg kisebb fő fuvóka . mert lehet leg felül már avval sokat kapott azé nem pőrőg .......
Persze a gyujtás és tömitetség ha rendbe van ..... csak akkor

ki kell kisérletezni és a gyertyát meg közbe nézegetni .. Vagy eleve űveggyertyával be állitani és akkor nem kell 15 -ször szerelni !
az a baj ,hogy van amit sérűlés nélkül nem tudsz ,,, két kampós vasal meg oldani
én akkor még suliba jártam...
Azok amiket írsz rezsi óradíjak. Még 95 tájékán is havi 30 -al kezdtem..

A rendszerváltáskor vagy azután 1 évvel bizony a melos fizetés annyi volt...