Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

A baj ott van hogy emberek vagyunk.És mint ilyenek sajnos az ÉN szemszögből nézzük a dolgot.
Tehát az olyan idealizmus hogy mindenkinek jó legyen nincs.
Hidd el a cucializmusban lehet naggyából jó volt de csak úgy kicsiben és olyan műanyag trikós izzadságszagúan.
És akkor is a keveseknek jutott a jó lét.
A különbség hogy nem ordított annyira a pofánkban a szakadék mint most.
És azt ne mond hogy ma olyan szar neked és a többieknek akik itt írnak.
Le merem fogadni hogy bárkinek aki ide ír van minimum 1 motorja,kocsija,2-3 TV-je,számítógépe,van vezetékes víz a lakásban,központifűtés,a gyerkőcnek is mobilteló,legalább 4-5 pár cipő.
Emlékszem anyámék meséire mikor az utcából 20-an-30-an jöttek össze egy embernek a házában aki olt annyira pártfunkciós hogy lehetett TV-je.
És gorenjéért sem azért mentünk ki mert olyan olcsó volt hanem azért mert ha nem voltál csókos pártfunkiós nem kaptál LEHEL-t.
Mi mákosak voltunk mert a 80-as évek elején az egyik rokon az orionnál volt osztályveztő így lett egy fekete-fehér TV-nk.
A tekercsek helyzete nem változott csak az átmérője. (kis vasmag helyett nagy)
Az, hogy alsó, vagy felső, nem biztos, hogy jó támpont. Próbáld így-úgy és mérj.

De az is lehet, hogy az van amit elektro-motor mond!
Erre azt szoktam mondani, képzeljétek el, hogy EGY EMBER SZUPERCÉGE ELŐÁLLÍT MINDENT.
Amit csak el tudsz képzelni. És m inden 1 forint.
Honnan lesz 1 forintod?
Csak hitelből...
A tekercsek felső kivezetése a következő tekercs alsó kivezetéséhez van kötve. Az utolsó tekercs alsó kivezetése pedig a testre. Az előző (kisvasmagos) tekercsekkel jó volt csak leégett.
Zoli ..ez amit írsz elgondolkodtató .... nem sirom vissza .....
De valojábban mi ajobb az emberek tömegének az ,hogy a volt magyar csepel müvek x sok dolgozoval elöaáálitotak egy el avult pannoniát ,, ..amit lehetett használni ,, nem volt olyan jó mint az Mz és a TRIUMP-okal fel se vette a versenyt de x,y 22 000 embernek volt léte ,, célja, munkálya
Ma 500 ember a ktm -be sokal jobb minöséget állit elö ... kinek jó ez , a tökésnek , neked ? gondlékodjál ... ugye ugye
akkor az átkosba tudtál ... MA... NEM

Ma 10 millio ember / eltart x pártot y számu létszámát , akik lopnak is
/ eltart x számu cigányt , akik lopnak is
/ eltart xy számu nyugdijast akik a te adod-bol utaznak mindenhol
/ eltart 500 e munka nélkűlit akik fele nem is akkar dolgozni

Most komolyan, szerinted ez így jó 3 miilio tartson el 7 millio
Nem a cucializmusal volt ott a baj .. aban az idöben ha maszek voltál te voltál az isten teli lovéval A BAJ mostani sok ingyen élövel van !
KB ott kezdödtt a szar repülése a ventillátorban hogy a russzkik felszabadítottak és utána itt maradtak.
Azt ne mond, hogy adásvételi szerződést kötöttel, az éppen aktuális világpiaci árfolyamon.

Én cserélnék, gondolkodás nélkül, azonnal. Többet utaztam akkoriban a szüleimmel a környező országokban (nyugaton is), mint most. A hitel nélkül ELŐRE kifizetett (add ide a lét, majd szólunk pár év múlva, ha lesz autó) a új 120-as Skodánkkal...
Váltóáramot kapsz a tekercseken. Amikor mondjuk feszültség maximum van a tekercseken, sorbakötés esetén a pozitít kivezetést a másik tekercs éppen aktuálisan negatív végéhez kell kötni, mert különbem kioltják egymást.
Az indián sztori is kissé másképp zajlott....miért, nem akartuk?....utólag persze, hogy mindenki azt mondja, hogy ő tudta előre pedig nem, nem tudtuk mi lesz.....még most is akarnám, hogy tudom mi lett legfeljebb másképp csinálnánk.....,de jobb lenne a kádár rendszerben élni?.....én akkor nem voltam nyugaton, de keleten is csak 1X az ndk-ban.....
A tekercsek úgy vannak eltolva egymáshoz viszonyítva, hogy a feszültséghullámok átfedjék egymást! És az egyenirányított feszkó viszonylag sima legyen, ne hunyorogjon a lámpa pl.
Ezt a választ szoktam kapni, igen. A csúnyabácsik eladósították az országot.

A bajom csak az, hogy az okos, művelt, felvilágosodott, haladó gondolkodású SZAKEMBEREK MEGSOKSZOROZTÁK. És közben mutogatnak oda...
Ezt kifejtenéd bővebben?
adott terhelés mellett ha a fordulatszám nő az előgyújtást növelni kell.

de ez látszik a diagrammon is.
Vagy az is lehet, hogy nem jó a polaritás...
Akartuk, mert volt gorenje, meg nyithattunk Bécsben (tényleg Bécs, ha valaki nem Wien-t ír az irredenta?) kávéházat.
Miközben heppiztünk Bruckban a KGM áruházban, meg asopping szitiszüdben, az elvtársak molnárkocsin hurcolták ki a dokumentumokat a levéltárból az éj leple alatt.

Erre azt szoktam mondani, hogy az indiánok is kúrvára örültek, mikor egy vödör aranyért kaptak egy törött zöld üvegcserepet...
Eddig kis vasmagos tekercsek voltak benne, avval működött. (babetta lendkerék)
Akarta a halál.Annyira elkúrták hogy örömmel átdobták a szocik bárkinek.
Addigra a nagy jólét amit most sírunk vissza kinyírta és megnyomorította az egész gazdaságot.
Amit az első dollárhitelek ideig-óráig elkendőztek.
A kib...ttt szocik mást nem is tudnak.
Látszatra a népeknek minden jó de felvett hitellel lehet tanárfizetést meg mindent tenni de most szívjuk meg.
Adott terhelés mellet...?
Ne zavarjon az a tény hogy fordulatszámról folyt a vita, és te említést sem teszel róla...
Mert valszeg. nem egy időben megy el előttük a lendkerékmágnes! Nem lehet sorba kötni.
és az elég?....kívánom annak aki másnak ezt kívánja...
Így van...ezért akartuk mind a rendszerváltást....csak azzal nem csak a szabadság jött el hanem a tolvajok aranykora is...
Nemmindegy ha fizetnek eleget? Egy tál bableves és egy kenyér.
Ez most is így van?....de jó lenne, meg lenne oldva a munkanélküliség........csak ne közmunkára vigyenek stadiont építeni...
Üdv mindenkinek. Egy Simson világítással küzdök ami nem akar összejönni. Adott a 3 nagyvasmagos tekercs. Ha külön-külön mérem 4- 13 voltig termel fordulattól függően, terhelés nélkül. Ha sorba kötöm őket leesik 3-5 volt közé. Nem testzárlatos egyik se. Az ellenállásuk 3-4 ohm körüli egyenként. Miért nem adódik össze a feszültség ha sorba kötöm őket? Köszönettel várom az ötleteket.