Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Szerintem mindenki felnőtt és eltudja dönteni, hogy érdemes-e kimenni. De! Azt is hozzá kell tenni, hogy sokan felkészületlenül, nyelvtudás nélkül jönnek ki, és akarnak annyit keresni - vagy legalábbis azt hiszik, hogy annyit fognak fizetni nekik - mint egy nyugati állampolgárnak. És amikor nem úgy alakul, akkor pedig csodálkoznak.. Céges szerveződés..? Igen, én is utána néztem már itt kint, sokat gondolkodtam is rajta, lehetőségem is meg van rá, de nem vitt rá a lélek.. Pedig igazán gusztustalanul sokat kereshettem volna - mindezt akár jókat röhögve - azokon a magyarokon, akik 300e-ért eljöttek volna pl. csomagoló, vagy ipari takarító (nyelvtudást nem igénylő) munkára... Mert a cég által szervezett dolog így néz ki.. Bérel egy komplett 5 szobás lakást, belerak 10 embert, jól leveszi a lakbérrel, aztán még a fizuból is lecsíp.. Mindig csodálkozom azokon, akik magyar oldalon, magyar nyelven keresnek jól fizető külföldi munkát..
Nem az a célom ezekkel a bejegyzésekkel, hogy pro és kontra vitát indítsak, és csak a saját szemszögemből mondom el a dolgokat..
Negatív dolgot pedig azért hallasz többet, mert ők már otthon vannak.. Akiknek sikerült - és azért ők is elég sokan vannak ám! - azokról pedig azért nem lehet hallani, mert most is itt vannak kint..
Hallottál orvost, fogtechnikust, egészségügyest, programozót, autóipari szakmával bíró valakit, stb. arról beszélni, hogy visszatért Magyarországra, mert nem jött be számítása..? Nem hiszem..
De RC51 fórumtársunk is külföldön van, nem tudom, hogy hamar haza akarna térni.. Amiért én bevállaltam 40x évesen, hogy kijövök, annak az oka az, hogy megalapozzak egy nyugodt öregkort, mert havi netto 80e-ből nem hiszem, hogy elegendő nyugdíjat lehet összeszedni..
Mivel milwoki amcsiba van . ot ta tengeren túl gondolom rengeteg van még .
Itt is van., de akinek van az nem adja el .
Ezt szereled most ? gondolom van minden hozzá ?/ allkatrész /
Mondjuk érdekes mert csak akkor van ez a ciripelés mikor már bemelegedett.
Motul 5100 10W40-est használok és a gyári 6000 helyett 5000 km-ént cserélem az olajat.
Leginkább túrázni szoktam vele néha szerpentinezgetni.

A láncfeszítő ellenőrzését ha leírnád akkor megköszönném.

Vagy e-mailomra: chuwakka19@gmail.com
nem kevés ismerősöm van aki szerencsét próbált külföldön, jelentős többsége ugyanolyan ágrólszakadtan jött vissza mint ahogy kiment
persze vannak kivételek de ahogy hallgatom mit és hogyan melóznak annyit itt is össze tudnának szedni annyi és olyan melóval
nem olyan nagy kánaán a külföld mint pl 10 évvel ezelőtt volt, van pár hiányszakma(ami többsége rendesen egészség károsító) azok futnak még egy ideig
pár embernek pont összejött minden, és ezt halljuk számtalanszor, de a többiről mély a csend.......
esetleg még a céges szerveződések amik jók, és úgy kint maradni
én pl inkább itthon keresek 80 ezret, mint kint 300at. nincs olyan ország ahol jobban érezném magam mint itt
Ellenorizd le a lancfeszitot. Mikor jar a motor. Maskulomben a kerdes hogy mennyit bir egy lanc...nos pl a kollegam TL-jebe 130 ezer merfold van. Eredeti lanccal megy es elteres a vezertengelyen 1-2 mm.
Sok fugg az olajcsere periodustol es hogy milyen olajat hasznalsz. Es hogy motorozol de szerintem 120 ezer kilometerig nem kell aggodnod. A feszito miatt viszont annal inkabb. Csekkold le. Ha nem tudod hogy keress meg.
Köszi a segítséget! Nem igazán bízom ebben az olajzásban, mert többször hallottam, hogy tönkrement és beállt miatta a motor!
Tasi.....ehhezit szolsz?
..én 45 éves vagyok, idáig takarítottam a sz*rt, és pont sz*rtak a fejemre, hogy én mit akarok. Majd ha egyszer neked is eljön az az idő, hogy nem kellesz sehová, senkinek, akkor kíváncsi lennék, hogy tudod tudod mindezt feldolgozni.. Hogy elmentem külföldre, mert ott megfizetik a munkám..? Igen. Ha Te olyan szerencsés vagy, hogy itthon jól megfizetnek, akkor örülj neki és tartsd meg olyan sokáig, ameddig tudod. A nagy többség itthon nem azért megy olyan kurva keveset a motorjával, mert nincs kedve, hanem mert már arra sem telik, hogy egy kisebb túrára valót összekaparjon..
Ötlet esetleg hogy mi lehet akkor?(csak melegen csinálja)
Csak a hátsó henger nél van aut deko
szisasztok valaki tudna segiteni van egy mz-m ami már crossnak van átalakitva és nemtudok hogy hogyan lehetne rá nagyobb lánckereket tenni ?!?!?!?!?! ha valaki tudna képet küldeni hogy hogyan lehetne ezt megoldani azt megköszönném.
Mindenki nem mehet külföldre. Arra pedig aki elhagyja az országot nem is mondok inkább semmit. Könnyebb otthagyni a szart mint eltakarítani. Össze kellene fogni és nem mindig a kiskapukat keresni. Csak rajtunk Magyarokon múlik hogy milyen lesz az ország sorsa. Nem menekülni kell, hanem szembe kell nézni a rosszal. Magyarországnak minden adottsága megvan ahhoz, hogy virágzó ország legyen. Persze én ezt hiába pofázom itt a sok 'birka magyarnak'. Egy fecske nem csinál nyarat.....
Önts a tankba keveréket és húzd le az olajpumpa csövét. Már alapjáraton is látszik ahogy lökdösi az olajat, de nagyobb fordulaton mégjobban látható. Levegő ne legyen a csőben.
valamit rosszul csinálsz ... legyen egyenesre levágva a műanyagcső és rendesen belenyomva a szorítógyűrűbe de ha már ráhúztad a hollandert egyszer a szorítógyűrű kuka kell másik
Köszi
Valamiért nem akar összeszerelődni (szorítógyűrűs).
Kitolja maga előtt a gyűrű a csövet.
Milyen jó módszert tudtok ajánlani a fém fékcső és a fitting összeépítésére?
Tobbnyire csak ívesen. Mivel ontott vagy preselt stb megoldassal vannak osszeszerelve. Utangyartott vagy univerzalis jobb megoldas.
Honda cbx750 indító reléje szerelhetõ? Javítható?
ok, a te eseted szerencsésen ilyen... és a többi.. akinek lassan még 1 kenyérre sem futja..? Lassan minden értelmes ember elhagyja az országot, és az utolsó becsukja majd a kaput.. Én egyedülálló vagyok, nem kellett senkihez sem alkalmazkodnom, és nem akartam a végletekig eladósodni egy nyomorult lakás vagy akár egy jobb, üzembiztos kocsi miatt..
Köszi a segítséget.
Köszi a címet sajnos nekik sincs.
na ja csak amikor a szili miatt szanaszéjjel szakad az összes csigolyád majd nem ezt mondod
Tényleg jókat mondasz ,váltani kell !

De kell hozzá lehetőség , és mersz ........... ja és a család és a gyerek akit 3-5 hetente látsz , amikor elenged az ottani tőkés kizsákmányoló ? ! 1992-1993 ig Szászországba autó bontoba ............... inkább egy zsíros kenyérrel kevesebbet eszek ., soha többet

Nem minden a pénz !
Könnyeben pofázok hisz ott a mozdony , és havi 10-12 szolgálat
ebből hat éjszaka , Így rengeteg a szabad idő . Tehát van egy biztos !

Szóval nem értek egyet veled !