Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

A profi a Topor Robi, meg a Hegedűs tanár úr, a kollégáim a suliban. Én csak szerkezettant nyomom.
No ennyit a segítő szándékról. Akkor mégse jó. Bontó lesz ebből és ott próbálok majd keresgélni. Na tényleg lécelek mert elkések!
üdv lecsó látom profi vagy elektronikában üdv Gyuri
ÁLLJ!
Neked nem mehetnek egyszerre a szikrák! Külön megszakítóid vannak, melyikre kötöd?

Külön két trafó kell neked, magas primer ellenállású, egy kivezetéses, két bevezetéses.
Köszönöm.
A kép.
Hát erre álmomba se gondoltam volna! De nekem csak akkor lenne jó ha a DR megszakítós gyújtású. Előbbiekben pont erről írtak itt többen is. Majd látjuk még a fejleményeket, addig is köszi!
Nekem sajna megint mennem kell melózni, majd folytatjuk.
Igen. Itt a példa 4 hengeres motor, balra lent a két trafó. Fentről jön a plusz, kettéágazik, megy mind a két trafóra. Mellőle, az elektronikáról jön a szaggatott mínusz, külön külön a két trafóra. Ily módon a két középső, és a két szélső henger (azaz az együtt járó dugattyúk) egyszerre kapnak szikrát, minden holtpontban, azaz minden másodikat feleslegesen.
ngk dpr8ea9
ha nagyon megtúrom a satupad alját és előkerül elküldöm neked nekem nem kell csak a postát kell állnod
elmegy az mindennel ami hosszúmenetes, holnap megnézem van-e még amivel én hajtottam
de simán elment a civic gyári 2 pólusú gyertyájával is, pedig annak tuti kisebb volt a hőértéke mint kellene
egy trafó 2 gyertya dr 600 egyhengeres de ad szikrát kipuff ütemben is azt nem állitom hogy pont ez kell neked
Hülyeséget nem akarok mondani, de én úgy gondolom, hogy attól függ hogy milyen trafóról van szó. Ha 3 kivezetéses a primerje, akkor az két sima trafót rejt. Ekkor lehet őket külön is vezérelni. Ha csak 2 kivezetéses a primer, akkoris két trafót rejt, de akkor a két trafó egyszerre szikrázik. Mindkét hengerben leadja a szikrát, de gyújtani úgyis csak a sűrítésben lévőt tudja, a másikat nem, mivel ott még közel sincs meg a gyulladáshoz szükséges keverék. Persze ez csak egy gondolat, nem biztos hogy így van.... Sokféle megoldás létezik.
Egy trafó két hengert "gyújt"? Mondjuk egyszerre csak egy henger van munka ütemben. A másik henger is kap ilyenkor szikrát?
Persze. Szinte minden régebbi 4 hengeres pl.
üdv van igen suzuki dr600 üdv gyuri
Üdv.Mindenkinek.Meg tudja valaki mondani hogy egy Cagiva 350 4T motornak mi a gyári gyújtó gyertyája?Köszönöm.
Van olyan gyújtó trafó amin két gyertya kábel kivezetés van?
A szekunder körre gondoltam, amikor egyvezetékest írtam tehát a gyertyakábelek számát trafónként.
Azért biztos nyugodtabb lennék valami japán helyettesítővel.
kössz kössz
Köszi! Nagy nehezen megtaláltam, a primer ellenállása 3,6-5,4 ohm, míg a szekunder 11-17 kohm. Lehet rosszul láttam a képeken de ez mintha egy vezetékes +a gyertya kábel míg most a simó trafóra kettő vezeték megy.
Mibe ragadtál bele? A benzin nem oldja?
hello megragatam szerelés közben valaki tudja a lendkerék lehúzó méretet aprilia rs 50 am6 blokkhoz?