Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Helló
Sztetek ezzel még merjek közlekedni? Na nem mert nem mernék, csak rendőr ügyileg...
sajna a közepe kopott el, még nem döntögettem eleget. Pár véleményt meghalgatnék
Profilmélység középen néhány helyen nem éri el az egy milimétert
Alapban persze, hogy így áll a biztosító hozzá. Mert ha "nyúl" vagy, akkor rádijeszt és ha megeszed, akkor nem kell fizetnie. Ha nekik mész ügyvéddel, egyből más a helyzet....
De, így működik, látod. Ezért küldtem a srácot az ügyvédhez.
* veszekedem
Én nem veszedek.
11 éve független karosszéria és fényező üzem vagyunk. Volt már néhány kárfelvétel nálunk....
Sok kárszakértőt ismerek, meséltek már pár dolgot hidd el.

A forgalomba való részvétel és a nem rendeltetésszerű használat két dolog.
Ha én balesetet okoznék, akkor addig-addig forszíroznám a másik felet, hogy csak találnánk valamit, ami miatt "nem vehetett" volna részt a forgalomban, akkor ő a hibás, mert mégis részt vett? Ha nem lett volna ott, akkor én nem megyek neki...stb. Valaki belemegy egy szabálytalan helyen parkoló kocsiba, akkor nem hibás, mert a másik nem állhatott volna ott?

Azért ez nem így működik, te is tudod.
Gino vazze, te autószerelő vagy, nem kárszakértő, ráadásul kocsikat szerelsz, ne érts már a motor kárrendezéshez is. A motor slickkel nem vehetett volna részt a forgalomban, és ugyanúgy, mint a pályás balesetnél nem fizetnek. Ez van. Ne veszekedjetek már, te meg ne érts mindenhez.
hali! eladÓ metzeler me-z4 , 160/60-18 vadi Új , pl: fzr 1000 genesis 87-88, rÉgi zx 10, stb... Ára 18000 ft. valamint metzeler me- z4 120/70-zr17 vadiÚj Ára 15000 ft. egyben az Áruk 30 eft. tel: 0620/992-4528
Látom nem megy ez neked... reménytelen vagy.

Igenis van mit eldönteni.
Van pár év tapasztalat a munkahelyemen és tudom, hogy mikor és mire fizet, nem fizet.
A casco a "nem rendeltetésszerű" használatra nem fizet.

Köszönöm a sok-sok (felesleges) energiát, amit az általad (igaznak) vélt dolgok alapján a kioktatásomra fordítottál!
Köszi, de igazán nincs rá szükségem!

ui: majd ha ráérsz, kicsit nézz ki a szatyorból amiben élsz

Figyelj, abba ne menjünk bele, hogy ki és mit keres közúton, ha valamije nincs rendben!
akkor ne induljanak el! itt tartunk h legyünk "jószívűek"? hát így sikerült elindulni itthonról, pl index nélkül. ez nem kifogás. ha valami nem működik vagy nem oyan mint amiyennek kéne akkor busszal kell menni és ennyi... vagy ilyenkor nem követelni h fizessen a biztosító.

a casco sokmindenre nem fizet, akkor sem ha logikus lenne. pl pályán elesel azért sem kapsz egy vasat sem.
a slick nem slicket azért mondom mert ha jól emlékszem ez volt az indító példa.
sztem jogos h nem fizet olyan motorra ami közutra nem alkalmas az előírások szerint. és itt nem arról van szó h döntő dolog. itt nincs mit eldönteni. ha normál gumikkal ment volna, fizettek volna, ha ő okozza a balesetet ha nem....
Feldobtam külön, hátha kell valakinek. A hátsót meg megpróbálom leverni a szerelőn....

Egyébként rendben van a PP. Nekem soha nem csúszott meg, ennyi km elteltével van még rajta bőven futófelület (szerintem min 8000Km-et bír még).
Én inkább pályázni járok, és fejben nem volt elég a gumi. Ezt arra értem, hogy mivel nem pályagumi, nem bíztam benne annyira, mint lehetett volna. Meg jobb ha van tartalék, mert néha csinálok marhaságokat. Most egyébként ContiRaceAttack van a gépen és elégedett vagyok vele.
Új rallycross és cross gumik nagyon olcsón itt:
http://www.pasztoy.hu/motor/fe...
Nem akarlak megbántani, de te magadtól vagy ilyen, vagy szedsz rá valamit?
Nem akarok én senkit hülyének beállítani!
Nem a biciklis biztosítója fizet vagy nem, hanem a casco! (ebből is látszik, hogy nem tudod értelmezni, amit olvastál....ha olvastad)

Kicsit unalmas már ez az állandó slick vs. nem slick példád...


Figyelj, abba ne menjünk bele, hogy ki és mit keres közúton, ha valamije nincs rendben!
Sokan nem indulhatnának el otthonról.

Mégegyszer megemlítem, hogy hátha megérted. Ha valami szabálysértést követsz el, akkor azért büntetés jár, ha kiderül. De, egy balesetben nem lehet döntő dolog, ha nem hozható összefüggésbe vele. Vagyis nem változik a felelős, ha kiderül a szabálysértés.

Na jó, nem fárasztom magam tovább...
thebear meg ha jól látom rendőr és ő is leírta h mert a motor nem közlekedhetett volna a közúton, nem tett eleget a műszaki előírásoknak.
mi köze a példádnak a biciklis esethez? szted a biciklis biztosítója fizet vagy miért mondod? még engem akarsz hüyének beállítani?
valaki elesett 2 biciklis miatt slick gumival. szted a guminak van köze az eséshez a biztosító szempontjából? van. és amint látod gyakorlatban is igy történt. te tényleg mindenkit megcáfolsz slick ügyben.

a dolog tudod ott keződidk h mit keresel közuti közlekedésre előirás szerint nem alkalmas gumival? ja hogy szerinted ez a tuti. lehet, csak ezt leszarják!
látom feltetted az első gumit az aprora!
amugy megvoltál vele elégedve? jol tapadt?menynire kopott gyorsan?
Látom, továbbra sem érted.
Ha valami nem hozható összefüggésbe a baleset bekövetlezésével, akkor az nem lehet döntő a felelősség elbírálásában sem.

(Ha én nem kapcsolom be az övem, belémszáll valaki, akkor az ő biztosítója nem fizet nekem, mert nem feleltem meg az előírásoknak? Nem mond már.... )
jó tök mind1, ne kezdjük előröl... veled mindig összekapok a slick témán
olvastam a biciklis esetet, és sztem is teljesen egyértelmű ha nem felelsz meg az előírásnak (főleg gumi ügyben) akkor te húzod a rövidebbet. hiába próbálod meggyőzni, ami le van írva, az le van írva.
Lehet, hogy visszaolvastál, de értelmezni nem tudtad.
Senkit nem akarok felvilágosítani, meggyőzni...
Thebear említett egy biciklis esetet, arra reagáltam.
visszaolvastam eléggé, te próbálsz mindenkit meggyőzni arról h slick az utacai jó választás, és még a biztosító is jobb ha belátja ezt, vagy te majd felvilágosítod!
Akkor meg legalább ne beszélj hülyeségeket...
Mondom, azt sem tudod miről volt szó, te meg beleszólsz abszolút nem a témába vágó dolgokat!
ismerem az előzmény gombot.
Te nagyon belekeveredtél...azt sem tudod mihez szólsz hozzá és mégis pattogsz!
Teljesen összeomlottam
carlo

remélem azért nem okoztunk neked lelki traumát!