Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Még egy dolgot, nem vagy még elég tapasztalt az ilyen dolgokban. Nekem az elmúlt 21 évben, amióta motorozom, sok mindenben volt részem. Neked még van mit tapasztalnod. Higgy nekem. Akár mint jószívű atyai tanács is mondhatnám. Nagyon sok szemét rendőr van, aki mindent kihasznál arra, hogy beléd kössön. Persze tisztelet a kivételnek. A kollégák tudnának még mesélni az ilyen dolgokról.
Szia propuls.
Rosszul értelmezed a dolgot. Az én motorom forgalmijában mondjuk 106 LE van, és meg van tunilngolva és tud 120 LE-t. Ez lényegtelen, mivel nem jogom van bármekkora teljesítményű motorot vezetni. A korlátozott jogsival hajtó motorosok csak 25kW-os gépet vezethetnek. Tehát ha egy ilyen motoros, egy 50kW-os gépen ül, de elég ha csak 30kW-os, már büntethető. Ha a keréken mérik (és ott mérik) akkor annyi sansza van, hogy ott elveszik annyi teljesítmény, ami belefér a tűréshatárba. de egy 50kW-os gépen nem tűnik el annyi teljesítmény. Egyébként két darab ilyen utánfutó van, ami erre lett készítve. Ezért valóban kicsi az esélye, annak, hogy belefutsz. Én találkoztam vele a régi 5-ös úton már. De egy rendőr bármikor kötelezhet mérés nélkül is egy szigorított szemlére, ha úgy értékeli, hogy a teljesítményed nagyobb, mint a forgalmiban. És már ez is elég ahhoz, hogy pipa legyél a basztatás miatt.
Na hali mindenki!

Robis, remélem nem haragszol meg, de bennem nem fokoztad az ijedtséget "mobil teljesítménymérő utánfutó" erről most hallok/olvasok először, de lényegtelen, mert ha létezik is elég kicsi az esélye hogy pont belefussak... de tegyük fel van ilyen és működik. Akkor a mért személyek (főleg motorosok) 50%-át, ha nem több... meg kellene büntetni, mert nem annyit mérnek mint ami a forgalmiban van? Vegyük már figyelembe, hogy ez nem csak az ilyen "fojtott" esetekben lehetne buktató hanem az így meg úgy megtuningolt gépeknél... és ha nem a forgalmi szerinti érték vagy hozzá vetőlegesen pár % eltéréssel + - érték jönne ki akkor fizetnikellene? Sztem ilyen a mesében sincs... főleg, hogy a forgalmiban szerepelt teljesítmény adat az főtengelyen mért, és nem keréken ahoz pedig, hogy egy ilyen mérést nekem az út szélén elvégezzenek... azért külön fizetnék is!

fektitibi! Nem jól tudod! Anno az Én Z-m is "normálisan" került forgalomba, azaz 2 hét után rendszámkészen menetkészre volt a motor, DE ! itt kezdődött a fojtási "ceremónia" minden az ÁTALAKÍTÁSI ENGEDÉLYel kezdődött... stb. stb. (valamelyik h.sz.-ban elolvashatjátok a fojamatot) a lényeg az, hogy utólag is lehet fojtatni! sőtt, ha úgy vesszük, CSAK utólag lehet, mert egyből "nem lehet" forgalomba helyezni így járművet. Hogy miért, azt ne kérdezzétek... nagy valószínűséggel itt is a $ dominál... hiszen átalakítási engedély, emissziós érték mérés,újravizsga,stb. játszik közre, amit mindeki tud, hogy nem ingyen csinálják...
Ha pedig utólag visszaszeretné minősíteni valaki, annak se mondanak nemet! sőtt örömmel fogadják, hiszen ugyan az a cirkusz fog lemenni: átalakítási engedély... stb. hiszen ez mind pénz és pénz... kérdés hogy most kinek éri ez meg jobban? Aki nem hülye tudja jol, hogy kinek.

Műszaki
Műszakin a kutyát nem fogja érdekelni, hogy benne a fojtás e vagy sem... mivel nem feltétele a vizsgálni köteles részeknek. De ha ne adj Isten mégis valami csodafojtán ebbe kötnének bele... csak egy csavar, és a lapka a helyén van.
Természetesen ott hagytam. Kell a megfelelő öntőforma kialakításához. Ilyen gyorsan ezért Csaba sem dolgozik. A mociról most nem hiányzik. Ilyen időben nincs sok hangulatom gurulni.
Az áráról nem tudok semmit mondani. Ezt majd Csabi határozza meg, hogy Neki mennyiben van az előállítása.
Mennyibe fog kerülni kb egy ilyen hasidom előreláthatólag?

Ha nem menne neki a konzol legyárt(tat)ása akkor arra is kitalálunk majd valamit...
Ott kellett hagyni nálla, vagy már el is hozhattad a sajátod?
Azt nem kérdeztem meg látod!
Valami kedves hangú csajszi vette fel a telefont!
Már azt hittem valami emelt díjast tárcsáztam!
De szerintem egy motorszerelő biztos vissza tudja tenni!
Nem?
És mennyire nehéz visszatenni?
Sziasztok!

Beindult a hasidom projekt. Ma délután elvittem Csabához a mintadarabot. Azt mondta, hogy kb 1-2 hét alatt elkészíti az első darabot. A konzol egy kicsit macerás lesz, de ezt is megpróbálja megoldani. Ha bármi infóm lesz, azonnal szólok.
25kw-osak a papirjai a paripának!
Úgy adták ki!
Ha újkorában nem fojtottnak lett forgalomba helyezve már nem lehet soha vissza minősíteni!
Na megérdeklődtem ezt a folytó kitt témát!
5000Ft-ba kerül és ha megrendelem rá egy hétre itt is van!
Még a télen beszerzek egyet!
Szép napot Mindenkinek!
Lelesem a steel horse weboldaláról a telefonszámukat és szerintem rákérdezek egy olyan fojtó kittre!
Biztos ami biztos!
Ha tényleg 5ezer forint akkor annyit megér szerintem!
Szerintem helye válogatja itt a Mecseki szerpentin miatt nagyon képben vannak...

Szerintem nem is árt, mert elég sok a kretén. Nemrég volt egy 17 éves srác aki eldobta az 1000-es Gixert a szallagkorlátnak, aztán mondta a rendőröknek hogy nem gáz mert van cascoja. A rendőrök meg mondták neki hogy el van tévedve a casco nem fizet jogsi nélkül, akkor rendesen megzuhant....

Itt elég keményen nyomják néha ezt a "ki a jani a hegyen" dolgot, én meg úgy vagyok hogy seggem a motoros tojáshély de évek múlva is megmaradok az ésszerűen sportos stílusnál
Azt, hogy meddig lehet fordítani a markolatot, nem hiszem, hogy le tudnák fényképezni...
Meg szerintem a legtöbb rendőr azt sem tudja mit csinálnak egy folytás alkalmával a mocin.
Biztos, hogy nem a gázkart nézegetnék...
en is ugy ertettem, h ha nem jelented be hivatalosan az atalakitast, akkor az elso tuzetesebb rendori ellenorzesnel kibukhat a dolog es maris sokkal nagyobb a baj, mint gondolta volna az ember

elegge megrettentem, mikor a lejart autos forgalmim miatt a rendor gyorsan ki akart osztani jopar fekete pontot, ca. 150e penzbirsagot es egy szigoritott vizsgat aztan megtoldotta meg azzal, hogy ha igy balesetet okozok, akarmilyen kicsit is, akkor en fizetek zsebbol minden kart, plusz eltiltanak a vezetestol. valamit meg mondott hozza, de annyira megijedtem, hogy arra mar nem emlekszem nem erdemes ezzel jatszani, mert utana sokkal tobbe kerulhet. meg akkor is, ha nem TE vagy a hibas
Szerintem sem az okiratttal van gond mert "volt benne folytás" amivel egyezik a forgalmi a gáz a folytás hiánya forgalmi ide vagy oda az már nagymotor, de ez valszeg szabálytalan átalakítás, mintha kicserélnéd a motort a kocsiban szóval kívülről egyezik de műszakin gáz, és akkor is ha a rendőr megállítja.

A KPM vizsgáról meg annyit hogy a rendőr és a KPM vizsga között van idő de ugye senki nem gondolja hogy fotók nélkül engedik el a vasat a rend őrei. és ha bármi különbséget észlelnek akkor simán ott a pác....

Nekem nem volt kedvem trükközni sem a kicsivel (rendszámot kapott rendesen a 125-ös is pedig egy vagyon volt) sem a naggyal. Ha beüt a gebasz (mondjuk más által) akkor bevizsgálják a motort és ha sántít nagy örömmel nem fizet a biztosító, és a biztosítók szeretnek angy örömmeml nem fizetni szóval résen vannak rendesen....
Szerintem nem kell ennyire túlbonyolítani.
Propuls így használja és nem volt még gondja vele.
Az olyan rendőr aki fíreg úgyis lehúzza még rólad/rólam is a bőrt...
Ésszel kell az a lényeg, kicsit körültekintőbben, mint egy normál mocival...
ebben nem lennek biztos ha az autod szinet megvaltoztatod, akkor azt is be kell jelentened es koteles vagy uj forgalmit kerni. legalabbis en igy tudom.
fiuk! egyeb velemeny?
nem szamit okirathamisitasnak
a motorhoz nyult, nem a papirokhoz!
Joreggelt!
azt mindenki tudja itt rolam, hogy nem vagyok egy muszaki zseni, de tudomasom szerint akkor lehet csak baj egy teljesitmenykorlatozott motorral, ha a forgalmiban mas szerepel, mint amit tenylegesen mernek rajta. (eltekintve a vezeto jogositvanyatol persze) sejtesem szerint az meg raadasul okirathamisitas is, hiszen valotlan adat szerepel benne, masreszt aki motorozni tud, arrol feltetelezheti a rend ore is, hogy kulonbseget tud tenni 25 es 77 kW kozott
nem nagyon erdemes ezzel jatszani. menekulni meg foleg nem, abbol csak nagyobb baj szarmazik/szarmazhat
Az amcsik is annyiért dobálták. Igaz, a szállítási költség nem volt benne az árban.
Csak, hogy fokozzam az ijedtséged, már van két mobil teljesítménymérő utánfutó ami motorokat is tud mérni. Egyébként ha jól tudom, a gázkart nem tudod elfordítani ha le van korlátozva a gép. De van egy topik itt a Sportmotoron erre a témára.
Köszi szépen mára mindenkinek a segítséget!
Jó éjszakát Nektek!
Aha!
Hangja van az enyémnek is rendesen!
Nekem nincs a feljegyzéseknél semmi!
De a lényeg a 25kw az benn van!
De egy olyan 5ezer forintos lapkára lehet beruházok vész esetére legyen itthon!
Nem árt ha van!