Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Én egy kicsit tartottam a eljárás nehézségétől, de nem lett volna rossz emlékem ha a rendszám ott van előttem már és közlik velem, hogy ebből nem lesz semmi most. Három okmányirodával beszéltem és arra a kérdésemre senki nem adott értelmes magyarázatot hogyan lehet ez amikor legalább 50 darab ilyen motor szaladgál Magyarországon.
Aláírom, kövessük a hivatalos utat, de könyörgöm ez nem egy egyedi eset. persze ha fizetni kell azt azonnal ott helyben.
Egy nap alatt meg lehetett oldani. Műszaki, Mozaik utca, már 6-ra lehet menni, majd 8/9-kor már vámhivatal. Azt elhúzzák kb. 1-2-ig. A központi okmányiroda 8-ig nyitva van, ha 3-kor kérsz sorszámot, még simán végzel! Kicsit sűrű, de legalább le van tudva!
Az mondjuk érdekes, hogy ez a típusszám, miért nem szerepel még mindig... Amikor én szívtam ezzel, akkor még elég friss volt a story, így szinte minden motor új volt a rendszerben!
Hát az ég napos ügyintézést erősnek érzem, de 3 nap alatt kényelmesen elintézhető és a papírok sem bonyolultak.
Jó pár ilyen motor rohangál már itthon ezzel a típus számmal nem értem hogy nem szerepel a központi rendszerben.
Szia,
Sajnos én gyakorlatból tudom, hogy ez így van már egy jó pár éve... Hoztunk be egy adag motort németből és elég sok típusnál megszívtuk ezt (Yamaha XJ600, Suzuki GS500, stb.)...
A legjobb példa az előző SV650-esem, amelynek a hivatalos típusa: WVBY és a kereskedelmi név pedig az, hogy SV650...
Ha egy adott típus nincs benne a rendszerükben, akkor küldenek egy kérelmet (közte a forgalmi másolatát), a valahova (típusnyilvántartási akármi). Akik utánajárnak, hogy ez tényleg egy létező típus-e. Ha igen, akkor rögzítik. Ha rögzítették, akkor szoktak szólni az okmányirodások, hogy akkor most lehet jönni... (Remélem elkérték a telefonszámod!) Volt, hogy 1 nap alatt meglett volna a komplett ügyintézés (műszaki, regadó, okmányiroda) és ezért kellett várni...
Elég hamar fölmerült opcióként, hogy kéne szerezni bontóból gyári dobot (ha egyáltalán van valahol) és azt kicsit kiherélni (nem teljesen!), mert tetszik a formája a gyárinak és így megmaradna a normál gyári is a normál hanggal!
Pont ma szedtük le az egyik oldali dobot és öcsém holnap elviszi a kipufogós ismerőséhez, hogy egyáltalán megvalósítható-e.
Egyébként (egy hülye kérdés), de ez katalizátoros dob? Mert súly alapján, meg hely is van az elején, simán lehetne az!
Pénteken föl-le kóricáltam: Pomáz-Dobogókő-P.Vörösvár-valamint fél Budapestet bejártam, így simán benne van, hogy összefutottunk valahol! Érdekességként, én a Szentendrei úton intettem le egy Z750-es srácot. Kíváncsi voltam miben tér el!
Nem nagyon olvastam típushibát, problémás részt, de gondoltam, azért csak rákérdezek, biztos, ami biztos!
Üdv!
Az enyém magyarországi 2007-es gyártású, és ZR750 van a forgalmiban. Mikor átírattam nem variáltak semmit!
Én vagyok ilyen szerencsétlen. Vagy vàltoztattak az okmànyirodai rendszeren. Nem túl jó hogy fizetem a költségeket, a motor meg otthon pihen . Köszi a választ.
Nem Pesten én vidéken lakom ( Törökszentmiklós )
Igen úgy nézki kifogtam egy szar ocsmányirodát. Neked hol írták át? Esetleg Pesten valahol?
Szia ! Az enyém is onnan való ! De nekem nem kínlódtak vele ZR750J van beleírva a forgalmiba elég hülyék dolgoznak abban az okmányirodában
Üdv
Bocs hogy zavarok. Neked is zr750 j van a forgalmiban?
Most akarom forgalomba helyezni és az okmányiroda nem találja ezt a típust a rendszerben. Valami kódot generálnak hozzá. Addig várnom kell.
Nálad simán ment?
Üdv
Vettem egy olaszból hozott z750-et aminek a olasz forgalmijában ZR750J tipus jelölés szerepel és ezt írták a műszaki adatlapra is. Az önkormányzatban azt mondták ilyen nincs a rendszerben csak sima Z750 és valamilyen kódot kell kérniük rá. Az utolsó lépésnél elekadtam, most várnom kell. Válaki járt már így?
Szeva!
Nekem a gyári dobot nyitotta meg az előző tulaj. Nem reklomálnak érte , mert gyári dob. És egészen tetszetős a hangja.
De hogy a te dobjaidat hogy lehet megmókolni, azt passzolom.

Hangot mikor halhatunk? Természetesen élőben
Szia!
Pénteken jött velem szemben egy ugyanilyen ezredes csak nem tudom, hogy hol Dunaharaszti-Budakeszi-Perbál-Tinye-Szentendre-Dunaharaszti volt az útvonal, Dunaharasztinál egy fehér kicsiZ csaj pilótával, de a Szentendrein is jött velem szemben típustárs
Szerintem ennel a motornal sincs semmi extra karbantartasi utmutato a tobbihez kepest. Legyen benne olaj es viz, akkor nagy baj nem lehet.
Sziasztok,
Gondoltam mindenképp beköszönök ide, ha már Z1000 tulaj lettem! Egy 2005-ös pezsgő színűt fogtam ki!
Megdobnátok néhány tanáccsal, amikre célszerű odafigyelni (leginkább karbantartási oldalról)?
Egyenlőre a gyári dob figyel fönt, de gondolkodom sport dobon is. Valami bevált és nem csillió Forintba kerülő típust tud valaki ajánlani, amivel szép hangja van?
A dob is szép meg a motor is.
Hétvégén igyekeztem kideríteni, hogy mitől párásodhat be egy kicsit a lámpám.
Ellenőriztem az izzok gumisapkáit, ahogy javasoltátok. Látszólag minden rendben volt velük.
Talán az egyik csatlakozón tudtam egy milimétert beljebb nyomni.
Nem gondolom, hogy ez lehetett az ok.
Próbakörre viszont nem volt kedvem ebben a kellemes orkánban.
Majd meglátjuk mi lesz...
Jól néz ki a gép nagyon.
Sziasztok!

Eladó cimborám gépe hátha valaki egy szép és jó motort szeretne!
http://www.kepesmotor.hu/kawas...
Elkészültek a képek a dobról.
köszi utána járok