Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

117 vs 138 lóerő
ill 170 vs 230 kg...
ez itt a kérdés :-)
ok, de a másik oldal: nem túl nehéz, széles, "vad" stb a dugóban két kamion között egy Z1000? Nincs tapasztalatom ezres géppel, de bízom magamban annyira, hogy nem az lesz az első, h 300 KMH-val egykerekezzek a városban, ezért mernék belevágni.
Nyilván az MT-09 sokkal inkább megfelel arra a célra, de az meg alig egy 20-assal erősebb lóerőben a Fazernél. Tudom, nyomaték...de a köbcentit nem lehet mással pótolni, csak köbcentivel. A Kawa meg tudtommal ~138 LE.
Az mt09 olyan friss hogy meg az ujsagirokon kivul nemnagyon ult senki rajta z1000sx meg a valsag derekan jott be igy akkora mennyiseget sem adhattak el belole hogy komoly tapasztalat legyen vele forumos tulajoknal.
Szoval lehet te leszel az aki ir majd roluk.
Sorry, az elkerulte a figyelmemet.

Jogerosel egyebkent abban egyetertek, hogy nem hinnem, hogy egy turamotorban kezelhetetlen erok lakoznanak.
ahogy a címben írtam is:
Kawasaki Z1000 SX vs Yamaha MT-09
Szia Jogerős,
remélem, nem túl szerénytelen, ha azt mondom, h 40 év felett, 8 év Fazer 600 tapasztalattal (ca. 25 év motorozás és ca 100eKm után) ki merem jelenteni, h tisztelem az erőt. de a Fazer 600 már kevés. Nem Hayabusát / R1-et akarok, nem 200 lóerőt, csak a fazernél erősebb vasat.
Azt meg esetleg ird le, hogy pontosan melyik Z erdekelne, mert eleg sok generacio keszult mar beloluk.
Heló Boboc!
Talán attól kellene további infót kérned,akitől hallottad,hogy a kawa kezelhetetlenül adja le az erejét?Mi van?
Gondolom ő is nagy motoros lehet.A szerpentinezésnél nem a motorodon fog múlni,hogy 20 perc múlva elfáradsz-e ,vagy nem.Egyik motor sem kevés és nem kell félned tőle ,hogy kinőnéd,ahogy fogalmaztál.Sőt a gépek fognak gatyába rázni téged és megtanítani arra,hogy tiszteld az erőt,de majd megtudod. Azt,hogy melyik az ideális csak akkor tudod meg,ha mindkettőt használtad jó ideig.Nehezek?Mihez képest?Sulyzozni akarsz velük?
Azt válaszd amelyiket akarod,persze csak,ha rám hallgatsz.
Heló!
Köszi.
Mivel én még nem próbáltam se a Z-t, se az MT-t, így ...
Tudom, próbáljam ki személyesen... de azért érdekelne mások véleménye is, ezért kérnék "tanácsot" a tapasztaltaktól.
Ha már rászánom magam egy új/másik... de mindenképp jóval erősebb vas vásárlására, nem sztném 1-2 éven belül ismét azt az érzést, h ez "kevés". De semmiképp ne legyen "sok" (nagy, nehéz, széles, kezelhetetlen) a városi dugóban ill a szerpentineken "fültől-fülig" döntve sem. Ez a 2 legfontosabb szempont számomra.
Kezelhetetlenul adja le az erejet? A ZX-10R-re is ezt mondtak, de azert lehet azt kezelni.
Kawasaki Z1000 SX vs Yamaha MT-09
Sziasztok.
pár év (ca 40 eKm) Fazer 600 (és persze 25 év Simson, Pannónia, ETZ, stb) után szeretnék vlm igazán komoly vasat.
Amire használom: minden (napi 80 Km bejárás főút, autópálya és keresztül Pesten, valamint túrázás, szerpentinezés a haverokkal, és "őrült" pályázás a ringen.
Ami fontos számomra: kezelhető gép legyen (pesti dugóban is elférjen a 2 kamion között, és az Alpokban szerpentinezve se fáradjak ki 20 perc után, viszont ne legyen "kevés" és a ringen se valljak vele szégyent :-)
Nem árt, ha nem fogyaszt sokat, és kényelmes hosszú távon, de ezek nem a legfontosabb feltételek.
Az ésszerű és ideális az MT-09 lenne, mert a kawáról azt hallottam, h kezelhetetlenül adja le az erejét, ill nehéz, valamint 1 millával drágább, mint a Yamaha, viszont nem sztnék még egy olyan gépet, amit 1-2 év alatt "kinövök".
Ha vlknek van tapasztalata bármelyikkel... de nem olyan kommenteket várok, h "csak a kawa" ill "csak a yamaha"... elfogult én is tudok lenni. Tények, objektív dolgok érdekelnek, tapasztalat, stb.
Köszi, sziasztok
Hamarosan küldöm!
Bocsi rossz lett a link
Ha esetleg valakit érdekel !http://www.kepesmotor.hu/onroa..." target="_blank">;-)
Köszi.
babik@freemail.hu
A tankot nem számoltam mert már szét volt borítva.
Nemmellesleg, jó lenne pár dolgot kérdezni is tőled Zé ügyben, priviben!
Hát ezért mondtam én, hogy aki már csinálta, annak sokkal gyorsabban megy!
Nem volt meg a készletben a gyári kulcs- amit vettem az jó volt csak a gumis része nem igazán, oda kellett kendácsolnom egy gumi darabot, hogy kijöjjön.
Na majd a kövkező jobban megy már- 20 perc az nem kevés kissé? Tank leszedést is számoltad?
Küldesz mail címet- akkor átdobom!
Szia fisi!
Szerviz könyvet S-hez honnan sikerült letöltened? Keresgéltem én is, de ezek szerint rosszul.
Normális szerszámmal, és átgondolva az egészet nem tartott tovább maga a gyertya csere kb 20 percnél.
Ne egyesével csináljátok hanem közös lépésekbe, először kiszeded mind a 4 trafót( pipát) a kábelsort elhúzod kicsit, meg a termosztát csavart ha kiveszed és kicsit arrébb húzod nem vészes a dolog.

Ami inkább szopás a kilazított gyertyát kivadászni a helyéről ha épp nincs megfelelő gumis kulcsod hozzá.
Sziasztok

Z750hez (04-06) keresek túra plexit ,nincs valakinek elfekvőben? esetleg milyen márkát ajánlanátok ?

üdv
Menni fog az! :)
Én leszedtem a 800 oldalas service manualt- van külön S- hez is az kézenfogva végig vezetett, persze a szűkös helytől való szopástól ez sem védett meg, de legalább nem voltam vakon!
magamra is gyújtanám a garázst, ha egy gyertya cserével szerelőhöz vinném... mondjuk nem is igazán ismerek olyan szerelőt, akihez akár azzal is el merném vinni. Márkaszerviz pedig legközelebb Miskolc, ami oda-vissza 55-60 km... 3 hengerrel meg nem igazán kínoznám el odáig. Úgyhogy majd szórakozok vele a garázsba, van még vagy 2-3 hónapom kicserélni azt a 4 gyertyát.