Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Hát mi is tervezünk (egy Sv1000-es haverral) egy túrát csak úgy a vakvilágba. Majd megemlítem neki a tiéteket és ha szívesen láttok, talán még csatlakoznánk is.
Csináltam egy tervet, gyakorlatilag 3 napi motorozással, el lehet érni Carentant, útba ejtve az Omaha Beach-et. Útközben a lehető legkevesebb autópálya van beiktatva. De az is kiváltható. Másnap Carentan bejárása, és a Utah Beach. Ezután St. Mére-Église. Majd már visszafelé Caen, utána Párizs, majd Dijon, Strasbourg, München, egy laza sörözéssel egybekötött pihenés. Majd Salzburg, Graz, és már itthon is vagyunk.
elvileg felvettelek MSN-en...
Az adatim között van email címem, és a skype valamint az MSN hívónevem. Jelölj be és utána tervezhetjük az utat.
Robis: barátommal mi is tervbe vettük jövőre Normandiát, ezért ha nem gond, akkor csatlakoznánk Hozzátok mi is. ő egy ZX6R-rel jönne, én meg ugye a Z750-el. esetleg MSN-en fel tudjuk venni a kapcsolatot?
Hali!

A vecsés újságban van a hirdetés, hogy 8-án, vagyis szombaton mikulás motoros felvonulás lesz és toborozzák a résztvevőket. Mailben átküldöm a szervező nevét, számát. Mikulásnak vagy krampusznak kell öltözni!

Üdv
knapet
Hello!

Mi lesz pontosan szombaton Vecsésen?
Hali!

Videóm nincs sajna, de az szerintem nem is adja vissza annyira. A furulyát még nem vettem ki belőle, de így is brutál. Érces de mély a hangja, nem visítós, 12ezernél pedig úgy üvölt mintha a MotoGP-n lennél... Inkább egy kicsit reszelős. Élőben is szívesen megmutatom, ami biztos, hogy a szombaton tartandó vecsési motoros mikulás felvonuláson ott leszek.

Üdv
knapet
Ha javasolhatom, ne PDA-t használjatok erre, mert nagyok. A PNA-k kisebbek és olcsóbbak. Jelenleg 39900-ért van PNA, amelyikben 12 ország térképe be van töltve, de természetesen bővítheted. Ezek kicsik, de a képernyő még szépen olvasható. Egy zacsi rá és máris nem ázik.
A direkt motorra valok sajna nagyon dragak, viszont birjak az idojarasi viszontagsagokat. De egy sima PDA amiben van GPS vevo az van max 50-60e Ft, a terkepet meg az ember "megszerzi". Hat ez nem birja az esot, viszont lehet masra is hasznalni.
szia

én ide hordom: http://www.tibelli.hu/
Helló Knapet!
Nincs véletlen kicsike kis videjód az új dob hangjáról . Ez biztos hülyén hangzik annak aki nem tudja mire gondolok , de annak nincs motorja . Mer a hang az nagyon fontos .
Azt hallottam kicsit "nyers", úgy igazán GT-s, és nem az a mély üvöltő .
Szerinted .
CSá FIGU
Szia Csutka!
Meggyőztél .
Pedig azt gondoltam nem tudod kimagyarázni .
Már mint nem arról, hogy a moci kormányán ott a helye, hanem a szükségességéről.
Azon gondolkodom , kell 1 nekem is . Bár több beruházás szerintem beelőz .
Hali FIGU
Szja!

Ezt tényleg nem gondoltam volna. Mármint, hogy Németországban ilyen macerás a tájékozódás. Amúgy meg igazad van, miután már megvan az útvonal, nem kell nyomkodni semmit. A kifejezett motoros masinákon egyébként is olyan gombok vannak ( ha mégis nyomkodni kellene ) amiket kesztyűben is kényelmesen lehet kezelni. Most már a navigációs készülékeken is van játék, meg zenelejátszó stb.

Üdv
knapet
Hali!

Hát szóval én sokáig azt hittem, hogy boldogulok térképpel is, meg a németeknél amúgy is jók az útjelzések, szóval nem kell ide térkép se... Na, amikor többedszerre tévedtem el nagyon, és rájöttem, hogy vacak dolog erős szélben minden keresztődésnél térképet bogarászni, akkor vettem egy GPS-t. Az a helyzet hogy kevés olyan pocsék útjelzésű ország van, mint a német.... Vagy Berlin van kiírva, vagy valami olyan kicsi település, ami a térképen sincs rajta. Tök egyszerű kereszteződéseket totál elbonyolítanak, az autópályán a felhajtók és a lehajtók nem egymás mellett vannak, a települések gyakran csak az egyik irányba írják ki, körforgalmak tábla nélkül, stb, stb. Otthon nekem nem kellett, de itt mindig nálam van, és ha nem tudom merre menjek, akkor előszedem. De tényleg hasznos darab, jó bonyolult túraútvonalakat szoktam beletáplálni, és praktikus, hogy a kereszteződéshez érve csak rápillantok és látom, hogy merre kell menni. Gyakran megyek valami boltba vagy ügyintézni úgy, hogy fogalmam sincs hol van a hely, és akkor is tök jó, hogy nem kell keresgélni. Sajna az enyém nem esőálló, mert csak egy PDA, viszont nem is került annyiba, mint egy motoros GPS... Viszont rá lehet húzni egy vízálló zacsit. Meg kb 2 órát bírja, úgyhogy érdemes rákötni az aksira. Meg praktikus, hogy vannak rajta játékok, így nem unatkozok a repülőtéren...
Szóval én sokat használom, és szerintem nagyon hasznos, ha valaki olyan helyeken jár, amit nem ismer. De hát arra is van. Menet közben nem szoktam nézegetni, csak ha nem tudom merre kell menni. Meg nyomogatni se kell menet közben, mert az útvonalat úgyse lehet menet közben betáplálni, utánna meg nincs rajta semmi nyomogatnivaló.
Egyébként pont ezért szerelek rövid plexit a Z-re, hogy védje a GPS-t a menetszéltől. Meg nekem is jól jön. Elég magas vagyok.
Igaz. Mondjuk ezt azért mondom, mert magamból indultam ki. Ha jó a térkép, mivel elég jól tudok tájékozódni ( ez szakmai ártalom ) akkor 50-60 km-t simán megjegyzek. GPS-el is tévedtem már el... De hasznos azt nem vitatom, hidd el!
Azért a nylon alá behajtogatott térkép sem valami biztonságos. Sőt. Ráadásul honnan tudod, hogy épppen hol vagy? azt nézegetni veszélyes. A GPS, meg pont a műszerfal fölött-mögött van, pont a látószögedbe esik. Hidd el, jobban használható, mint a papírtérkép. Nem kell azt menet közben nyomogatni. A papíron, hogyan hajtogatsz, 120-nál? Vagy onnan vakon hajtassz ismeretlen területen? Vagy megállsz, megkeresedd hol lehetsz?
augusztusban voltun kint akkor a benzin kint olcsóbb volt pár forintal 280 ft körül mozgott, Puláig mentünk le, 160-170es tempóval szinte végig, már nem nagyon emléxem pontosan de ugy rémlik 25ből megjártam ugy, h ebben benne volt a pályadíj, alagútdíj is (mivel kapus rendszer van nem tudtunk bliccelni )
de nagyon megérte kimenni, szép táj, jó utak kell ennél több
Pulán rengeteg z-t láttam de narancsot egyet se , ugy csodálták mintha még nem láttak volna narancsot
Hali!
Egyetértek bizonyos szempontból. Én autóban használok egy Garmin Nüvi-t. Sokszor csak megszokásból van bekapcsolva, de valójában elég kevés az az alkalom amikor valóban használom. Ráadásul navigálás közben egy csomószor elvonja a figyelmet, ami autóban sem éppen veszélytelen. Ha már térkép akkor tanktáska és a nylon alá behajtogatva.

tschá
knapet
Szia Csutka!
Nézegettem a képeidet és feltünt, hogy felétek mindenki GPS-t használ már motoron is .
Itthon még nem igen láttam , ha még is, akkor az küfődi vót .
Persze nem cikizni akarlak, csak megszoktam már hogy soha nem cipelek semmi feleslegeset .
Sőt ha lehet minnél kevesebbet és kicsit haszontalannak is tünik.
Persze tudom mire való , de motoron nézegetni, menet közben?
Hali FIGU
jani egy horvátországi tura csak az oda vissza ut mennyiböl jön ki?
Ő lesz a vezérmotor, hozzá kell igazodnunk. Szép darab?
Hali! Én mondjuk nem vagyok éppen rajongó, de egy ilyen túra abszolút jól hangzik. Az igazi az volna, ha egy jó nagy társaság összejönne, 10 vagy annál több motorossal. Már csak azért is mert kedvezőbben lehet szállást találni nagyobb csoportnak. Beszéljünk majd!
Egyelőre tervezési fázisban vagyok. De mi mindhárman II. VH fanok vagyunk, ezért lesz a túra, meg a motorozás miatt. megdumáljuk. Többen menni szórakoztatóbb. Nem beszélve az esti kártyapartikról és dumálásról, stb.