Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Tomi, de nem kell egy millát ott hagyni, ha le akarod foglalózni! Max. 2-300e-ért elteszik neked, aztán elviszed tavasszal. Szerintem ilyenkor bármilyen megoldásra rá lehet beszélni a kereskedőket...

A zöldemet tényleg sasolják... De szerintem nem a színe miatt, hanem a hangja miatt... A narancssárga ennél is feltűnőbb lesz. Egyébként a legnagyobb elismerést az 5 éves gyerekek között lehet kiváltani... Ők tudnak a legőszintebben lelkesedni egy ilyen járgány láttán.
Én egy hétfői napon rendeltem meg a járgányt a német kereskedésben, pénteken megjött, hétfőn levizsgázott, szerdára megvolt az összes papír, de csak másnap tudtam elhozni, mert a rendszámért nekem kellett elmennem, mert a fickó egyedül viszi az üzletet. Biztos azért ment ilyen flottul, mert közelebb van a holland kikötő, ahova szállítják a dobozokat... Jah fizetni nem kellett előre egy petákot se...
Vegyetek motort Németországban, a biztosítás is olcsóbb, és jobb a beszámítás is... A ER-6-omat 200 euróval többért számította be, mint amennyiért most meghirdette...
Szia knapet,

amit leírtál, valóban működik elméletben. De én a gyakorlatot ismerem. 8 évig autókereskedő voltam, új autókkal. Sajnos nem ilyen egyszerű ahogy leírod. Ugyanis vizsgahelyek csak korlátozott számban vannak. Nekünk is előre kellet vennünk vizsgahelyeket a Mozaik u.-ban, Ha esetleg több vizsgánk volt, mint amennyit vettünk, akkor bizony volt úgy, hogy egy-egy autó 4-8 napot is várt a vizsgára. Nekem pont mázlim volt a motorommal, ezért viszonylag gyorsan megkaptam. De mivel most jó az ára a gépnek, ezért sokan veszik, vélhetően ez a gond. Ráadásul a Dunánál egyedül a Tamás csinálja a motorozást. Ő intéz mindent. Így egy-egy átadás elhúzódik. Türelem, mindenki megkapja a magáét , és ha jön a száraz idő, lehet küldeni a gépet. Én sem bírtam ki, kimentem a garázsba és beröffentettem, mert hallani akartam a hangját. Sajnos zuhog az eső, de már ez is jkól esett.

Pihenjetek a nagy gurulásokra.
Hali!

Általában ez a legegyszerűbb magyarázat. Amúgy új jármű esetében nem csak "A" kpm csinálhatja a vizsgát, hanem bármelyik hivatalis vizsgaállomás. Ráadásul egy, a minimálisnál nagyobb forgalmat bonyolító kereskedő legalább hetente többször vizsgáztat. Sosem fogja tudni megmagyarázni nekem, hogy valóban hetekkel későbbre kap vizsgaidőpontot. Ráadásul ha most az utcáról besétálsz a Mozaik utcába, akkor max egy héttel későbbre beírnak, nemrég vizsgáztattam 5 autót. Mindegy, már túl vagyok rajta, egy kicsit lenyugodtam. Azt már csak mellékesen jegyzem meg, hogy ahol én vettem, az átvételkor derült ki, hogy 12 motor volt ebben a sorban. Ott tobzódtak a dühös leendő tulajok. Osszunk szorozzunk... 12x majd 2 millió, ez kb 20 milla... azzal már lehet okoskodni...

knapet
Szia knapet! Nekem a kereskedö azzal magyarázta, hogy nagyon sok időre adott a KPM vizsgaidöpontot . El se tudom képzelni miért nem tud gyorsabban dolgozni a közlekedési hatóság, vagy valamit valóban trükköznek! Nem gáz, mert van még mivel szélhámoskodnom, de már jobbszeretném mégis a garázsban tudni az uj vasat!
Ez lenne a normális menet. A rendelt motor megjön kb 1 hét alatt, a maradék idő a forgalomba helyezés... ha csinálják. De ha basznak rá...
Hali!

Az esetleges félreértések elkerülése végett, ha egy motor ( vagy autó tök mindegy ) ott áll a kereskedésben és valaki megveszi akkor a forgalomba helyezés nem lehet több 4-5 munkanapnál. Az új törvények értelmében az importőr fizet be a vámot és az áfát. Tehát a járművet ezen kísérő papirokkal adja át a kereskedőnek. Amikor megvan a vevő ( szerződés, befizetés, hitel mifaszom ) akkor a kereskedő befizeti a regadót. Mondjuk ez legyen egy nap. Azt hangsúlyozni kell, hogy amikor befizeted a kezdőt és a bank elutalja a hitelt akkor a kereskedő szemszögéből az a jármű egy teljesen kifizetett tárgy. A forgalomba helyezéshez kell egy műszaki. A műszakival, regadó, vám, áfa és kísérő papirokkal elfáradnak egy okmányirodába és kiváltják a rendszámot és forgalmit. A folyamat egy ponton tud megakadni. Ha a regadó nincs befizetve. Innen már csak a képzelő erőre van bízva, hogy a kereskedő miért nem fizeti be időben. Vagy, hogy magyarul mondjam, miért ül a motor teljes vételárán? Egy másik lehetséges pont ahol zökkenő lehet, ha a motort a kereskedő készletfinanszíroztatta. Ebben az esetben nekik kell csinálni egy lezárást. HA és abban az esetben ezt megcsinálják amikor a motor ki van fizetve akkor ez is max 1 napot tesz rá pluszban a folyamatra. Tehát normál esetben 4-5 munkanap. Higyjétek el, igencsak alaposan utánajártam. Kurvára megszivattak ezzel. A probléma az, hogy a törvények nem írnak elő semmiféle határidőt, hogy mennyi időn belül kell átadni, forgalomba helyezni egy megvásárolt járművet. A bankot meg kúrvára nem érdekli, hogy átvetted-e, az első ( vagy már a másodikat is ) részletet máris kéri befizetni. Én nem tudom, hogy az én esetemben konkrét szándékosság, vagy sima trehányság volt a háttérben, de valamit sumákoltak az biztos. Nem véletlenül nem kellett a végén kifizetnem a forgalomba helyezést, egy 60ezer Ft-os dzsekit, egy sisakot, egy streetfighter rendszámtartót kis indexel, az első két szervizt is beígérték.

Még hosszabban is ki tudnám fejteni a témát mert elég sok anyagot gyűjtöttem, de már így is túl hosszú,másrészt ahogy leírtam újra felidegesítettem magam...

Jóéjt
knapet
Ne parázzatok ! Én több mint 6 hete várom ,hogy levizsgáztasák az uj rsv-met, a Z-vel amit beleszámoltak már járni sem merek ,nehogy pont most zuzzam le!
Hello!

Háát elszomorítotok hogy nem lesz zöld szín 2008-ban!
Pedig most semmiképp nem veszem meg mert kb 1 millát akarok tavasszal lefizetni, most meg még nincs annyim! Viszont néztem az új színeket és ez a full-fekete elég jól néz ki. Ha nem lesz zöld akkor illyet veszek. Én vas megyei vagyok egyébként és én Szombathelyen a Kawasaki Magyarban néztem a motort!
Már írtam nekik e-mailt zöld szín ügyben! A zöld azért lenne király mert az feltűnő szín, és ha a városban megy az ember akkor gondolom mindenki sasolná !
Ja és még egy kérdés: a Z műszerfalvilágítása piros vagy narancssárga?
Igen, mondta is a Tamás, amokir átvettem, hogy hozatott egy ezüstöt. Akkor az neked jött. Egyébként egy kollégám is ott vette a Z-jét.
na, remélem ezt nálam is tartani tudják. tényleg normálisnak tűnik ez a Tamás nevű fickó, nem hiszem hogy szarakodna. ja és én is kinéztem egy kesztyűt a motorodhoz, nagyon a zöldet akartam, dehát gyorsabb voltál
na bakker, kezdem húzni magam... bár még nincs nagy csúszás, de nagyon remélem hogy nem is lesz. kicsit szerintem kiszolgáltatott ilyenkor a helyzet, sokat nem tudok tenni csak várni. persze ilyenkor azt a legnehezebb...
Nekem két hét volt, rendeléstől átvételig az idő.
Most vettem egy új nagyon király zöld bőrkesztyűt a kicsikéhez.
Uhhh pont itt jött be nekem a gikszer... a forgalomba helyezés volt egy hónap... a végén azt hittem fel fogom robbantani az egész kócerájt...
Tényleg szép a géped, ültem is rajta... Nekem is tetszett a szín, de elvitted az orrom elől, így maradt nekem egy szürke, de legalább az 0 km-es volt. Állítólag...
Hali,

hibátlan volt. Még ma is csak álomnak hiszem, hogy itt áll a garázsomban ez a gyönyörűség. Minden reggel mielőtt melóba megyek megsimogatom. Sajnos kocsival kell mennem, mert a munkám megköveteli. És ráadásul mostanában minden hétvégén melózok, de amint lesz időm, azonnal pattanok rá és járatom.
uhh... ne idegelj. nálam is volt már egy kis tologatás az időpontokkal, de remélem nem nagyon fognak szarakodni. motor ott van, a lóvét már elutalta a bank, elvileg már csak forgalomba kell helyezni és kész. no majd meglátjuk...
és ez a lényeg! pont az ideadással voltak igencsak komoly gondok nálam... de mondom ez egy hosszú sztori...
Hali!

Mi is jártunk ma Dobogókő környékén. From esztergom to budapest. Volt egy cinkes hely, kis jegeshavaslatyakátfolyás... Full nyári slick gumival.. előre is engedtem Zlipi kollégát, sokkal rutinosabb és inkább én próbáltam követni...

knapet
én így, hogy nem fizettem be semmit 84 hónapig fizetek 30-at. nemtom, hogy ez jó-e vagy sem, de szerelmes lettem, úgyhogy nem nagyon érdekelt a végén semmi, csak adják mán ide a motoromat!
Én befizettem 400at, így lett 1.4 a hitel, 60 hóra fizetek hitelfedezeti biztosítással 29.400at havonta. Merkantil. Én választottam. A biztosítást is. Allianz.
Z=Zizzent -tel vitába bocsátkoznék, azaz néha a váltóval nem oda gangolsz, ahova kéne, de egyébként a gép teljesen rendben van...ma egy aprilia-sal hozott össze a sors, Dobogókő, hó, csúszós út, stb. Közös hot-dogozás alatt kinyilt, teljesen összearátkoztunk..
Én is körbejártam egy csomó helyet és ez tűnt a legjobbnak. Bár csak fix hitelt lehetett választani ( 0 kezdő, nem lehetett semmit befizetni), de még így is ez volt a legtutibb. Bár ismerős kiszámolta hogy a legnagyobb jutalékkal sózták rám a hitelt, de még így is jobban jártam, mintha máshol vettem volna.
Szasztok!

Én mielőtt vettem benéztem pár helyre. De ez az ár nem egész 1.6 igencsak kedvezőnek tűnik. Be fognak zárni? Ez viszont új infó...

Én 1.8 ért vettem és kaptam hozzá kb 100 ezer Ft "extrátkedvezménytilyesmiket"... de ez egy külön sztori...

knapet