Hozzászóláshoz be kell jelentkezned


Bár mi is az,nekünk is adjon belőle!
Akkor mondom!
izé a két szar műanyag vagy gumi cső ami kivezet a légszűrőtől a motor orráig
Bocs nem légszűrőt akartam írni hanem légszűrőház-at
Persze a bevezető csövekben meg úgy az egész rendszerben az áramlást feltorlasztó élek és egy bizonyos fokpercnél nagyobb hajlatok valószínűleg nincsenek. Sanszos hogy a Ram-air rendszerhez tartozó légszűrőnek is más a belső formája mint a simának hogy egyenletesebb legyen a torlólevegő eloszlása, a levegőt is ugyan úgy kezelik ilyen esetekben mint a folyadékokat csak ugye mások a tulajdonságait meghatározó adatok. De a számítások alapja hozzávetőleg azonos.

Az sem kizárt hogy már magában a "Cső"-ben különböző terelő lapok vannak melyek a torlólevegő eloszlásának egyenletességét szolgálják.
egyszerű ez mint a faék, csak a ram-air rendszer olyan tudományos

mondjuk, Te mint aki munkádból kifolyólag nyilván áramlástannal is foglalkozol, pontosan érted és tudod, hogy nem mindegy a cső formája, átmérője stb. tehát azért tervezni is tudni kell egy ilyen rendszert, de mégsem egy nagy csoda...
Erről nem is beszélve. Bár azt be kell látni hogy ennyi nagy halom műanyag között meg kell mutatni a levegőnek merre menjen
Mert ha nem a végén még vákumot szív abba a halom műanyag elem belsejébe




(Na ezt most gonoszkodásnak szántam)
főleg ezek alapján amikor a Ram-air rendszer az inkább az összes alkatrész együttese. Csak azért csöveztem le mert a sima légszűrőház meg egy Ram-air rendszer között első ránézésre egy laikusnak csak az tűnik fel (Mint ahogy nekem is) hogy akkor a Ram-air rendszeren van az a két Cső (itt sem lekicsinylően használom) ami a motor orráig vezet.
részemről le is csövezheted nekünk úgysincs, akkor meg felesleges is
De mondom azért még egyszer. Nem akarom lebecslni az alkatrészt elhihetitek én magam is elég sok Csővel dolgozom. igaz ez a vízi közmű szektor és itt nagyon más szerepeket tölt be egy egy "cső" de elhihetitek hogy hidrodinamikai számítások anyag gyengeségek súrlódási együthatók és mindenféle szempontok szerint foglalkozunk egy egyszerű csővel. És ilyen "egyszerű" csövekből kezelünk 18.000 Km-nyit. Nagy nyomásút extra nagy nyomásút (Van olyan általunk kezelt cső is amelyek 200 Bár feletti nyomást bírnak) és anyagukat tekintve legalább 10-20 különböző vajtájút. Szóval én a Cső-t mint szót sosem lekezelőnek szánom.
Béláim ezt túltoltuk...
illetve fordítva... a ram-air nemcsak a cső, hanem maga a "rendszer"

a "csövek" bevezetik a kinti hűvösebb, nagyobb sűrűségű (magasabb oxigén tartalmú) levegőt a légszűrőházba, onnan pedig az égéstérbe. a motor sebességéből adódóan a torlólevegőnek értelem szerűen torlónyomása is van, ez minimálisan "túltölti" a rendszert, feladatában mint egy 'nagyon gyenge turbó'. ebből adódik a lóerő növekmény
Basszus írtam választ de nem ugrott ide fel. Nem akarom lebecsülni az alkatrészt de kívülről Csőnek hat. Amúgy az üzeneted kapcsán utána olvastam és ezt találtam:

Ezt egy tuninggal foglalkozó oldalon találtam és a szöveg közepéből ollóztam ki. Ezért nincs igazán eleje meg vége

Hideglevegõ bevezetése ("Ram-air")

A fentieknél sokkal hatásosabb annak a meggátolása, hogy a motorunk a gépház forró levegõjét szívja be. A legegyszerûbb dolog egy flexibilis csõ felszerelése a légszûrõház szívócsonkjára. Ezt a csövet a gépház elülsõ felébe érdemes elvezetni, lehetõleg minél messzebb a kipufogócsonktól. Ha lehetséges, olyan helyen végzõdjön a csõ, ahol a homlokfalon levegõ húz be a gépházba. Jó, ha ezt a helyet nem talajközelben találjuk meg, mégpedig a por miatt. Ha sikerül a csõbe úgynevezett "torlólevegõt" juttatni (vagyis menetszelet!), azzal enyhén (de csak enyhén) sikerül a motort is feltöltenünk. Ez a feltöltés annyira nem lesz érezhetõ, hogy a karburátor vagy befecskendezõ "megbolonduljon" (lásd késõbb, a turbósításnál), viszont a mûszerfalon levõ "pillanatnyi fogyasztásmérõ" jól láthatóan mutatja majd az elõnyös hatást.


Itt is le Csö-vezik. Biztos megtervezték a Japán mérnökök hogy a lehető legjobb legyen benne az áramlás meg hasonló. De végülis összességében kívülről csak egy torz formájú cső
A rendszer nem csak "cső" olvass utána mielőtt le"cső"vezed...
Valójában annyira figyeltem ide hogy amikor épp vettem egy nagy levegőt specifikáció írás közben, felnéztem ide és néztem ki az agyamból. Mostanra végeztem elolvastam megint rákukkantottam a képre és most képbe kerültem. Valószínűleg korábban egy szürke függöny volt előttem és csak görcsösen kerestem valamit ami egy pillanatra eltereli a figyelmem a munkáról. Ez lett belőle.

De kész a Specifikáció összesen 6 darab szóval most kicsit fújok és úgy néz ki most bejutnak az ilyen információk is a szűrőn ami az előző 2 napban éjjel nappal rajtam volt.

Amúgy főleg ez a csoda megnevezés zavart meg mármint ez hogy Ram-Air én magyar szavakból értek. Azaz CSŐ
bakker, Te szívsz vmit? mit olvastál eddig abból, amit írtam?
Ó basszus azt hittem erről a RAM-air dologról hogy valami bonyolult izé. Aztán most már hogy tuti faszán lássak a témában rákerestem a Googlen a képek között. Há mé nem azt mondtátok hogy ez az izé a két szar műanyag vagy gumi cső ami kivezet a légszűrőtől a motor orráig Akkor mán tudom rögtön az elején.
valóban a torlólevegőnek torlónyomása van bocs, ezt kihagytam....
A karburátoros XX nem rendelkezik Ram-air rendszerrel. A fejidom berácsozott nyílásai mögött az olajhűtő található.
No meg egy bizonyos torlónyomással!
Az a nyílás általában a fejidom környékén,(alatt,benne,stb.) amin a levegő bejut a légszűrőházba!
Ez nagyobb sebességnél úgy mond torlónyomást idéz elő,és ad pár lóerő plusz a vasnak!
Már hogyne lenne az!
Ne beszélj butaságot!
nem... nem jól értetted. a lényeg a friss levegő bejutása direktben és hogy nem a meleg motortér felől kapja a levegőt, magyarul az egész csak egy "cső"
Jah nekem szent meggyőződésem az volt hogy a torkok ugye a légszűrőházból jutnak levegőhöz az onnan kiszippantott levegőt pedig a légszűrőházon lévő két torkon keresztül tudja pótolni ami a motor orra felé néz és az orron lévő két szívónyíláson keresztül jut csak friss levegőhöz. De akkor ezek alapján van más pont is amin keresztül a motortér irányából is juthat levegőhöz. Már ha jól értelmezem. és ezt az irányt szabályozza ez a bizonyos Ram-air.

Ma is érdemes volt felkelnem. Ma is okosabb lettem.