Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

bocsi igaz GSR 600 az oktató motor
nnna, GSR 650 márpedig nincs
igaz én csak egyedül voltam, de idén először motoron

mindegy na, kib@szott jól terelgeted a vasat
tanusítom... motoros tanpályán, hiba nélkül

bár azt hiszem nekem is sikerült...
nahát nyolcas? szombaton az utassal is könnyedén megcsináltam a rutinpályán
tanu is van

Valószínűleg én is!
Mivel számomra nem szignifikáns a különbség árban egy 100.000 intervallumot nézve!
37-ezerbe fáj egy láncszett azzal elmegyek 35-ezer körül,ha finomkodnék talán többet,de az nem az én műfajom! Elfújok szezononként egy flakon sprayt.
No és azt le is tudom írni,míg ezt a ketyerét nem.
István

hidd el nem vagyunk agyilag zoknik főleg nem Milka, mert az én motoros műszaki tudásom még meglehetősen foghíjas, amit tudok is magamról. (Ez már kevésbé adott Milkánál, mármint hogy foghíjas lenne a tudása) Az ellenérzetünk csupán abból fakad, hogy annak ellenére hogy ismerjük mi hogy merre működik, akkor sem szívesen szerelnék fel semmit sem fixen oda ahol súlyos alkatrészek igen komoly mozgásban vannak. A 8000-et hasra ütés szerűen mondtam, de a nagyságrend nem hibás. Na már most nekem alapból problémásnak hat (annak ellenére hogy több 100 embertől hallottam már hogy semmi baja nincs a rendszerrel) ha egy ilyen helyre ahol az egyik oldalról egy gyorsan forgó lánckerék alulról meg felülről egy gyorsan haladó kifejezetten nehéz lánc süvít, oda beszereljek egy fix alkatrést.
Ez csak egy szempont, az én szempontom. nem jelentem ki hogy ez a jó szempont de ez akkor is az enyém. Mint korábban is írtam meggyőzni nem kell hiszek a hasznosságában, de ellen érzet társul mellé a fent említett okból.

Amúgy a tanácsot köszönöm, és meg is fogadom mert az egyértelműen látszik, hogy ebben a témában széleskörű a felhalmozott tapasztalatod. Nem is nézelődök olaj után hanem keresek végre egy MOL kutat ahol kapni MOL-os spray-t

Nagy valószínűséggel maradok a Spray-nél.
Jajj nem is meséltem nektek mi volt a hétvégén.
Meglátogattam az oktatómat a rutin pályán. 1-2 cigi elszívása meg beszélgetés után gondoltam egy nagyot, mondom megmutatom hogyan kell küldeni a rutinon a dolgot.

Ekkora égésben már rég volt részem. Talán egyetlen részt nem döntöttem le az pedig az a lassú haladós szakasz. De a szlalomot sorra borogattam, mert a döntögetésnél mindig hozzáért a lábam a bója tetejéhez. Ez mondjuk még elment volna mert a 2. körben már tudtam hogy a malac jóval szélesebb mint az a motor amivel utoljára csináltam (GSR 650) addigra már ment. Majd jött a 8-as. Skacok az nagyon gáz volt. Csokorba szedtem az összeset, nem egyszer, hanem többször. Három próba után inkább letámasztottam a masinát bár az utolsó 8-asnál már eljutottam odáig, hogy csak az utolsó előtti bóját érintettem az uccsót meg kívülről vettem, de nem mertem bedöntve, befele húzni a kormányt mivel a gyakorló, egy MÁV rakodón van és közvetlen a pálya mellett hegyben áll a vasúti alaphoz való bazalt így a pálya olyan poros, mint az állat.

Szomorúan leballagtam elszívtam egy cigit, majd azért felpattantam az oktató motorra és elsőre sikerült fordulnom egy hibátlan kört, így a lelkem megnyugodott, Azonban Pistáé az oktatóé nem. Felpattant a Malacra (Mert megbízok benne hiszen amióta az eszemet tudom oktat) majd ezzel a mondattal megindult "Na most majd én megmutatom"

Ugyan úgy csokorba szedett mindent a pályán. Akkora röhögés volt szinte fetrengtünk. Visszajött letámasztotta a gépet és közölte hogyha legközelebb jövök akkor szóljak, mert akkor szélesebbre rakja fel a bójákat. Ugyanis próba alapon tolt egy 8-as a pályán (hiszen ez is feladat) de úgy sem fért el. Kibaszott humoros volt.
http://www.sportmotor.hu/forum...

Vendeg 208906 alatt irtam par oldalon keresztul nehany nem olyan evidens dolgot...
Az en ökölszaballyom az volt, hogy olyan helyen adagolom a kenoanyagot, ahol meg van vezetve a lanc, vagyis ahol kenyszerpalyan mozog. Ez pedig az elso es hatso lanckereknel valosul meg. Az elso lanckereknel annyi az elony, hogy el van rejtve a kivancsi szemek elol, igy nem kell magyarazkodni.
A 8000 ezres fordulat nem tudom, hogy jott ki neked, de elotte van 2 lassito attetel, az egyik primer hajtas, masik meg valto fokozata, es meg "direktbe" is csak 1:1az utolso fokozat aranya. Durban meg van csapagyazva a kihajto tengely is meg a hatso lanckerek dobja is, nem csapkod mint egy oreg bakelit lemez...en volt hogy odafeszitettem az olajozofej ket acelcsövet a lanckerek oldalanak, vagy egy- ket mm-re volt tole...ezek kepeken latszanak is...bar lehet fogalmatok sincs MIT kene nezni-latni...

Voltak olyan megoldasok is, hogy lengovilla muanyag lancvezetojebe van vezetve a csö es annak feluletet keni, a lanc onnan "eszi" le a kenoanyagot, de van akk csak az elso lenkerek felett a felso àgra csopogtet, figyelembe veve a lanc "ugralasat" helyezi kello magassagba altalaban a fecskendös tü veget, Amit ha veletlen le is verne, nem tortenik akkora katasztrofa, mint egy lancszakadasnal...

Ha spray-t hasznalsz NE nagyon kenegesd olajjal, mert nem fog utana rendesen tapadni a spray-d.

A gond az, hogy alaptalan-rossz ervrendszeretek van a hasznalat ellen. Utobbi idoben teljesen vilagossa valt szamomra, hogy a lanc felepiteset sem ertik, nincsnek tisztaban kopas okozta csaptavolsag megnovekedes, es a rugalmassagi hatar felett terhelt acelszekezet maradando(!!!) alakvaltozasa-nyulasa kozott. Ezek es sok minden mas hianyaban eleg nehez megitelni, es belatni a helyes metodus letjogosultsagat.
Köszönöm!
Én is csak olvasgatom,ismerkedem a témával.
Igaz egyre inkább valószínű nem lesz ilyen a masinámon,de szeretném megérteni a dolgot!
A mc coi -nál olajat a pumpa adagolja ott nincs gond hogy a hőmérsékletre higabb az olaj ha erre gondoltál. Ejtőtartályos módszernál nincs tapasztalatom, de van erre forum .Mintha emlitett is volna a K István valamit. Ha kicsit több is csepeg a láncra a hőmérséklet miatt meghiguló olaj miatt azért ömleni nem fog rá .Valahol olvastam itt az oldalon hogy valaki robogóba való elektromos olajpumpát alkalmazott (az is lehet másbol volt való) az szintén fixx olajmennyiséget szállit . Hogy milyen robogóba van ilyen nem tudom (nem vagyok otthon ebbe) én még csak mehanikus olajpumpát láttam.
Értem!
No és i van a hőmérséklettel?
Mert ugye az olaj legyen bármilyen,arra reagál rendesen!
Szivesen
Ha állsz akkor sem történik semmi az olaj nagyon ritkán cseppen .Ha az akkor történik amikor állsz a motorral akkor sincs semmi,ugyanis egy csepp olaj a lánckeréken az nem fog semmi komolyat okozni az le sem csepeg a földre .Ezt a problémát a komoly rendszer kiküszöböli azzal hogy álló helyben nem is olajoz. Láncfürészolajat szoktak sokan ebből van szintetikus és bilógiailag lebomló is ( környezetvédelem).De rakható bele bármi pl:hajtóműolaj ,Motorolaj, stb... A scottoilnál árulnak olajat is a mc coi-nál szerintem nem. De 1 liter sthil olaj 1500-2000 forinnt és baromi sokáig elég .
Értem! Köszönöm!
Parancsolj .http://www.mccoi.de/ Szólok elöre hogy ez ilyen csináld magad dolog.Az elektronika saját összerakós. Úgy lehet rendelni hogy, neked kell összeforrasztani tehát elenálás chip stb..ugy jön egy zacskóba .Ha nincs hozzá afinitás érdemes valaki másra bízni aki ért hozzá. Vannak más láncolajzó rendszerek is ha esetleg ez nem szimpi . Pl scottoil de ha jól emlékszem ezt te ezt nézted már.A saját házi egyszerűbb megoldás költséghatékonyabb. Sok embernek van ilyen is. Pl: Lada fékolajtartályból csövön keresztül jut az olaj a láncra, egy mágneskapcsolóval megszakítva ami a gyújtásra van kapcsolva .
Szerintem semmit sem érdemes csak úgy ímmel-ámmal csinálni ha már egyszer csinálom akkor csinálom olyannyira amennyire csak képes vagyok. Szerencsére mivel olyan fajta ember vagyok amilyen rettentően könnyen teremtek kontaktot másokkal amiket ha nem is ápolok kellőképp, mindig tudok az irányába nyúlni. Így szerencsére az ismerős köröm elég laza ugyan de széleskörű. Végül is mindig is ez volt a munkám nagyon lesarkítva, hogy másokkal beszéljek. Ez ilyenkor egy nagyon hasznos képesség.
Istenem de kedves vagy! Örök hálám előre is a gyermekek nevében!
No most szívemből beszéltél!
Pont ugyan ez,ezek az én aggályaim is! Igaz tudom,sokan használják gond nélkül!
De még valami,én elég sokat városozom,állok lámpáknál,adott esetben nem keveset! Ilyenkor mi van az olajjal?Arról nem is beszélve,hogy ez a szerkezet,Magyarországon hivatalosan tilos! Ugyan is van egy törvény,ami kimondja,hogy nyílt ólajzású dolgot szigorúan tilos használni! Most ne mennyük bele a mennyiségbe,cseppek,meg minden! Meg tudom hogy a nyitott dob,meg xenon,stb. is tilos!
írták hogy valami spéci láncfűrész olajjal használják,de a Louisos szettbe,például kapsz valamennyi olajat is!
Milka kicsit gondban vagyok. Sikerült szereznem egy nagy halom sisakot Jövő hétvégére. Azonban ha nagyon szakszerűen akarok fogalmazni akkor a gond a következő. A rendelkezésre álló szállítmányozás céljára alkalmas felület nem fedi le a mutatkozó szállítandó eszközök térigényét.

Szóval nincs valami jó ismerősöd aki jön majd 30.-án és van nála valamennyi hely ? Kari ezt a kérdést nyugodtan érezheted te is a magadénak.

Mivel jómagam mindig úgy vagyok hogy az a biztos hogy én megyek akárki akármit mond így ha nagyon ügyes vagyok 2 extra sisak felfér hozzám. Van egy ismerősöm aki elvileg jön hozzá fel tudok akasztani még egyet, de ő már nem 100% hogy jön csak olyan 80. Ezen felül még mindig maradt a TV alatt 2 darab. Nem szeretném hogy az legyen hogy valamelyik lurkó menne ki a pályára de csak azért nem tud mert nincs elegendő sisak.

Főleg ha összejön az oldalkocsisok meginvitálása is akkor meg mindenképpen jó lenne ha tudnék hozni pár extra pici sisakot. (3 darab van olyan S-XS meg van egy nyitott állrészü gyerek kobak is)
Hát visszaolvasgattam ez a láncolajzós témát. Egyre bonyolultabbnak hat. Vákum cső, mágnes szelep, eső szenzor, sebesség függő adagolás, Fordulat szám függő adagolás. Az első lánckerékhez szerelt olajzó cső. Nem tűnik nekem ez sem egyszerűnek sem egészségesnek. Értem én hogy ez egy kitalált aránylag kiforrott technika, de hogy én biztos nem szerelnék semmit sem az első lánckerékhez. Hiszen komolyabb tempónál az ott forog vagy 8000-et majdnem mint egy flex korong (Pedig azon nincsenek is ilyen fogak arról nem beszélve hogy vagy 10-szer nehezebb mint egy flex korong). Biztos isten hogy a közelébe sem raknék semmit sem. Ha mondjuk a lánc védő burkolatba kéne a csepegtető részt rakni még úgy ahogy elmenne. De lánckerékhez aztán biztos nem. Azon már túl léptem hogy hova kell a többi izét rakni, az csak kreativítás kérdése. Valahogy nekem ez még mindig nem jön át, úgy az egész. Persze elhiszem hogy használható és hogy sok 10 ezer kilométerket lehet így nyúlás nélkül a láncba tenni. De nekem ez valahogy nem gyere be.

Amúgy meggyőzni nem kell mert hiszek a hasznosságában, de én maradok régi nem túl jó lánc fujkodásnál. Amúgy had kérdezzek egyet. Ezekbe a láncolajzókba milyen olajat tesztek ? Csak mert gondoltam nem ártana egyszer olajjal is lekennem a láncot nem csak a fujkodóval. Gondoltam úgy kézzel forgatva a kereket egy szomorúbb idejű szombaton vagy vasárnap kapna egy kis olajat is a lánc.