Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Ne a lánc takarítás megoldva. Mivel úgy is fogytán volt a lánc kenőm inkább eflujtam az egészet jól összepacsálva a láncot meg a hátsó fogaskereket is. Kicsit le is verte magáról szóval szép nyomot hagytam a kocsibejáró betonján. De igazán elfér rajta nem csak ez a nyom van rajta. Szóval most szép fényes a láncom is meg a lánckerék is. Értelem szerűen magamhoz mérten.
Rendben. Lassan lesznek képek is és átküldöm neked, nehogy feleslegesen kelljen jönnöd.
Persze én ezzel a részével tisztában vagyok, attól tartok egyedül, hogy ez a folyékony olaj könnyen leverődik mindenhonnan, nem úgy, mint a ragadós láncspray. Persze engem könnyen meg lehet győzni, hiszek a tapasztaltabbaknak.
Erre mint mondjak...a srac a csak fecskendös olajozassal emlekeim szerint 20 ezer km tapasztalatot gyujtott ossze, 33 ezer volt motorban gyari lancban mikor eladta a gepet...

A gond, hogy azt kepzelitek, hogyha kulso feluletekrol lerepul az olaj, akkor vege a mokanak...pedig a kenofilm pl a kulso gorgo belseje es az elfordulo csap felulete kozott ott van, es azert mert nem tocsog az olajban meg van rajta par mikron kenofilm, mert ugye az olaj mar csak ilyen...
Laci. Úgy néz ki hogy valamikor Májusban megyünk arra feléd. Adigra megbeszéljük ezt a kipufogó kérdést.
Én erre az esetre tartanék magamnál egy kisebb doboz láncsprayt. Valahogy a fecskendős megoldásban nem bíznék, félnék, hogy azt a folyékony olajat ~50km alatt leverné magáról és állhatnék meg félóránként, óránként újrakenni.
Értem.
Volt olyan is. (beázott az elektronika, utána orvosoltam). Ilyen esetekre van 1 dl olaj az ülés alatt és akkor azzal megkenem körbe. Az 2-300 km elég...volt olyan is aki fecskendőből hordta fel az olajat kb 2-300 km -ként szintén, és soha nem volt neki kiépített rendszere...
És mi van ha beszarik menet közben?
Én inkább ettől tartok leginkább.
Most nézegetek Magyar forgalmazót,és megpróbálunk tesztelésre szerezni egyet!
Rovatot,topikot tévesztettél! ez ne az "apro"!
Csak a félreértés tisztázására:
"Az 50-ezret azért írtam,mert te írtad tegnap,vagy tegnap előtt,hogy ennyit mentél egy láncszettel!"

A három motoromon ennyi km tapasztalat gyűlt össze: (nem ennyi után cseréltem le)
-gsx 1400 új láncszettre tettem fel :ca 42 ezer km van benne eddig, még semmi komoly kopás, tehát nem cserés még...
-yamaha sr 500: a 86-ban felszerelt gyari láncra épitettem ki amibe akkor ca 24 ezer km volt, azóta 5-6 km-t mentem vele
-gsxr 1100: új láncszetthez tettem fel: ca 3500 mérföldet (5 ezer km) mentem azóta vele...

A olajjal kent láncon a motor alkatrészein ugyan ott jelenik meg a láncról kosszal együtt levált olaj, mint ahol a spray is szokott...
A termek új csak a kép kedvéért lett felvéve, akar több darab is megvehető,

Személyesen Tatabányán átvehető

Posta megoldható

Előre utalással: 1000 Ft
Utánvétellel: 2000 Ft

Protektoros nyári kesztyű kedvező áron
http://jofogas.hu/komarom_esztergom/Uj_Protektoros_nyari_kesztyu_kedvezo_aron_45210663.htm
KTM kesztyű
http://jofogas.hu/komarom_esztergom/Ktm_motoros_kesztyu_46379043.htm
Kawasaki kesztyű
http://jofogas.hu/komarom_esztergom/Kawasaki_motoros_kesztyu_43523836.htm

Váll táska: Kawasaki, Dainese!
http://jofogas.hu/komarom_esztergom/Uj_Kawasaki__Dainese_Valltaska__hattaska_47175575.htm

Combtáska
http://jofogas.hu/komarom_esztergom/Dainese_motoros_Combtaska_47181147.htm

Övtáska:
Ducati övtáska
http://jofogas.hu/komarom_esztergom/Ducati_ovtaska_elado_46379078.htm
KTM övtáska
http://jofogas.hu/komarom_esztergom/Uj_KTM_ovtaska_45650778.htm
Berik övtáska
http://jofogas.hu/komarom_esztergom/Uj_Berik_Motoros_Ovtaska_47175201.htm

Tankpad
Karbon harású
http://jofogas.hu/komarom_esztergom/Karbon_hatasu_tankpad_44950462.htm
Monster tankpad
http://jofogas.hu/komarom_esztergom/Monster_Tankpad_43519785.htm

Elérhetőség:
E-mail: macsoman@hotmail.com
Tel.: 06 70 7737 822
Köszönjük!
Én tegnap nézegettem videót,olvasgattam írásokat,egyenlőre valahogy nem jön be! Főleg mivel a hátsógumira is kerül belőle! Ez kivédhetetlen!
Ezt mind elfogadom amit írtál,már csak azért is mert nem alaptalan!
Én itthon szervizelem a vasat,no meg másokét is.
Ez tehát kipipálva.Az 50-ezret azért írtam,mert te írtad tegnap,vagy tegnap előtt,hogy ennyit mentél egy láncszettel! Ezért írtam hibás a matek!
Én biztos nem állok neki itthon ilyet bütykölni mert egyszerűen erre már nincs időm! No meg az ilyen dobjunk össze valamit ocsóért,szokott az lenni,hogy gyorsan alkatrész vétel,jelen esetünkben láncszett vétel lesz belőle! Mert mire kiforr a dolog,hogy rendesen működjön,addig kap az a lánc rendesen!
Nekem van fen láncolajzó az xx-en, ha valakinek kell ennek beépitésével kapcsolatban segitség szóljon szivesen segitek.Meggyőzni nem akarok senkit én sem,mert ez olyan ,hogy ha valakinek nem szimpi akkor ugysem rakja fel rá. Barkácsolni is kell vele .Nekem elsőre is nagyon szimpi volt szeretek barkácsolni is igy felraktam .Nekem a könnyű takarithatoság tetszik a legjobban mert ez is dzsuvázza a kereket ugyanúgy de mivel higabb olaj ezért simán le lehet törölni egy ronggyal is brigó ilyesmi nem kell hozzá .Emelett nem kell figyelni állandóan a kilómétereket ,hogy mikor is fujjak láncspray-t hogy jó karban tartsam a láncot .Nekem mc coi-láncolajzó van fenn ez egy drágább verzió a láncolajzók közül ,bár van még drágább verzió is, és van már kikisérletezett fapadosabb de müködő verzió is ami jóval olcsóbb.Csak segitő szándékkal szóltam nem akarok vitázni senkivel mert szerintem erőltetni nem jó semmit mert akinek nem szimpi ugysem rakja fel.
nem értek ehhez de hallottam már ilyenről de nem tudom hogy működne pontosan
Nem kívánlak téged meggyőzni a továbbiakban, ezt leszögezem!
Mi, akik ilyen rendszert használunk a 100 ezer (száz ezer) km-es futást céloztuk meg egy "láncszettel" ami jelen esetben egy lánc+1 db hátsó lánckerék+ 3(!) db első lánckerék. (Ezt nem tudom a magam példáján bizonyítani, eddig egy srác ment annyit vele aki ezt meg is írta, egy 1250 Bandittal 3 év alatt. A legtöbben 30-50 ezret tettünk meg beszerelések óta, de az én látókörömben 20-25 ezer km az átlagos lánc élettartam, mely nyilván lehet kevesebb, de több is. A barátom gsx 1400 én 60 ezer (hatvan ezer) km után cserélte, csak spray-cel ápolta, de azt a mennyiségű oldószert, és láncspráyt, és fogkefét, én meg sem tudtam számolni, ami nála elment...de neki már 4-1 -es kipu rendszere volt, nekem még a lánc félöli oldalon is van dob, és az első 6 évben szereztem ez miatt pár égési sérülést is...szóval tisztában vagyok azt minden véglettel...
Nincsenek átlagos receptek, mindenkié valamilyen szinten eltér a többi esettől, mint hogy van akinek ugye 5-7 ezeret ott kell hagyni a szervizben a lánccserére is...
Nekem csak Mo.-on volt bármikor lehetőségem arra, hogy bármikor bármilyen karbantartást elvégezzek a motorjaimon a saját műhelyében , garázsomban, udvaron...külföldön ez már nem annyira egyszerű...2 feljelentésem is van mert a mélygarázsban szereltem, karbantartottam. Régebben minden évben volt egy 2500- 3000 hegyi túránk. Itt felborul a napi rutin, a motor is kap hideget, meleget, szárazat-vizet-havat-sós latyakot...az elején még leslattyogsz a bérelt szobából, a flakonnal kezedben, hogy még melegen megfújd a láncot...persze helytakarékosságból "közös spray" van ami nem lesz elég a hétre 3-5 motornak, így valahol majd éltérően a jó ártól venni kell drágán valamit, és lehet nem is kívánt márkát...-ha már lemész, fúj be az enyémet is...- nem egyszer előfordult, mivel az társaság minden motorját én szereltem, é tartottam karban évek óta...2012-ben a francia alapok 2700-as legmagasabb hágóján júli közepén hóviharba keveredtünk, az utakat vastagon sózták, én extra adag olajra váltottam rendszert... a többiek 2-4 ezer km-rel ezen incidens után meg láncszetteket cseréltek,mert este 10 kor értünk vissza a szállásra átfagyva...senki nem ment már le láncot ápolni...reggelre mindenkinek "kivirágzott a lánca"...nyilván én voltam az akinek semmi tennivalója nem volt...
Addig senki nem tart rá igényt, és csak egy úri huncutságnak tűnik, amíg nem kezdi el valóban használni...Ha valaki elszánt az ki tudja matekozni, hogy 3 ezerből is összeszerel egy kísérleti rendszert, aztán évente fejleszt rajta egy picit...az elmúlt 7 évben már elolvastam minden érvet és ellenérvet, újat ebben a témában már nem nagyon tudnak nekem mondani! :)))
Nekem kijön még úgy is a matek, hogy motorjaimra a láncszetteket volt hogy 40-80 €-ért vettem meg. (első lánckerék 4-5€, hátsó 10€, lánc (különböző hossz és erősségű 530-asok) 30-60 €)
El szokott hangozni még az, hogy lustaságból olajoztok, meg, hogy hanyagok vagytok ápolni a láncot...a legtöbben mégis undorodnak, takarítani a láncot, sokan nem is teszik, ha szétnézek egy parkolóban, és nem is tudják rendesen spray-vel befújni...és vannak esetek, ha húsvét hétfő keddre esik már felborul a karbantartási tervük...:)))
Nyilván az eddigi tapasztalatom azt igazolja, hogy a jelen levők mindig kivételek... :)))
Ez most komoly??????????
"Mert ha kapcsolóval fixre lenne kötve akkor télire rá lehetne kötni szivargyújtón keresztül a csepptöltőt"
Arról veszel le áramot,amit tölteni szeretnél?
Szerintem a töltő többet vesz fel,mint lead!
Biztos. Szerelőm csinálta, biztos jó de hogy mit mihez kötött arról fogalmam sincs. De az tuti hogy csak akkor van benne delej ha gyújtás van a motoron. Mondjuk utólag belegondolva ez lehet hogy hiba. Mert ha kapcsolóval fixre lenne kötve akkor télire rá lehetne kötni szivargyújtón keresztül a csepptöltőt. De mindegy majd felrakom csipeszekkel.
Ez teljesen rendben van!
Itt a fotó a szivarcsatimról. Előre leszögezem hogy a villanyhoz nem értek annyit értek hozzá hogy ráz ha rossz helyen fogom meg.

A képen a fekete fehér csíkos egyik kábel az aksira van kötve a piros meg egy biztosítékkel van bekötve valahol a biztosíték tábla alatt. Legalábbis azt hiszem hogy az a biztosíték tábla.

Remélem segítettem a képpel.
Akkor megvárom míg befut a MOL-ra. Sajnos nálunk ritkán találni ilyet a kutakon. Mert nem tarthatnak nagynak ítélt raktárkészletet és csak egy zsugorral tudnak minimum rendelni az viszont nem fogy el csak 1-2 hónap alatt ezért nem merik berendelni.
Én már évek óta a MOL-t használom!
Egyszerű lustaság miatt!
Ezt Pesten szinte minden kúton kapni,nem mellesleg véletlenül egy jó termék!
A MOL kút meg itt van az utcánk sarkán!
Én sem igénylem ezt a láncolajzót. Nem mondom azt hogy haszontalan, sőt lehet hogy egy nagyon hasznos extra. Viszont én nagyon jól elvagyok a spréhvel is. Hétvégente felrántom középvasra ami azért elég komoly könnyebbség. Elindítom, berakom 1-esbe, Aztán már fújom is. Nem tart az egész 5 percig. Ma még nem volt meg mert mindig szombaton szoktam, csak még nagyon korán van ahhoz hogy az ugyan halk dobokkal de felébresszem a fél utcát.
A láncolajzó meg biztos hogy jó dolog. De semmi kedvem fúrni faragni hogy beépíthető legyen. Egyszerűen nekem macerásnak tűnik. Alig van hely a motoron. Blokkhoz gondolom nem lehet rögzíteni mert oda amúgy sem tenném a váz nem térhálós hogy csak úgy hozzárakjam, ülés alatti hely zéró szóval legalább 2-3 nap lenne mire kitalálom hogy egy ilyet hova lehetne tenni. Nekem macerásnak tűnik. De mondom a benne rejlő lehetőségeket nem tagadom és azonban maradok a flakonnál.

Milka Amúgy te mit használsz ? Most akarok váltani és ha minden igaz a Zamárdi MOL-osok tudnak rendelni egy adag MOL-os spréht de ha van annál is jobb az érdekelne. A Repsol-os az egy rakás szar erre már rájöttem.
Ez így szép és jó!
Csak nem teljes a matek!
Vegyünk engem.Én egy láncszettel olyan 35-ezer körül gurulok el,úgy hogy én nem keveset pályázok,ahol tudvalevő nem finomkodik az ember.De van tudomásom 45-50 ezres futásról is (gondolom ő nem tépte neki).De maradjunk az én példámnál.Te ezzel szemben elmész 50-ezret egy láncszettel.Tehát 15-ezer a különbség! Kerül a cucc ( a legolcsóbb ) 30.000FT,de én biztos hogy a 279-eurósat venném Ami közel 100.000-FT) mivel ahogy néztem,az már egy jobb cucc,no meg a spraybol se a legolcsóbbat veszem. A lényeg nyersz uszkve 15-ezer kilométert,egy láncszetten.Egy láncszett 40-ezer pénz. Tehát nagyjából 100.000 kilométernél vagyunk egálba! Ez szerintem nem szignifikáns különbség! Mikorra mész el 100-ezret? Vagy egy átlag motoros mikorra meg el annyit? Ln nem megyek keveset,de nekem is a legjobb szezonom 32-ezer kilométer volt!