Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Valami kép,elérhetőség? esetleg ár?
A mc coi láncolajzója más elven müködik, a sebességet figyeli ,és minél gyorsabban mész annál többet olajoz.És az olajzás mértékét is lehet állítani plusz van lehetőség esőszenzort is felrakni ami extra olajat jelent esőbe . Az olajat olajpumpa továbbítja .
biztos jó a rendszer, és a könyve szerint is:" olajjal kenje a láncot minden 1000km után"

aki sokat megy annak van értelme aki pár ezret ,annak csak hobbiból jó ezzel foglalkozni
Hát nem könnyítitek meg a dolgom!
Sőt mások se! Kapok ötletet,pro és kontra!
Értem!
Köszike!
De tudod szeretek mindent kipróbálni,tesztelni,hisz ez is a dolgom valahol!
hát nézőpont kérdése.. lehet nincs egy tizesbe de idő biztos kell a beszerzéshez meg az állítgatáshoz stb. Rajta hát én hiszek benne , csak nem foglalkozom vele . kb 40et elfutok egy szettel ami 5 év nekem .. miről is beszélünk?
Az egyszerű házilag összerakottat nem kell vákuumra kötni, egy elektromos csap elég hozzá, amúgy vagy 1 éve megy ezen a fingfűrészelés az olaj topicban ott végig lehet olvasni akit érdekel és még egy tízesbe sem kerül. Én csak annyit láttam, hogy azok közül akik anno hozzám jártak akinek van az gyakorlatilag nem cserél láncot csak fogaskereket ahogy István is írta. No meg állandóan tiszta minden. Én magamnak nem építettem mert gyakorlatilag leszarom a láncot és igen ritkán kenem-fújom és mégis kibír annyit mintha szanaszét tisztogatnám és kenném. A mostani esetnél vagy 4 éve (elég keveset megyek) cseréltem csak láncot és abból is a leggyengébbet és legolcsóbbat mondván úgyis a kerekek miatt hamarabb kell cserélni így minek az erős? Hát ez most 22000 óta van fent úgy, hogy szinte mindig száraz és már rozsdás mindenhol, de még nem szakaszos és nem állítottam ha jól emlékszem egyszer sem. Lassan cserélni fogom, de még rajta van.
A tobbieknek egy ugyanilyen van hazi gyartmany csak ott magnesszelep csinalja a kapcsolast nem vakum.
En vettem egy scottoiler minit,felraktam de tuladagoltam,telicsikozta a gumit is,nem volt turelmem es 2x20 km utan leszedtem a banatba,most majd a cbr-en ujra fel fogom tenni,ott bazinagy a lancvedo es lessz idegem probalgatni.
lementél igy 90 ekm-t az Xx-el hagyd így a pi...ba
Igen arról!
https://www.louis.eu/artikel/s...
Hát ezaz!
Ez a bajom!
No meg ezen is töprengek!
Na most, az hogy hányas fokoztra állítod függ attól is, hogy az olajtartály hol helyezkedik el a motoron. Nekem a hátsó oldaltáskatartón van. A barátom viszont közvetlen a hajtómű mögé erősítette fel a vázra és a motor melege felmelegíti az olajat is. Attól függően, hogy milyen meleg az olaj a Scottoiler tartályában úgy alakul az adagolás is. Ez szerintem nem a legszerencsésebb megoldás, mert hideg motornál szinte nincs lánckenés, míg meleg motornál akár összekenheti a hátsó gumit is.
A scottoiler csak egy vakumcsappal mukodik es egy szinkronhoz valo csorre kell tenni,az nyit-zar
a szabalyzast tekerovel allitod,a ketto nem fugg ossze.
Mar ha arrol van szo.
Hát nem tudom!
Olvasgatom ezzel az ólajzóval kapcsolatban a dolgokat,de nem tudom meggyőzni magam!
Ami bejönne,úgy mond jó lehet az közel 90-ezer pénz!
A legolcsóbb az 30-pénz,amit még rá is áldoznék,de van vele bibi! Azt írja a légszűrőház vákuuma működteti. Ez eddig még okés is,csak az XX-be ott van két érzékelő.Azokat nem zavarja be? No meg ugye mivel a vákuum működteti,minél nagyobb a vákuum,annál jobban ereszti az olajat,tehát fordulat függő a dolog. Csak nem mindegy hogy az a bizonyos vákuum,azaz fordulat egyesbe,vagy hatodikba van.Mert ugye a lánc forgási sebessége más! Tehát vagy csatakos alacsony sebességbe,vagy kevés magas sebességi fokozatban az olaj.
többször volt fuchs titanium láncspray.. de nem tetszett,hogy a trutyi vastagon rajta marad kivül a láncon... a Molos és a repsol is közé folyik a szemeknek..
Én nem szidhatom a repsolt ingyen kaptam őket
Zoleyx ne izgulj én a csupaszabb gépen sem tudnám hova tenni :-)
Aham értem
Akkor amíg jól belövöm az adagolás mértékét, akkor 2 kulccsal kell majd hogy járjak Mert az ülés le lesz szedve jó párszor mire belövöm ilyen szempontból egy csupaszabb gép viszont jobb, mert egyből tudok tekerni az adagolón
Nekem is ott van minden tartozék az ülés alatt.
A Repsol nekem sem jött be meg haveromnak sem. A Mol-os ok, a Fuchs mégjobb. Mást még nem próbáltam, csak egyszer egy nagyon gagyi olcsót, de az mindenre jó volt, csak lánc fújásra nem. Maradok a Fuchs-nál, próbáljátok ki, jó cucc.
tényleg nem jó?

módjával kell használni ...
Nem nem félre értesz. Volt egy fogytán lévő flakonom. Felrántottam középvasra. Rúgtam egy egyest aztán fújtam. Minden Szombaton neki szoktam kezdeni kivéve akkor ha nagyon nem mentem a héten. A forgás meg a bőséges fújás szépen "lemosta" azt retekréteget ami azért elég vékonyka volt a láncon meg a lánckeréken. Amúgy tényleg szar lánckenőt használtam eddig. Ez amit most használtam Repsolos spréh egy rakás szar. Ez az a narancs flakonos izé. Nem veszek ilyet többet. Végre elfogyott a két flakon amit utoljára vettem de márkát váltok mert ez nem jó, nagyon nem.
Lánckenővel takarítasz? És utána szép fényes a lánc? Szerintem átb.sztak a boltban, ahol vetted :D
Volt láncolajozóm, nekem nem jött be, láncspray meg mindent beborít. Most ezt próbáltam, eddig nekem ez jött be legjobban. Nem verődik ki a láncból, nem kell végigcsövezni a motort, nem fújkál vele mindent össze az ember.
https://www.motul.com/hu/en/pr...[application]=142&f[range]=21
Ahaaa, a biztosíték táblába,jó ránézek, Köszi a képet!
YT-on a videókat keresve csak direktbe akkura kötve láttam, meg egy videót, ahol ugyan így mint neked, a biztosíték tábla alján a dudára kötötte vki

Olajozós téma:
Saját véleményem!
Hosszú hosszú évekig én is a lánc fújogatást használtam - favorizáltam, mert nem volt még tudomásom ilyen lánc oljazókról, meg később mikor tudomást szereztem én is azok közé tartoztam aki azt mondta, hogy olyan lesz a gumi meg az egész hátulja, és esni - kelni fogok vele...meg nem jobb a láncnak Hát a faxt! De jobb...

Folyamatosan követve a bandit, meg az olajos topikot, egyre jobban kíváncsivá tett a dolog, meg közben már k..vára ráuntam a lánc pucolósdira... így beruháztam egy lánc olajozóra, ami igaz nem saját építésű, (Scottoiler V-system, Dulaj fejjel) de bizta mondhatom, hogy a faxom fogja többé fújkálni ragadós fossal a láncot, meg pertóleum és lánctisztítóval gányolni dzsuvát...soha többé
Nagy Fazer-re volt tízen X ezek km-ig felszerelve, és mondhatom hogy számomra nagyon megérte, pedig nem vagyok hű de nagy túrázó típus, és így is simán jó dolog
Mikor eladtam a Fazert, oda adtam volna jutányos áron a vásárlónak, és próbáltam buzdítani hogy sztem próbálja meg, mert jó dolog, és ő is mondta hogy nem igen szeretni a lánc pucolást, de 30eFt-ért nem kellett neki, pedig fel volt szerelve és beállítva...mondom oké, akkor megy majd a másik gépre, no problemo
Így én is azon XX-esek táborát fogom képviselni aki olajozót használ Csak fel kell valahogy buherálnom rá, mert azért a fazerhez képest az XX-en szinte csak az ülés alatt látom helyét a szerkezetnek, máshol nincs annyira alkalmas hely ahogy nézem