Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

na elvitték már?
Szép! Gratulálok!
szép motor, csak azokat az oldaldoboz tartókat dobd el róla
Úgy tűnik, megoldódott az XX problémám ma, így újra régi nick-el írok. X11 megmarad városi baszodának
Ha jól váltasz, kímélőbb a kuplung nélküli váltás szerintem. Továbbá azonnal érzed, ha a lánc laza. Én csak felfelé váltok így 2-től kezdődően.
Kis GÉZengúz! GÉZ nélkül nem is jutnál messze...
Nem igazan veszek eszre mást. Ha milka nem irja az se tünt volna fel
Mire gondolsz?
én csak 3. visszaolvasásra vettem észre hogy hülyeséget írtam de abban a szövegben van még egy magas labda azt észre vettétek ?
ja tenyleg. Eszre sem vettem
Ja. Làttam a kèpeket azert irtam neki hogy többe kerűlne a leves mint a hùs. Èrdemesebb alkatreszenkènt eladni ès venni egy màsikat. Èn megyek is arra abban tudok segìteni ha valakinek kell valami eltudom hozni.
Èn is probaltam kuplung nèlkűl vàltani .megy szèpen. De automatikusan behuzom a kuplungot. Csak akkor tudok kuplung nèlkül vàltani ha odafigyelek hogy : na most nem huzombe.
"Amúgy váltó nélkül csak akkor váltok ha odafigyelek rá" No erre viszont megtaníthatnál engem is!
Ez számomra is új lehetőség!
Az övé nagyon oda lett!
Láttam!
Semmi gond a kuplung nélküli váltással!
Én szinte csak elinduláskor használom,illetve ha párosával váltok fel.
Amúgy oda-vissza kuplung nélkül!
Még nem repült szét!
Ha jól csinálod sose lesz baja! ettől biztos nem!
Hali. Gyogyulast neked!!!. Osszel nekem is volt egy balesetem az idomok ès a hutő sèrult de nèmi extraval igy is 450 ezer volt a felujìtàs.jobban jàrsz ha veszel egy màsikat.ez màr tökèletes sose lesz.
Ha van füled és érzéked hozzá nem károsítod jobban mint kuplunggal !
Valójában a működését úgy ahogy értem. Láttam a már a szomszéd műhelyben szétkapott váltót. Láttam benne azt a halom méretű fogaskerék erdőt. Arra gondolok hogy az általam említett technikával pl nem kockáztatom e túlságosan azt hogy a fogaskerék szélet, sarkait nagyon elkoptatom. Ugyanis a szétbontott váltó nem egy ekkora gépé volt hanem egy jóval kisebb talán 125-ösé volt amiben elég tökcsősz fogaskerekek voltak.
Háá de Gergő ! Váltó nélkül sehogy se váltanál ! Na de komolyra fordítva 4000 alatt nem váltunk kuplung nélkül ! A kuplung nélküli váltás elsősorba a kuplungot kíméli , mivel nem tud megcsúszni mert nincsenek szétlökve a lamellák ! Az hogy a váltónak ez jó vagy nem , az a ríder fülén és tapasztalatán múlik , mivel a körmöknek így vagy úgy de be kell hogy találjanak az ablakba . Akinek ehhez van érzéke jóval simábban lehet kapcsolni , mint kuplunggal azért mert a tengelyek nem esnek ki a szinkronból . Amikor behúzod a kuplungot , rögtön lassul a váltó tengely és a szinkron különbséget a kuplung surlódása ha úgy tetszik csúszása nyeli el ! Visszafele szigorúan csak kuplunggal !
Ma hazafelé eszembe jutott egy rendes kérdés. Előadom.

Szóval. Biztos már 8000-szer körbe lett ez rágva de olvastam mindenfélét a témában pro és kontra. A téma a kuplung nélküli váltás. Az feltűnt hogy pl alacsonyabb fokozatokban (nem 1 és kettő között de pl 2-ből 3-ba) jól hallható kattanással vált a váltó kuplunggal. Nincs semmi baljós hangja de nem mondanám halknak. Azonban ha odafigyelek és ez a váltás kuplung nélkül váltom el sokkal halkabb. Jómagam úgy teszem kuplung nélkül magasabb fokozatban hogy alárakom a lábam némileg megemelem a kart majd géz egy pillanatra elveszem a gézt és már ugrik is. Az hogy hogyan jobb hogyan gyorsabb a váltás az egyértelmű azonban a mechanikai részletekben nem vagyok biztos. Melyik kímélőbb a motornak az alkatrészeknek. Esetleg veszélyes vagy komoly hiba forrása lehet e az ha kuplung nélkül rakom a fokozatokat.
Amúgy váltó nélkül csak akkor váltok ha odafigyelek rá mert amúgy reflex szerűen kuplunggal rakom a fokozatokat.
Azért kérdezem mert adok a véleményetekre.
Szerintem fotózd jól körbe mostani állapotában,dobd fel ide a képeket,és akkor látjuk mi az ami érdekelhet minket!
Attól hogy sérült esetleg egy két alkatrész,még lehet lesz rá evő!
Okés kitalálom hogy mi merre menji. Aztán majd jelentkezem. Vámospércs van vagy 400 Km-re az oda vissza 3 tank a malaccal. De lehet hogy bogarat ültetek nagyanyám fülébe hogy meg kéne látogatni a tesóit és akkor úgy is el kell vinni őt haza. Már évek óta nem volt otthon szóval akkor egy füst alatt megoldom. Ők a régi temetővel szemben laktak. De halovány lila fingom sincs hogy az milyen utca lehet amikor én utoljára arra jártam még csak járda volt az út meg homokból volt és váltig állították hogy az ahol most vagyunk az a szőlőhegy de szerintem a legmagasabb természetes jellegű tereptárgy a járda volt. Arra is emlékszem hogy a Szőlőhegynek beállított helynél éjjel esett az eső ami reggel befelé folyt az udvarba mert ugye mindenki tudja hogy az eső ilyen "hegynek" felfelé folyik.
Ezeknek van hangja és jól is szólnak. Van hozzájuk kivehető db killer is. Élőben még nem sikerült megnéznem, így nem tudom biztosra mondani, de nővérem szerint nincs rajtuk semmilyen sérülés azon kívül, hogy a bal oldalin enyhe súrlódás látszik a matricán. Szerencsére csak homokba estem és így a ruhámnak sem lett baja, a sisakot kivéve.
Nekem mindegy csak legyen egy pici hangja. Mert a mostaninak semmi sincs. A felgyógyuláshoz meg sok sikert. Ha esetleg tanács kell valamiben szólj mert gyakorlottak vagyunk családilag jelenleg.
Rendben, viszont egyelőre ötletem sincs mennyit lehetne kérni értük. Van még 2 másik dobom is ha érdekel valakit, azokat a motorral együtt kaptam, az előző tulaj szerint gyári, szerintem meg átalakított gyári, igazából nem tudom. Hazahoztam és beraktam a sarokba, azóta sem foglalkoztam vele. Teszek fel majd pár képet róla, hátha érdekel valakit.