Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Ja és köszönöm a jó kívánságokat mindenkinek, ez lemaradt. Egész jól vagyok, ahhoz képest ami lehetett volna belőle, kb. 120-szal mehettem a haverom szerint, amikor megfogtam az árkot. Egy balos kanyar kicsit gyorsabban mentem a kelleténél és fékeztem egy nagyot még előtte, majd a kanyarra már a megfelelő sebességgel döntöttem rá, viszont ekkor valami megdobta a motort és mire megfogtam már közel voltam az út széléhez, már nem lett volna idő a függőleges motort ledönteni annyira, hogy az úton maradjak, így arra döntöttem, hogy inkább lemegyek a homokos, füves területre és ott lelassítok és visszamegyek az útra ha nem csúszik el. Viszont ekkor megláttam a kanyar után az árkot és már a homokon voltam, esélyem sem volt elkerülni a becsapódást. Végül még enyhén balra döntöttem, hogy minél laposabb szögben repüljek be az árokba, hogy növeljem az esélyeimet. A motor pörgött egy párat meg én is a becsapódás után, én egészen szerencsésen megúsztam, mivel azt hittem, hogy ott végem van.
Engem a kidörrentő nagyon érdekel. Amúgy rokonaim laknak ott de én rohadt messze vagyok onnan. De ha csak ezen múlik megoldom valahogy.
A szerelőm véleménye is az volt, hogy egyszerűbb venni egy másik motort, mivel ennek a javításával sem jönnék ki jobban anyagilag, plusz még a rengeteg munka és utánnajárás a bontott alkatrészek beszerzéséhez. Ha már ti is ezt mondjátok hiszek nektek és nem erőltetem a dolgot, pedig épp most fejeztem be a gépet, végre minden olyan volt, ahogy elképzeltem, megvettem rá minden extrát és rá is lett rakva. Szóval érzékeny búcsút veszek tőle és mehet a licit. :) Akit érdekel valami szóljon és megbeszéljük. Debrecen közelében vagyok Vámospércsen. Legjobb lenne ha személyesen el tudnátok jönni és elvinni, amire szükségetek van, mivel csak a wc-ig meg a konyháig tudok elmenni mankóval, a posta esélytelen egyelőre.
Hát nem véletlen hogy csak kiállításon látni 1-1 kardános biciglit :-)
No meg százszor annyiba kerül megalkotni,tízszer annyiba kerül gyártani mint egy láncos hajtást!
Pedig logikusan végig gondolva sokkal stabilabb rendszer a kardán. Jobban bírja költség hatékonyabb kevésbé kehez. De éppen ezért kell teherautóba szerelni. Mi meg maradunk a láncnál. Ami nyúlik, ami zörög, ami állandóan retkes, meg fújkodni kell és csak a szopás van vele. De ha mindenki logikus lenne és a lehető legjobb választásra törekedne akkor senki nem motorozna mert veszélyes, és felelőtlenül gyors.

Adj neki ne kíméld!
De a kardán szerintem nem motorra való. Azt meg kell hagyni a teher autóknak. Motorra lánc kell a bordás szíj szódával még el megy (de csak jóindulattal).
Akkor vfr-t kell venni
Nem nagy tetel volt. A hondanal 13000 ft. Ez 50 e kent bagatel tetel
Nekem is, de pontos km-t nem tudok mondani. Úgy 50-60 ezer között.
Kardán!
emlékszem...
hát a szerelő mondta,fel is szólaltam .
De emlékszel ott voltál
meg azt mondta, hogy az első telószárakba eltérő mennyiségű olaj kell, mert van rajta egy puffertartály?
ez az a szakoktató volt aki 3x állított, de egyszer sem sikerült neki?
Bezzeg a Karasna oktatáson " 1000km-ként láncfeszesség állítást kell csinálni (szakoktató)"
Nekem, ha egyszer állítani kellett, akkor már utána gyorsan kuka lett, de nálam is 20-30e km között megy egy szett. az x11-ről tavaly szedtük le a gyárit, de Tibi szerint még sokan felrakták volna
Hozzáteszem én a gyári megadásnál kicsit lazább láncfeszességgel használom..
beállítás után,utassal dobozzal ellenőriztem . Rászámolva kisebb berugózást is.. Nehogy feszüljön.

a tapasztalatom az,hogy így nem lesz szakaszos a nyúlás. Cserébe igaz egyszer cserélnem kellett már a láncvezető gumit. Olyan 50 e km-nél.
Még én se állítottam utána!
Mint írtam szakaszos nyúlásról van szó!
ott nem is szabad ,nem is lehet utána állítani,mivel nincs miután menni,nincs mihez viszonyítani!
Egyébként tipikus! Amint először állítani kell,utána már 2-3 ezrenként kell!