Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

A tippem ha nem akarod a padlót koszolni egy nagy nejlonon vagy kartonon kell csinálni.

http://youtu.be/cuay0vkL4IU
Ecset, tepsi, petróleum a háztartási boltból 1000 HUF/ literért...
...aztán ha a spray-vel tönkretetted a láncod 20-25 ezer km -alatt akkor láncolajozó rendszer pár ezerből!
Van egy kérdésem.

Nem túl jó láncsprét használok és sajnos a lakhelyem sem arról nevezetes hogy reggelente portalanítják az utat. Ezért a láncom már most úgy néz ki mintha cserélni kéne. Tiszta retek. Azonban nem találtam meg még az igazán jó szerszámot ahhoz hogy letakarítsam. Lelkiismeretesen fujkodom (Míg el nem fogy a Repsol-os lánckenővel ha elfogy átállok MOL-osra mert sikerült leboltolnom a helyi kúttal hogy rendelnek raktárra egy zsugorral, és az olvasottak szerint az egy jó fajta lánckenő) Szóval készítettem már korábban sima körömkeféből szerszámot a lánc takarításhoz de az nem jött be. Van valami házi praktikátok a dologra. Igaz már simán elbasztam egy lánc tisztító kefe árát de lehet hogy kettőt is hasonló okból záró sikerrel de most már csak azért is.

Szóval valami hasznos tipp ? Jah meg még valami tudok kárt tenni a láncban valamilyen takarító eszközzel. Pl lágy szálú drótkefével vagy ilyesmivel ?
Lesz meg XX-ed, en is csak 3 evig birtam ki nelkule :)
Miért nem szóltál, hogy könyv kel a motorozáshoz? Elküldtem volna már régen! ;-)
Elvitték ma a DRÁGASÁGOM! (Pénteken telefonált, vasárnap megnézte, hétfőn visszaszólt, kedden foglaló, péntek búcsú. ) Az biztos, hogy jó helyre fog kerülni, és ez megnyugtat. Jó volt köztetek lenni, motorosnak érezni magam, még ha nem is igazán tudtam menni. Az egyik szemem azért a fórumon lesz, és ezt vegyétek fenyegetésnek!
Szerintem érdeklődjetek a komolyabb motor bontókban pl a Bajaiaknál mert szerintem már túl sok Karbis XX nem közlekedik már.
Eltaláltad. Ez csak karbisban van.
Na most már szinte 100% hogy ilyen nincs a motoromban. Nem hogy az átlátszó bigyók hanem az egész úgy ámblokk nincs szerintem. Le volt Csontozva a télen a malac de ilyenre nem emlékszem. Lehet hogy ez valami karbis XX specifikus alkatrésze. De ez csak tipp.
Sziasztok! A képen látható alkatrész végén található két áttetsző műanyagot keresem!!!! Valakinek lenne fölösleges, feltétlen írjon ide vagy a zsotty@freemail.hu címre. Nagyon fontos!!
Nekem pl jó jött. Utólag belegondolva én is használtam az ellenkormányzást fordulás közben, de miután elolvastam és tudatosult bennem az amit korábban is csináltam de reflex szerűen, azt azután tudatosan keményebben és stabilabban kezdtem használni. Nekem pl kapóra jött. Mélyebbre kezdtem borítani és stabilabban. Persze még igen messze van a gumi széle de nem is ez hajt hogy ott is lekoptassam az abroncsot.
Nekem megvan és már elolvastam pár éve. Úgy látszik nem tanított meg mindenre. Na meg amúgy sem lehet könyvből megtanulni motorozni.
Köszönöm:)
Na meg még valami akkor kinek küldjem el a könyvet ? Egy E-mail címem van oda máris elküldöm de kinek kell még ? (Motorozás mesterfokon)
Megmondom őszintén én már nem emlékszem hogy mire lett téve de majd a fotó megmondja. Ma lefotózom nektek hogy hova van kötve és feltöltöm. Egyszerű lesz mert minden úgy is ott van az ülés alatt, Kötés ajzat minden.
Bizony, maximálisan egyetértek! Nem szerencsés másra akasztani, az ördög nem alszik.
A relé elegáns megoldás, bár én az elé is biztosítékot tennék.
Egyszer kell megcsinálni és elenyésző pénzbe kerül, tehát érdemes szépen, jól és biztonságosra megépíteni.
Azert majd ovatosan valassz vezeteket, mert ha az aljzat miatt levered a biztositekot es emiatt menetkozben leall a motor, az tud kellemetlen lenni. Szerintem szerencsesebb az akksira tenni lengokapcsoloval, kulon biztositekkal. Vagy ha a kenyelem ennyire fontos, akkor tegyel be egy relet a lengokapcsolo helyett, ami gyujtasra kapcsol.
Elképzelhető hogy azonos...főleg mostani állapotában
Megköszönném

donzoli: tesóm egyik gépén anno úgy volt ahogy én is akarom (már be volt szerelve az aljzat, csak már nememlékszem hová volt kötve), és sztem jó volt telóhoz és kamerához is, sosem volt gond az áram ellátással, szinte én is erre használnám
Kapcsolós megoldás se lenne rossz ,de nem szeretnék takarásokat kifurkálni hogy oda ágyazzam a kapcsolót, és azon kívül nem udom hová milyen kapcsolót tennék Meg ismerve magamat amennyire feledékeny vagyok, biztos sokszor elfelejteném a kapcsoló használatát
Jah! Csak úgy nehezebb véleményt alkotni, szerintem.
Nekem is így van bekötve ahogy te szeretnéd csak gyújtáson van rajta delej. Holnap lefotózom neked hogy mire van kötve. Szerintem az a rész azonos lesz nálad is mint nála.
Én úgy oldottam ezt meg, hogy egy billenőkapcsolót tettem a pozitív vezetékre és csak akkor kapcsolom be amikor kell (ritkán használom, így nem nem macerás a dolog).
Természetesen, ha nincs biztosítva, akkor vagy beteszel egy lengőbiztosítékot vagy a többiek által javasolt módot alkalmazod.
A legbiztonságosabb, ha külön mindentől függetlenül kapja a tápot (aksiról) és külön biztosítékja van, utána pedig egy kapcsoló.
Egyszerű egyszerű...persze aki ért hozzá csak sajna nem vagyok egy nagy műszerész típus

A lényeg, hogy alapból nincs rajta a kábelkötegen biztosíték, szóval biztosított ágra van tervezve...és még az, hogy világít a USB portok körül a foglalat így automatikusan és mivel kissé átlátszó a kupak is, így eléggé észrevehető az aljzat ha leállok valahol...és nem szeretném hogy ez csalogassa a géphez az embereket ha megállok valahol (főleg este). Meg illetve ne fogyasszon, ha keveset is de fogyaszt ha direktre van kötve és nem használom, főleg ha rajta hagyok dugva valamit

Ha mindenki akkura kötötte itt, valahogy kisilabizálom akkor majd vhogy,hogy melyik kábelben van kakaó
Nekem USB van az akksira kötve, kevesebbet fogyaszt mint a riasztóm, pedig az is nevetséges... amelyik akksi megérzi, az az akksi kuka
Neki az van.