Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Nekem/nekünk kicsit más a matek.
Laci rendszere kb 10-15 ezer volt:
http://www.sportmotor.hu/foto/...
http://www.sportmotor.hu/foto/...
http://www.sportmotor.hu/foto/...

Èn 2009-ben ca.:80€-ért vettem meg a szükséges MCCIO cuccokat(tartály, 5€, vezérlö 25€, pumpa 46.5, vezérlö doboz 3€), és épitettem meg a sajátom, meg még vagy fél tucat másikat...

Ehhez jö még a láncszett egyszeri vagy kétszeri ára amit ben kell megvenni, és beszerelések, ha szervízben szerelik fel. (egy láncszett ára kb 35-45 ezer HUF)

Kenőanyag, tisztító szerek. Nekünk kb 1 liter láncfűrész olaj 1000-1500 HUf/ 25-40 ezer km -re. 1 liter petróleum 1000 HUF kb ugyanerre a távra bőven elég tisztításra, főleg , ha felfogja, és visszaülepíti...

Már nem emlékszem, de egy szezonban 5-6 ezer km , szerintem egy doboz spray, és tisztító elment simán...az 3-5 ezer HUF, de van akinek több kevesebb...

Igen valóban egy hibaforrással több... az elején nagyon nagy a lelkesedés, az izgalom, odafigyelés, állítgatás...aztán megszokják, és teszi észrevétlen a dolgát, csak néha kell ránézni tartályra-feltölteni, meg sok esetben egy olajos ronggyal a láncról a port letörölni, még oldószer sem kell. Ehhez jön hozzá, hogy max gumicserekor kell fellazítani a kerékanyát hátul, és nem 1-2-3 ezer km-ként, mikor már a vége fele jár a lánc, és komolyan kezd kopni...
Szoktunk cserélni elöl kis lánckereket 30-35 ezer km táján, mert az sokat forog, ugye 2-3x annyit mint a hátsó, így az jobban kopik, de ez 2-3 ezer HUF os költségével picit olcsóbb mint egy komplett láncszett...
Ó!
Én most nézegettem utána!
De gazdaságosságilag,hmmm nem jön be!
Ami valamire való volna,legalábbis nekem,az 279-euró. No és egy újabb hibaforrással több!
De ez az én véleményem!
Igazából a végtelenségig ki van kísérletezve minden, amivel nagyon jó kezdési pontot lehet kapni, utána már csap minimális finomítások kellenek, hogy saját szájízre legyen szabva.
Köszi, jól hangzanak ezek a dolgok, kicsit beleásom magam és szerintem előbb-utóbb kipróbálom, bár sok utánajárás kell még...
Simán összekevertem. :D Persze egy idő után különválnak. :D
Gázolajat vízzel? Hogy keveredett el?
Én vettem 3l gázolajat egy 10l-es kannába és felengedtem vízzel. Ezzel is simán lehet oldani az olajat a láncról meg a felniről, aztán sok vízzel le szoktam mosni és miután megszáradt befújom Fuchs láncsprayvel. Persze tervezem egy Scottoiler láncolajozó vételét.
Csabu987 tartja frontot a olajos topicban:
http://www.sportmotor.hu/forum...
Az oldal közepén az egyszerü séma, és utána ,meg elötte sok oldalon keresztül a leírások viták visszajelzések...

Nekem két sima ejtötartályos rendszerem van, meg egy professzionális.

http://www.mccoi.de/index2.html

https://www.louis.de/artikel/s...

..és még sok piacon is kapható, meg sok házilag épített...
a olajos topicban minden kérdésedre kapsz választ...
Milyen olajozó ez és hol lehet kapni/megnézni?
Kb. 50-55 ezer km-t mentem 3 motorommal amióta olajjal kenem őket...semelyik barátom, mögöttem haladó ezért nem panaszkodott. Ez egy városi legenda olyanoktól akik ilyet soha nem használtak, vagy nem tudták beállítani. Az 1400-es motorom lánca 42 ezer km -nél jár...kb egy liter olajat kentem szét rajta ez idő alatt, aminek az ára 1200 HUF volt 2009-ben, amikor beszereltem a kenő rendszert. Mivel nem kopik a lánc mérhetően- nem kell állítgatni a hátsó kerék tengelyének pozícióját, meg sem tudom saccolni hogy még egyszer ennyi vagy másfélszer ennyi van még a lánc élettartamában...annak ellenére, hogy eddig a megtett út legalább fele 2/3-a esőben volt...Most fogom installálni a 4. rendszert a következő motoromba...gondolhatod mennyire rossz lehet egy automata rendszerrel együtt élni... :)))
(A gyári lánc 24 ekm, a második szett 27 ekm-t ment el hasonló körülmények között spray-vel "kezelve")
Nincs itt vita!
Legalábbis részemről!
Egyszerűen nem szeretem ,ha valaki kategorikusan kijelent valamit!
No meg ugye tesztelgetek már pár éve,talán van némi tapasztalatom!
Nem! Az automata lánckenőből, a láncra kerülő olaj!
Ezt is teszteltük már,cikk is lett belőle.
Egyébként én teljesen megvagyok elégedve a sprayvel.
Elmegy a lánc 30-35 ezret!
Nehogy már az ne legyen jó,egy XX-nél!
Nem érdemes vitát nyitni.
Az én helyzetem elég specifikus.
A láncom most nem mondható ultra retkesnek de már kezd ezt megelőzendő kérdeztem.
Nem valami minőségi a használt repsolos fújkodó de amint elfogy a mostani flakon váltok.
Az utcánk csak murvás és az egész faluban szennyvíz vezeték fektetés zajlik szóval inkább krossz motor kéne így a piszkosodás hihetetlen sebességű
"Azért a Spray nem teszi tönkre!
Hülyeséget ne mondjunk már!"

Igazad van pongyolán fogalmaztam. A spray önmagában nem teszi tönkre. A spray összeszedve a szennyeződéseket, azokkal remek koptató, csiszoló elegyet alkotva már remek közeg a lánc szerkezetének roncsolásához. Ez már alkalmas arra, hogy terhelés hatására az érintkezö felületekből anyagot válasszon le, megnövelje a súrlódás következtében hőmérsékletet, mely nem kedvez a tömítő gyűrűkkel lezárt térben levő kenőanyagnak, sem magának a tömítőgyűrűknek sem. A tömítő gyűrűk felületén megragadt szennyeződés, "hála a spraynek", szépen hazavágja a gyűrűket, amivel már lehetősége van a kosznak bejutni, a kenőanyagnak meg kimosódni. Viszont a viszonylag rossz viszkozitású spray nem alkalmas, hogy bekússzon azokba a tömített helyekre. Így a csapok és perselyek megkopnak láncszemekben, megnő a lazuló illesztések miatt szemtávolság, amit mi hétköznapi nyelven "láncnyúlás"-ként detektálunk. Majd következik pár láncfeszítés amíg vagy el nem érjük a kerék hátrahúzásának határát, vagy be nem következik a lánc egyenetlen megkopása miatti "egyenetlen nyúlás" amikor ugye pár szemben a csapok perselyek jobban megkopnak, és ezen a részen nagyobb lesz az osztástávolság...

"Ellenben nagyon megfogják köszönni a mögötted jövők (esetenként barátaid) ,hogy össze veri a motorjukat."
Mi veri össze motorjukat, a spray-vel leváló koszdarabok?
Ezt az örök fiatalok nem érthetik. ;-)
El leszel ültetve Jose mellől!
Azért a Spray nem teszi tönkre!
Hülyeséget ne mondjunk már!
Ellenben nagyon megfogják köszönni a mögötted jövők (esetenként barátaid) ,hogy össze veri a motorjukat.
Én nem szarozok! Neki esek Brigéciollal,no meg egy erre beavatott fogkefével!
Jól megsúrolom,oszt vizet neki!
Eddig bevált!
Igaz én rendszeresen takarítom,így nem képződik rajta nagy dzsuva!
Nem nem. FJR1300A lesz ha valamit is veszek egyszer. Megöregedtem, meg derékfájós is vagyok.