Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Mi leszoktunk a pályáról az évek alatt. Zágráb és közelében szarok ugyan az utak a de többi kifejezetten jól kocsikázható illetve motorozható. Merem ajánlani ha van rá idő.
A partvonal,de már karlovacnal le szoktunk jönni a pályáról,ha idő engedi a bosnyák vonalon igen jó jönni lefelé.
Zadar után rohadtul sok az egyenes zsufolt út de utána jön montenegro,azt még meg kell nézni.
A hegyekben nem lesz olyan sok szállás mint a parton.
Na ez már jobban hangzik. Gondolom a hegyek között sem kerül többe a szállás. Hiszen még is csak a part vonzza Horvátban a turistákat. Te merre szoktál járni ? Mert Horvátban inkább csak a partvonalat ismerem a hegyek nem igazán.
Tehát akkor napi 6-10.000 Ft-be bele lehet férni. Hát nem mondom hogy drága de azért olcsóbban is el tudnám képzelni. Mivel egy 3-4-5 napos túra 25-50.000 csak a szállás fejenként+ Benzin ami hasonló mennyiség+ plusz kaja 20 szóval 3-4-5 nap alatt 100 E Ft-t simán seggre lehet így verni. Hát nem is tudom. Idén valószínűleg kipróbálom azt hogy mikor a család többi tagja Horvátban lesz. Gépre pattanok és hétvégére utánuk megyek aztán meglátom milyen egy seggel lemenni Zadarig. meg 2 nap múlva vissza.

Azért sokallom egy picit mert ahova mi járunk Viren ott a nagyobb apartmant (5 fős) 60 euro-ért meg szoktuk kapni de ha visszük a másikat is ami 3 fős akkor az egész 100 euro per nap ami 10 nap alatt 1000 euró ami fejenként 125 eurora jön ki 10 napért azaz 12,5 euro per fő per nap. Ez csak kb a fele a Gasthofnál említett árnak. Na mindegy. Tudom hogy nem érdemes ezt a két árat összehasonlítani de más hasonlítási alapom sajna nincs.
Nemsokára megyek kifelé mindenféle tervezés nélkül ahogy szoktam és hirtelen szokott lenni szállás a horvát parton 10-11€ körül, ha valóban a tengerparton akkor 14-20 a szállástól függően.
A gasthof az ilyen tipikus osztrák falusi,kisvárosi családi ház,(jó nagy) általában a tulaj benne lakik és kiad 2-3-4 szobát a jó öreg zimmer feri felirattal reggelivel KB 25-30 euro/fő körüli áron.Reggelivel.
Kultúrált nagy franciaágyas zuhanyzós tiszta szobák.
többnyire sikerül az úton ahol ránkesteledik egy félóra alatt találni de nem törvényszerű.
Volt hogy 42 eurot mondtak,vettük a kalapot és párszáz méterre volt 27-ért.
Horvát hasonló csak nem nyaraló főidényben mert jobbára drágább a szezonon kívülinél és zsúfolt.
De nálukis olyan 20 euro körül van.
Megmondom őszintén első körön a Horvátokra gondoltam. Mert ott már aránylag otthonosan mozgok (Családi nyaralások az előző 10 évben szinte mindig ide irányultak) Valahol ugyanis el kel kezdenem. A Vadkemping ötletétől én is tartózkodom, nem is feltétlen a bírságok miatt hanem biztos nem tudnék nyugodtan aludni hogyha nem tudom biztonságban a paripát.

Amúgy ez a "Viszont keleten annyira olcsó a szállás" dolgot be tudnád határolni valamilyen jó magyar forintos intervallumba. Tudom hogy mennyi a szállás VIR-en ahova eddig jártunk de az már évek óta meg van és 7-10 napokat töltünk lent. Dunsztom sincs hogy mennyivel kell számolni 1-1 éjszakáért egy ilyen "gasthof"-nál
Keleten simán lehet,nyugaton meg inkább nem.
Viszont keleten annyira olcsó a szállás hogy én nem szivatnám magam evvel,nyugaton is csak minimális a szállás és a kemping közt a különbség.
Legalábbis mikor én kerestem.
Útközben meg tuti találsz valami gasthofot.
Milka mivel úgy veszem le hogy egy pár országot megjártál már két keréken. Had kérdezzem meg hogy ezek hogy zajlanak. Megmondom őszintén eljátszottam a gondolattal hogy egyedül vagy maximum 2-3 motorral el kéne indulni valamerre, de a terveim között nem az szerepel hogy elmegyünk A-ból B-be hanem én úgy gondoltam el hogy sátor meg minden ami kell aztán haladunk. Arra amerre nem szégyenlem. Aztán ahol utolér az este ott tábort verünk vagy verek. De halvány fingom sincs hogy a vadkempinget hogy tolerálják Kelet Európában vagy hogy milyen összegekkel kell számolni egy kempingben. Mert ugyan nem rég volt egy cikk itt a Sportmotorn de az nem sok mindenben segített. Ti ezt hogy csináltátok ha egyáltalán csináltátok?
Nem,nem!
Nem meló!
Ez teljes szintű kikapcsolódás!
Minden évben megejtjük!
illetve annyiból lesz meló,hogy az idei tesztgumi már fönt lesz,és ugyebár azzal valamennyit foglalkozni illik!De nem ez a fó szempont!
Köszönöm a kedvességed!
Türniztben mi lesz meló vagy egy kis kikapcsolódás ?
Ha már egyszer a szervezést magamra veszem legalább annyi előnye legyen hogy megválogathatom kihez igazodok. Az már biztos hogy Vasárnap lesz ugyanis hasonló okokból van egy jó ismerősöm aki Szombatonként suliban van de nagyon el szeretne jönni ezért Vasárnapra tervezek.
Ami biztos!
Április utolsó hétvégéjén a daganatos gyermekeket motoroztatjuk.Ezt minden évben csináljuk!
Utána Május 12-17 között Türniztben leszek!
De ne hozzám igazítsátok az időpontot! Bár jól esik,hogy gondoltál rám.
Mindenkinek úgy se lesz jó ugyan az az időpont!
Májusban melyik hétvégék fekszenek neked Milka ? Mert én egyenlőre ide terveztem a parkoló talit.
Nálam ez időpont függő!
Attól függ i az időpont!
amúgy részemről okés,de ezt már írtam!
Lassan én is erre az álláspontra jutok. Csak azok a fránya Miért-ek. Na de hagyom a csába.

Mi lesz az XX találkozóval? Van akkor rá érdeklődés? Mert ha igen összerakom a kellemest a hasznossal és egybefűzöm a következő parkoló találkozót meg az XX találkozót.
Az az első alkalommal,mikor a kipuff felmelegszik eltávozik!
Hagyd a bánatba az egészet! Pont semmi baja!
Majd ha két-három ezrenként töltesz bele fél liter olajat,majd akkor szólj!
Addig meg húzd neki!
Akkor ez sem. Szerintem valami a külső hőmérséklettel összefüggő dolog lesz mert eddig csak hűvösebb időben csinálta. Még az is az eszembe jutott hogy a téli takarítás közben némi brigó belekerült a kipufogó közösítő részébe (Spricceltem össze vissza a hátsó villát és csak közben jutott eszembe hogy be kéne dugaszolni a kipufogó maradékát mert a dob le volt véve, pacsáltam ott mindent mint egy 1,5 éves kisgyerek a gyerekmedencében) és esetleg megoldotta a kipufogóra kirakódott kormot és némi olajat. Na már most nedves párás időben amikor gőzölni is szokott lehet hogy felránt egy adagot ebből a kirakódásból és az produkál ilyen olajos jellegű kékes füstöt rövid ideig. Vagy mivel csak hosszabb utak után megállva meg elindulva csinálja az is lehet hogy ez a brigó bekerült végdobokba és ott oldotta ezt ki a dobban lévő tömítő anyagból (tököm tudja mi van benne szétborítva még sosem láttam ilyen dobot belülről) és az füstölög ilyenkor.
Azt sose a gyűrűk,vagy a szelepszár mellet tolja ki.
Legelőször a főtengelynél!
De motorkerékpárnál még ilyet nem hallottam!
Autónál gyakori jelenség,de ott is nagyon túl kell hozzá tölteni!
Ebben lehet valami. Max jelzésig töltöttem a gépet szóval az lehet hogy kicsit sokallja az OIL-t.
Még az is lehet, hogy egy kicsit több olaj ment bele olajcsere után, és azt "dolgozta ki" a motor.
Erre is gondoltam már. Azonban kissé kékes a színe és megül. Továbbá két hete mikor először profukálta a jelenséget a parkolóban álló cimbik olajos szagúnak jellemezték.
Fehéren füstölni szoktam főleg hideg párás reggeleken. Azt tudom milyen és az általában tovább is tart, és szépen lassan abba hagyja, ez jelenség meg egyik pillanatról a másikra szűnik meg nagyon gyorsan, max egy fél perccel az indulást követően.

De mondom az előző két napban nem produkálta. Bár a külső hőmérséklettel lehet hogy összefügg mivel utoljára Szombaton csinálta és nem volt valami meleg nomeg még árnyékban is parkoltam. De azt valószínűtlennek tartom hogy gőz lenne.
Te! Nem lehet hogy az a füst,gőz volt?
Az létező jelenség!
Nem ijedtem meg mert azt mondtátok egyértelműen összetéveszthetetlen a sport légyszűrő meg a sima. Ami kikerült belőle a télen ugyan olyan formájú volt mint a mosatni csak talán a szűrő részének más volt színe de ugyan úgy nézett ki mint a mostani (Csak retkesebb) szóval az is sima szűrő volt szerintem csak talán másik gyártótól volt mint amit most vettem. Amúgy nem tartok én sem semmi komoly hibától mivel Szombati forduló óta egyszer sem jött elő a jelenség. Valami egyszerű kis bigyó csinálhatja a mizériát és az izgulásom alapja nem is a javítási forintok hanem inkább az hogy nem tudom a miértjét. Én egy kifejezetten logikus és következetes embernek tartom magam és szeretem tudni mi miért történik, többek között ezért is kérdezek annyi baromságot tőletek. Jelen esetben is ez zavar hogy nem tudom a miértjét. De a jelenség ritkasága és meglepően rövid időtartama alapján biztos vagyok benne hogy csak valami filléres tétel lesz.

Jah amúgy kipróbáltam ezt az üresben pörgetős visszaeresztős ráhúzós módszert és azóta a fokozatban felgyorsulós motorfékezős majd kövér gázos technikát is. Amennyire láttam egyszer sem produkált semennyi füstölést, bár a haladós verziónál nem vagyok 100%-ban biztos mert eléggé fúj mostanában a szél és csak a tükörre meredve tudtam a füstöt keresni (az meg nem valami nagy) De nem láttam jelét füstnek így sem.