Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Igen csinálnak motornál is!
De teljesen felesleges! Túl gondolod ezt az egészet!
Görgőztetni puffos,vagy nagyon sérült felnit szoktak.
Koránt se biztos hogy a felnid a szar,főleg nem ennyire!
Ha ennyire zavar,miért nem fordítottatok a gumin?
Akkor az aluból van,nem rozsdásodik,max oxidálódik,ismerős patroljáról már tünik a kaszni de ez más kérdés.
Görgőzni azért szokták mert megpadkázva vagy kátyuzva úgy behajlik hogy ott nem tartja meg a levegőt,esetleg kidudorodik a gumi de ez már extrém eset.

Nekem szerda-csütörtök magasságában lesz kész szemmel látható ív van felniben két helyen.És kézzel simítva is érezni.
A kiegyensúlyozást nem tudom elviszi e de szokta rázni is ha elején van a sérülés.
Nekem csattant akkorát a kátyu hogy 3-al utánam is összerezzentek.
Sima gyári felni. nem is vagyok benne biztos hogy rozsdásodik de úgy tűnik mintha. Csak közelről lehet észre venni az is lehet hogy csak valami öntési durvaságot vélek annak nem tudom. Padkázni csak egy helyen van megpadkázva az látszik is hogy ott egy picit de tényleg nem nagyon meg is görbült a széle. Alapjaiban csak a sok súly miatt gondoltam hogy ez van de Zoleyx-nek lehet hogy igaza van ha egy picit elbíbelődött volna a gumis a dolgon harmad ennyi súlyt kellett volna felragasztania.

Amúgy ha esetleg félre érthető voltam akkor ez a X11-es első hátsó felnie és sima egyszerű háromküllős gyári kerék. Valószínűleg ugyan az mint a ti motorjaitokon ami van.
Ne kattogj,simán lehet görgőzni de csak ha megpadkáztad és látszik,a festékleverődés nem indok rá.
És milyen felni ez hogy rozsdásodik?
Nemrég voltunk mi is kocsi gumit, meg motor gumit leszedetni, újat felrakatni, és pont ezt firtattuk a szerelővel...
Jó ha nagyon ütődött - görbült a felni akkor ok meg lehet próbálni a görgőzést
Viszont sok szerelő szarik rá, főleg ahol nagy a vásárló forgalom. Régebben volt hogy majdnem 100g volt a kocsin per keréken.... De a mostani szerelőm (autószerelő, de mellékesen csinálja hétvégenként) azt csinálja hogy ha túl sok súly kell rá, akkor visszapattintja a gumikat hogy forgatható legyen, és elforgatja 180°-ot vagy addig amíg csak kevés kell rá
Most is a kocsi nyári gumi rakásnál, kettő guminál is 95g-ot írt a gép, majd kicsi forgatás után mindjárt csak 20g lett....csak ugyebár sokan vagy nem tudják, vagy csak egyszerűen nem fordítanak rá időt
Van még egy hülye kérdésem

A téli gumi csere alkalmával levittem ugye a kerekemet a gumishoz és meglehetősen soknak tűnő súly került fel a felnire. Asszem van egy olyan rész is ahol egyik oldalon 8 lapka van felragasztva míg pont ugyan oda a másikon még 3. Mindenesetre ebből kiindulva no meg abból hogy a matrica ragaszgatás közben éreztem hogy azért ez a felni látott már szebb napokat. Arra gondoltam hogy következő szervíz szezonban kéna vele valamit csinálnom. Hallottam már sokszor erről az "Elviszem görgőztetni" műsorról. Azonban ilyet álltalában kocsik kerekei kapcsán merülnek fel. Ezt a játékot el lehet játszani motor kerék esetén is ? Egyáltalán miről is szól ez a görgőztetés, mire jelent ez megoldást ?
Sok féle sérülés van a keréken. Itt most nem arra gondolok hogy mindjárt szétesik de 1-2 helyen már jelent meg rajta picike felületi rozsda van rajta itt ott karcolás is 1-2 helyen lepadkázás is látszik rajta nomeg ugye a sok súly.

Ha tudnátok erről mondani nekem valamit mármint hogy egyáltalán érdemes e nekikezdeni egy ilyen játéknak, vagy inkább keressek bontott kereket valakinél. Vagy esetleg az még jobb ötlet, hogy keressek bontott olcsó felnit és azzal kezdjek el ilyen görgőztetéses szarakodásnak.

Szerintetek ? Amúgy nem ráz jól kiegyensúlyozott a felnim, meg minden, de ... - ... unatkozok és kattogok valamin amiből ez jött ki
Azt kívánom de tényleg hogy legyen jó !!! Teljes jóindulatból !!! De sajnos tudjuk már hogy ennek a kívánságomnak a valóra válási esélye nem valami nagy, de kívánni kívánom neked.
Az tök mindegy hogy gyári,vagy se!
Mindegy!
Majd meglátjuk mi lesz belőle!
legalább úttörő leszel e témában
Gyári felújitó szettet rendeltem nem után gyártottat
Sajna ez így van. És akkor te még jól jártál. Lehetett volma úgy is,hogy egy hirtelen erős fékezésnél átszakad. Ndm ecsetelem a következményt,de ki lehet találni.
Ebben egyet értek. Még a robogómra anno vettem egy első fék munkahenger felújító készletet. Rendes szerelő rakta össze, Jó volt kb 1 hónapig majd újra visszanyomta a fékolajat a tartályba ugyan olyan volt az eredmény mint a szerviz előtt. Vettem egy komplett munkahengert ami alig volt egy picivel drágább mint mint a felújító készlet és utána úgy működött minden mint a kis angyal. Inkább bontott cuccot kell használni mint szenvedni a régivel.
A mostanitol én ennyit nem vártam,de két,három szezont igen. Ami ez elött volt, Gaerne az simán tudta a hat évet.
Bátor vagy.
Nem vagyok egy márka szakértő de a csizmát már vagy 6 éve használom és egy alkalommal látta cipész egy ragasztás erejéig. A kesztyűm nem tudom pontosan de azt még régebben vettem mint a csizmát. 2007 körül mikor az xx . És itt nem az a lényeg hány éves szerintem. A kesztyűvel bőven több mint 100000 km motoroztam. Igaz egy -két helyen a varrás már elpattant és ennyi.
Hallgass Milkára, a fék nem játék! Atixnak lehet van, bont XX-eket is.
Majd kiderül ha összerakom
Én nem újítanám fel!
Vennék inkább egy bontottat,ami komplett!
Ezek a felújítós dolgok,fék,kuplung nem szoktak beválni!
Mivel egy kopott alkatrészt készülsz összerakni egy új alkatrésszel! Itt ez nem szokott működni!
Ehhez igazán egyikünk se ért szerintem!
Túl ritka jelenség!
Oly annyira,hogy én még nem is hallottam róla!
Mindenesetre megnézném,nem-e ferdén nyomja a fékkar,vagy valami.
Meg rendeltem a gyári felújitó szettet 16 pénz majd a kopás ról csinálok képet
csak azért írtam,hogy úgy gondolom cserés,mert ha fényes,akkor csak beleérthetett valamibe, mert valahonnan a reszeléknek is csak kellett keletkeznie...

Hozzáteszem nem értek hozzá.
Pontosan!
Fékkel nem játszunk!
Igaz lehet azért van elnyalva mert szorul kissé!
Így nem tér vissza a "nulla" állásba,és nem engedi visszafolyni a fékfolyadékot a tartályba!
Ettől foghat a fék!