Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Hát igen, simán!
Szerintem következő az akksi lessz ,meg még tudnék rá pár dolgot ami nem lenne épp szükségtelen PL: kipufogó + ülés puhítás
Jah igen a hengerfejnél
Tudom hogy rézpaszta vagy szray-t kell használni, de én csak most nyúltam hozzá mert utoljára gondolom a gyárban lettek az anyák meghúzva...
Nem bántottam volna,a leömlőket de nevezetesen az előző tulaj sztem sosem pucolta, így rendszer le lett kapva tisztításra és eközben nem akart sok anya csak önmagában lejönni hanem tekerte a tőcsavarokat is mondhatni nagyobb ellenállás nélkül jöttek ki, majd vissza varázsolom vhogy

A himba rendszer nincs átkenve, csak olyan száraznak néz ki ott a szimmeringek széle hogy gondoltam le kellene ápolnom mielőtt kirepedezik vagy mit tudom én
Meg a tengelyeken átmenő csavarok közepén volt egy kicsit olyan oxidációféleséges, így gondoltam kennék valamit oda
A görgőcsapágyakra gondoltam rálesek, amik kaptak kis zsírt de semmi egyebet nem csinálok...
Ez van, szeretem átnézni a gépeimet amiket veszek mert nem bízok a előző tulajokban, meg a szervizekben sem.
Nem olyan sok az a lé!
Simán el lehet ennyit,de még a dupláját is locsolni rá!
PR4 gumik, Olaj, levegő és olajszűrő, hűtőfolyadék, fékbetétek előre hátra, teló olaj, kormány túrásító szett, Bubis plexi (egyenlőre) füstös indexbúra szett + füstös ledes hátsó lámpa, állítható fék- kuplung karok, első sárvédő toldó, hátsó sárvédő láncvédővel, hűtőmaszk, meg apróságok
Nem igen szokás azt a részt bántani !
De a hengernél? Nem a hengerfejnél?
De köztudott,hogy hőnek kitett dolgoknál rézpasztát,vagy rézspray-t kell használni!De én nem problémáznék rajta! Satuba be,leteker az anya,tőcsavar visszateker,oszt rá az anya!
Egyébként a himbarendszernek nem biztos hogy jót tett a zsír!
Elég sok ott a gumi alkatrész!
Ha zsírozni kéne,az le lenne írva,illetve lenne rajta mondjuk egy zsírzógomb!
250? hát mit vettél?
Persze minden működik faszán...meg nem lett rajta monyákolva semmi , legalább is nem vetem észre hogy valaki házilag bármit is mókolt volna rajta
Csak hát rühellem ha leveszem a lánckerék takarást, és az a látvány fogad, hogy a lánc épp hogy elfér a dzsuvától odabent még szerencse, hogy nagyjából zárt a lánkerékház, mert a blokk is olyan lenne...illetve a lánc is vagy 1 napot ázott a petróleumban mert ugyebár csak a külső fele lett áttörölve eladáskor
Kormánycsapágyak még faxák, újrakentem őket mert azért nem árt 10 évente megkenni...meg a hátsó felfüggesztést is át kell kennem, mert enyhén száraz a himba rendszer
De ezt leszámítva,a faxom se fog idén már motort szervizelni talán hétvégén összeáll a gép,azt vége.

Kb. már 250k-t rálapátoltam a gépre (gumik, szerviz cuccok, plusz pár extra) ideje lesz már használni is

Más:
Másnál is előfordult már az hogy :
Kicsavartam a leömlő rögzítő csavarokat (hengernél) és minden hengernél 1 tőcsavar kijött az anyával együtt Gyárilag nem is rögzítik semmivel az öntvényben a tőcsavarokat?
Hát igen elérted te is hogy a maradék amit még motornak lehet nevezni lassan kevesebb mint az amit leszedtél róla. Amúgy én a port kedvelem az azt jelenti hogy nem kellett szétszedni mert minden frankón működik.
Elértem odáig az XX-el, hogy már csupaszabb mint a tied

Hiába vettem első gazdától a gépet, van mit rajta csinálni na sok mindent újrakenni, cserélni, stb. Az idomok alatt 10 év pora...haja de ráuntam ünnepek alatt a szerelésre
Gondolom olyan fajta ember lehet, aki a szervizbe vitelen kívül semmit nem csinál a gépén, vagy nemtom
Reggelt mindenkinek. Meséljen valaki valami érdekeset mert rohadtul semmi dolgom éppen és kissé unatkozom. blaaaa .. bla-bla ... bla-blaaaa. Vegyétek úgy indítottam egy témát mivel ahhoz is lusta vagyok hogy kitaláljak valamit.
A hiba a jobb oldali féknyeregben van ma leszedtem s a kerék forog simán és a hiba az maga a karmantyú be van dagadva
Pontosan!
Kitámaszthat melegedésre is, volt olyan, hogy próbálgattuk hidegen álló helyzetben és semmi gond, de menet közben beragadt és amíg le nem hűlt fogott a fék.
Azt könnyű ellenőrizni, ha nem megy vissza a dugattyú akkor a légtelenítőcsavart kell kinyitni és ha akkor visszamegy a cső a hibás, de ha simán visszamegy a dugattyú akkor inkább a főfékhenger a gond ahogy már itt is említve volt többször, olyannal többször is találkoztam már, igaz csőhibával is, de ahogy olvastam ami itt történt ezügyben akkor nem vetném el, hogy valami rosszul lett összerakva.
Az enyém egyébként ilyen
Mivel én két utcányira lakom,jól besétáltam!
Szia Milka!
Köszi az infot. Már keresgettem a neten, de konkrétan egy webáruházban se találom meg. Se kép, se ár, se semmi.
Azért jó volna látni legalább képen ill. menyit kóstál. Most néztem a motorrad oldalon is, de ott is csak tel. szám van.
megnéztem nem támaszt ki
Tartok tőle nem ott lesz a gond!
A főfékmunkahengered nem támaszt ki?
Magyarul nem nyomja a fékkar,a fékmunkahenger dugattyút?
Karmantyú nem tud bedagadni!
Ha csak nem cserélve lett valami "minőségi Kínaira" .
Holnap leszedem a nyergeket ki a fékbetétet s félig ki játszom a dugatyúkat s visza tolom őket s meg látom melyik megy vissza nehezebben
lehet
akkor valamelyik cső lesz a ludas,mert csak nem akarja visszaengedni az olajat
ma kerültem vele egy 2 km eres kört próba képpen indulásnál surólt picit fogta kúton megálltam s nagyon fogta az elejét alig lehetett tolni a motort szerintem a karmantyúk bevannak dagadva . szerintetek ?
néztem már ha nyomom az egyiket akkor tolja kifelé a másikat a középsőt nem mert az nem azon az ágon van