Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

haverom csinált egyet kiprobáltam ment mint állat. azt mondta így 100le....
de akkoriban volt egy 1.8 8v vectraami 90le hát 80 után úgy lemaradt mintha állt volna. elfogyott az erő

Lement vele Bp-ről Dombovárra de egy tank benzinnel nem ért le ami kb 40 liter ugye
"Holtak a holtakkal élők az élőkkel gyerek az apjával ..."
Megy a macskajaj a filmcafe-n imádom azt a filmet
én is csak azért szedettem most szét télen mert nem volt igazolt a futása és ismeretlen volt az előélete. De szerencsére nem kellett hozzá nyúlni így most egy darabig örök
nagyon erős a zsugor lada...

nekem nem zsugor volt csak sima 1500,de 2 mm-t levettek a hengerfejből igy a 12 kompresszióból 14 lett...... cserébe nem forgott olyan jól...
az biztos hogy akkor sok alkatrész szétbasztunk. Szerencsére volt vagy 3--4 komplett motor a műhelyben. Végül összeállt. Heggesztett difivel meg 4-es rövid váltóval de nem sok lószart zavartunk így sem az amatőrben. Talán ha 2-3 pontot gyűjtöttünk azon a 3-4 versenyen amint elindult a gép. Aztán bedőlt a tecnika és szétszedtük
meg aztán ott 40e km-ként kell.. ennyi ezzel jár, én nem nyúlok hozzá. Meg Mf -motors bélyegző díszeleg a 48000 szervíznél :)

ez is számít,ha új tulaja lesz,újkoráig visszamenőleg minden számla megvan ! Igazolt 54ekm :)
az biztos hogy amikor egyszer először összeállt akkor hajlandó volt gyújtás nélkül járni a blokk. Olyan kompresszió volt a blokkban hogy elrobbant gyújtás nélkül is. Akkor mondjuk kicsit meglepődtünk :-)
nem drága..
a fazeremnél ott voltam amikor a N.Pisti csinálta, 20 szelepes a fazer, kellett cserélgetni egész nap ráment szinronnal együtt..asszem 25 volt..
na vagy a vezérlést basztátok el,vagy a matekot és hosszú maradt a hajtókar... mert a zsugor lada nem más mint az 1200 blokkban az 1500 hosszabb löketű fötengelye,zsugoritott hajtokarral
aha értem. most már tiszta.
Jah akkor nagyjából stimmelünk. Ezért mondtam hogy egy szelephézag állítás + szinkron 30-ért már-már drágának mondható. Hiszen a lapkák nem valami drágák.
azért fogy el a hézag, mert verődik be a szelep a szelepfészekbe..
A dugós dolgot onnan szedtem mikor csináltunk egy zsugor motoros rali Ladát. Ott elérte a szelep a dugót mert valamit elbasztunk akkor az volt a mondás hogy nem hagytunk elég hézagot és azért érte el.
nem a te áraidra írtam...Én elhiszem,hogy neked ennyiért csinálta
de ha levonod a nyakcsapágyat ami 12 meg a gumi közti különbséget ami 40 megy a nyakcsapágy csereárát

akkor 140- 150 ahogyan írtad
Ezt nem értem hogy hogy fogy a hézag ? Nem értek hozzá ezért kérdem. Hiszen az altrészek ott súrlódnak azaz értelmezésemben kopnak. Ha valami kopik akkor nő a távolság nagyobb lesz a szelep hézag nem ?
Sok apróság alatt ilyeneket értek. Csatlakozók átfűjkodása. Ülés alá szivar csati. Takarítgatás 1-2 hétíg bár az főleg én voltam. markolat gumi csere. Fékkar felszerelés (kari aji). Pár lelazult ronda csavar cseréje amolyan fellelt készletből.
pedig rosszul tudod! Mindig elfogy a hézag sajnos....
Dehogy éri el a dugó a szelepeket,mert kicsi a hézag. Ha nincs elég szelephézag hidegen( mert mindig csak másnap illik mérni!) akkor melegen betámaszt a szelep, elég elkormolja a szelepfészkeket stb. De valóban a kisebb hézag a veszélyesebb! Azonban mindig az esetek 99 % -ban csökken a szelephézag..Így annak hangja nincs..
normál felhasználás mellett az a gyakorlat,hogy 72 elött biztos nem kell állítani.
Az árat nem tudom pontosan de mondom a főbb tételeket. Használt gumi 32-be meg volt. Olaj + szűrők kb 20 a láncra emlékszem 44 a telót kevesebb mint 10-ből megúsztam ez eddig. 105-106.Munkadíj 15 az biztos. Viszont mindig úgy fizettem hogyha valamit rendelet nekem a szomszéd akkor vittem az árát neki. Szóval lehet hogy tévedek 10-15-öt de a nagyságrend stimmel. Nyakcsapágyat nem kellett cserélnem. A fékolaj ingyen volt mert volt friss maradék egy korábbi szervízről. Nomeg a szomszédom és mindenben segítünk egymásnak. Továbbá az összegyűjtött bónuszait használva rendeltük az alkatrészeket néhol 10 néhol 40%-os kedvezményei vannak
Ha vègre megèrem hogy össze lesz rakva keresek egy szerelőt ès meg nèzetem. Az a biztos.
De kicsi hézag igazán csak akkor lehet ha valaki valamit elbaszott a hézagállításnál. Nagyon ritka az amikor egy jól belőtt hézag idővel túl kicsi lesz. Hiszen kopnak a az alkatrészek nem dagadnak használat közben. de történek fura dolgok.
na ezt már nem is értem...

uj gumik 70, láncszett 45 olaj+szűrők 20+, a telohoz szimeringgel egy 10 essetleg ,nyakcsapágy 12 + 2 fékfolyadékra ez durván 155e!
erre max még egy 50-60 md na így nézki azaz összesen 2 kiló
ezt 15ért senki nem csinálja meg

De az,hogy használt gumi meg nyomott ár meg 120 a sok aprósággal,már nem követhető
Motornál ez másképp gond! Ha kicsi lesz a hézag,kiverődik a hengerfej,és lehet hengerfejet cserélni!
Olaj,gyertya,levegöszűrö,lànc, lánckerèk.stb. ilyen aprosàgokat mdgcsinàlok magamnak, de a szelephèzag ellenőrzès ès adott esetben álìtasnak biztos nem esnèk neki.
Én úgy tanultam hogy kétféleképpen jelentkezik ha túl nagyok a hézagok akkor kerepelni kezd. Ez a kisebbik baj mert így nem nyitnak elég nagyon a szelepek. Ha túl kicsi a hézag az nagyobb baj mert elérheti a dugó a szelepet és ennek sajnos hangja sincs. ez a nagyobb baj de ez sokkal ritkábban fordul elő hiszen nehezen kopik úgy valami hogy csökken a hézag