Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Ma hivtam azt mondta hogy a jovoheten.
Na beszéltél a fényezővel? Mikorra készül el a deklivel ?
Sajnos èn se voltam
Remélem nem én voltam, mert vidéken vagyok
Nem én voltam
Ma találkoztam délután egy óra körül az Andor utca Tétényi sarkon egy ezüst XX-el!
Innen volt valaki?
Chopper lett?
Tényleg a kép kapcsán jutott eszembe. (kicsit nem is árt meg ezt az enyhén depis témát terelni). Ha tudtok egy törött de még esetleg menthető motort. Lehet hogy érdekelne. Szomszédom gondolkodik egy törött gép beszerzésében. Jól szerel és projektet keres. Nem most, majd szezon közepe magasságában. Valami olyat keres ahol van mit tenni de a fődarabok aránylag rendben vannak. Ha van ilyen szóljatok kérlek.
Azt szokták mondani, hogy két motoros létezik amelyik elesik, és amelyik elfog esni. Hát van benne valami. Nekem 1996 és 2011-ben voltak eséseim. Közben volt egy két kisebb kicsúszás de az nem volt vészes. 96-ban a lábómat akarták levágni, megúsztam. A 2011 na az nagyon kemény volt de azt is túl éltem hála a dokiknak. Igaz van bennem 1-2 kg fém de már megszoktam. És még ezután is motorozok mert kell mert az életem része. Fejben dől el minden. De hazudnák ha nem gondolok a balesetemre mikor motorra ülők. De abban a pillanatban ahogy megnyomom a gombot ez mind elmúlik és csak a motorozásra koncentrálok. Tanácsot lehet adni, de neked kell a jó döntést meghozni. Igy nézet ki az FJR a baleset után.
sajnos ki kellett várnom mert a motort is helyre tettem ,javitani kellett közben be jött a tél ... szoval 1 szezon kimaradt. De köszönöm a tanácsot. mindenkinek baleset mentes szezont kivánok, vigyázzatok magatokra.:)
Egyszer régen - amikor még ifjú voltam és halhatatlan - kb 100km/h-val érkeztem egy árokba, az S kanyar vége nem jött ki... szerencsém volt, füves volt és két fa közé érkeztem, rejtett kulcscsont töréssel és súlyosabb zútódásokkal megúsztam. Nem maradtam ott, de akár most nekem is állhatna egy kis kereszt az út szélén... Amint lábra tudtam állni és beforrtak a csontjaim, rögtön motorra pattantam, de bennem is bennem volt az esés.
Fogd vissza a csuklód, ne feszegesd a határaidat. Olyan sebességgel közlekedj, amit biztonságosnak érzel, akkor is, ha a többiek elhúznak melletted... menj biztonságosan, mert a mototron a pánik (és a hülyeség) a legnagyobb ellenség... a többi jönni fog magától
Sok volt az egy év kihagyás!
ahogy mondani szokták: kutyaharapást szőrével gyógyítják!
Azaz ,minél hamarabb vissza kellett volna ülni.
De most se késő!
Javaslok egy vezetéstechnikai tréninget (többen foglalkoznak vele kicsiny hazánkban) ,ott mond el mi a gondod,és ők nagy valószínűséggel megoldják a problémád! Ha ez nem tetszik mint megoldás,akkor nincs más,mint hogy elkezded szépen lassan újra elölről a motorozást,pontosabban a kanyarodás részét!
Nálam a gép hibátlanul tette a dolgát, én voltam a hibás a balesetemben, tul gyorsan mentem bele egy kanyarba nem döntöttem eléggé. A jövőben oda fogok figyelni hogy ne legyen hasonlo tulkapásom,egyébbként imádok motorozni ill. a nagyfiut is" jo kis gép.:) remélem elmulik a félelmem. köszönöm a segitséget. Neked külünössen ogerg és jobbulást édesapádnak ,sok élményben teli motorozást kivánok mindketőtőknek.
Amúgy mi történt?

Beszéld ki magadból így arctalanul ez is segít a rehabilitációban.
Persze a korábban említett Tesco parkolós ötlet nem rossz. Szerintem csak a megtett kilométerek fognak csak segíteni. Egy idő után egyre ritkábban jönnek a pánik hullámok és talán idővel meg is szűnnek. De ott hátul a fejedben szerintem mindig is motoszkálni fog a dolog. Előfordulhat hogy ez által biztosabb rutinosabb motorossá válsz. Én még nem estem nagy géppel. Szerintem vannak helyek ahol kicsit túl is vállalom magam de a rutin hiánya miatt ezek a túlvállalások inkább a saját tudásomhoz mérten bizonyulnak soknak nem az alattam lévő gépezet tudásán mutat túl. Így még nem volt ebből gondom. De rotyogóval estem már, saját hibámból azóta is ha vizes útra tévedek vagy kényszerülök perverzül lassan haladok mindig. (Jobbos balos kombinációban jobbos kanyar után kívülről megelőzött a hátsó kerék mert be kellet fékeznem egy kóbor eb miatt)

Remélem ezen az időszakon minél hamarabb túl leszel és kérlek hogy oszd meg a tapasztalataidat, ugyanis édesapámnál ez a folyamat kezdődik hamarosan mivel úgy néz ki 2-3-4 hónap múlva már stabil lesz a járása, hiszen ő is szenvedett balesetet a közelmúltban (2015 Aug.) motorral. Igaz ő állítja hogy a balesetében ő az esélytelenek biztos nyugalmával vett részt ami lehet hogy előny némileg a visszaülés kapcsán, de nem tartom kizártnak hogy ez a jelenség amit említettél nála is előjön majd.

A lendülete neki is meg van aztán majd kiderül hogy mi lesz. Egyenlőre még csak a mankókat volt képes elhagyni és már nélkülük képes járni aránylag biztos lábakon, de a motorozáshoz még nem elég erős a bal a lába (Dupla bal comb csont törés térd forgó felett illetve csíp forgó alatt szárban.)

Sok sikert a folyamatban vár vissza a motoros közösség !!!
Gyakorolj egészen addig amíg teljesen biztos leszel magadban. Erre roppant alkalmasak a vasárnap teljesen üres teszko parkolók. A saját félelmedet csak Te tudod legyőzni, ezzel a megoldással, akkor amikor már rutinosan érezni fogod a gépet. Azonkívül egy kis előrelátás sosem árt.
Györ környeken nem tudok semmiröl. De megtudok valamit szolok
Sziasztok, bisztos van köztetek olyan aki már esett motorral , sajnos velem is megtörtént. A baleset után 1 évvel ismét motorra ültem, de néha hatalmába kerit egy különös érzés hogy elfogok ismét esni, szoval bepánikolok ilyenkor annyira le kell fékeznem hogy szinte meg kell álljak. a kérdésem az volna hogy lehet ezt a félelmet,, pánikot uralni,legyőzni?
Sziasztok, bisztos van köztetek olyan aki már esett motorral , sajnos velem is megtörtént. A baleset után 1 évvel ismét motorra ültem, de néha hatalmába kerit egy különös érzés hogy elfogok ismét esni, szoval bepánikolok ilyenkor annyira le kell fékeznem hogy szinte meg kell álljak. a kérdésem az volna hogy lehet ezt a félelmet,, pánikot uralni,legyőzni?
Nagyon nem mertem feliratkozni sehova a moci miadt. Amit tudok az a budapesti felvonulas aprili9 a motorozz.hu oldalon fent van
Hát egy biztos hogy én aznap kilépek kicsit. Mert szeretnék minél hamarabb odaérni. Győr felé nem lesz valami odáig. Mert egyenlőre ezen kívül csak a Pécsi szezon nyitó van beírva a naptárba. Meg Május 6.-án mennek ismerősök Krumlovba és gondoltam a határig elkísérem őket. De tovább már nem megyek. (Gyerek vagyok még alig jár szabi így ezért nem égetek most el egyet sem)
még meg kell pontosan szervezni de a feleségem nővére fonyodon lakik ha benne lesz akkor lehet pénteken elmegyünk és ott alszunk fonyodon.