Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

hála istennek semmi
mi van velük ?
gumi és olaj téma?
nekem is ez a számozása..
Vedd azt ami tetszik

Én YTZ12S Landport (AGM) Gyárilag zárt akkumulátort néztem ki kb. 12000 ft-os áron.
Szerintem ennél maradok, de még nézelődök a halpiacon.
te ezeket mérnökök találták ki

kupakos akksit az Mz-ben használtunk

amit otthon töltesz fel savval és rárakod a FEDELET ,azzal sincs már dolgod utána


én olajcsere nélkül a lábamat se teszem ki.. már 6-7000 biztos van benne

új szezon új olaj és szűrő,ez a törvényem
A zart akumlatoroknal a hasznalet soran keletkezö gazok /oxigen es hidrogen/ ujra egyesulnek ès vizzè alakulnak. Ezert gondozas mentes.
Azért Mi tegnap 70 km lenyomtunk. Nem sokk de ez is valami.
nekem egy bannerem van gyárilag zárt ,5 éves . Az akkumulátoros szerint nagyon jó még a gyári 185A-ből még tud 174A-t
A feltöltőssel sincs semmi pepecselés. kapsz hozzá egy tartály savat ami általában direkt olyan hogy beleillik az aksin lévő lyukakba. Kibontod összefordítod és úgy hagyod 1-2 percig. Belefolyik azt kész. Kupakok vissza és már kész is.

Mondjuk én sem szeretem igazán mert mindig attól tartok hogyha nem teljesen függőlegesen áll a motorban akkor egy idő után a kupakok mentén elkezd kifolyni. (Persze nem úgy értem hogy fektetve rakja be az ember a motorba. A zártnál meg az zavar hogy ott a gázosodás van bezárva amit nem feltétlen díjazok, hiszen használat közben mindig gázosodik a sav az aksiban valamelyest. A nyitottnál erre szolgál az a szuszogó cső. A zártnál ha jól tudom ilyen nincs.
látom magas röptű az eszmecsere :-) Ebből is látszik hogy mindenkinek elege van már a télből. Nálunk most a lácfűrész a menő. Cimbim jövő héten jön hozza a drusbát, mert tele a tököm ezzel a pici 50-es lapos kicsivel ami itthon van. 250 ccm 1 méter + 10 centis lap 1,5-es lánccal. Egy tank benzin kb 1 méter fa felkuglizva. Ez az igazi. Vidéken így szokás.

Amúgy nem tudom mi a baj, ma én sem ülnék fel a gépre de pl az előbb jött meg a helyi motoros oktató, most hozta meg a tavaszi szervizre a gépeket szóval lehet motorozni. Én tegnap fordultam egy kellemeset a malaccal. Igaz hideg volt mint az állat, de csak azért fáztam mert alábecsültem a hőmérsékletet és nem öltöztem fel eléggé. A Siófok Riders-el is összefutottam a múltkor Bálványoson igaz ők nem siettek mert a gumimelegítő paplanokat fel kellett rakniuk a gépekre mielőtt elindultak. Azonban szerintem némi öltözködéssel megoldható már az idő.

A Kínaival nincs baj csak munkaidőben kell hogy készüljön mert akkor fut mindenféle minőség ellenőrzés. Meló után készülnek plusz munkában a szemét cuccok igaz ugyan abból az alkatrészből csak mindenféle minőségi kontroll nélkül. Na azok szarok.
Aha értem.
Tehát mindkettő savas.
Köszi!
Gondolom, akkor jobb a gyárilag zárt, mert nem kell vele pepecselni otthon.
Èn az asztalifűrèszt jàrattam meg tegnap.
a láncfűrész ma nálam is előkerült
nekem is! Addig csak láncfűrészt és lapvibrátort javítok és karbantartok
A tavaszi hőmérséklet szintküszöböm 18 'C. Addig papírkutya vagyok...
A felitatottat beszerelés előtt felkell tölteni savval a gyárilag zártat nem kell.
Lesz még jó idő állítólag. Csak jönne már ...
Sziasztok!
Tudnátok segíteni, hogy mi a különbség a két akksi közt?
Landport (AGM) Felitatott akkumulátor
Landport (AGM) Gyárilag zárt akkumulátor
Én maximum tologatni tudnám, de ahoz elég nehéz. meg hát dolgozok
Ok hagyjuk Kínát. Holnap tavaszi szép idő lesz (legalábbis nálunk) elő a mocikkal.
Jó gondolat, mondjuk az iphone több alkatrészét az apple a samsunggal gyártatja "bérmunkában"...