Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

nincs! Az az érdekes ,hogy az injektoros modellek 99 től jöttek(amik ugyan úgy automaták voltak) mert az ős 96-98 ugyebár karburátoros volt...

az X11-en volt ez a kézi biszbasz... de ez a motor nagyszerűségén semmit sem ront :)
Valakinek valami tapasztalata, ötlete?
és még lámpa se. Teljes letargiába zuhantam most.
ne már Nálatok nincs ilyen "szivató"-nak csúfolt bigyó

Lassan kiderül hogy babettával járok
apám most ess hasra ! Automata! Beindítod és emelt fordulaton jár,majd a vizhőfok emelkedésével folyamatosan szabályozza vissza a fordulatot..

Nekem még világítás kapcsolom sincs

A mai napra ennyi infó elég is lesz
gyári!!!
alapjárat állító... más nincs az xx-en
viszont akkor felmerül bennem a kérdés. Az XX-en hol a szívató gomb ? Mert akkor nem ott ahol nekem, ahogy a példa mutatja.
Természetesen nem nektek szántak a meggebedést hanem magamnak. A váz varrata zavart meg. Ugyanis az alapjárat állító csavar helye szinte teljesen azonos az én motoromon található szívató gomb helyével. (váz alatt, váz varrata után.) Ebből következtettem a szívatóra. Látod az én képemen hogy szinte azonos helyen vannak.
Amúgy nem szokásom beszólni senkinek sem mivel tudom hogy fiatal vagyok és a tudásom is felületes. de a fent említett okból biztosra vettem hogy a szívatóról van szó. A jelzés persze egyértelmű ezért is gondoltam hogy amolyan házi módszerrel lett az odarakva szívató gomb gyanánt. De legalább ma is tanultam valamit :-)
Kedves motoros társak! A segítségetekre lenne szükségem. Ma be akartam indítani a motort, de nem indul, csak hajt és néha durran egy nagyot. Mi lehet a hiba? Gyertya?
Igaz és bocsánat. De a többi megállja a helyét.
Látod! Nem!
Meszi! A "gebedjek" meg jelzőt magára értette!
Nem azt írta (gebedjetek meg) hanem gebedjek meg!
Na akkor kezdeném motoros barát. Talán nem fogunk meg gebegni hogy a Te szavaiddal éljek. De ha valamiben nem vagy tisztában akkor tájékozódj. Ha a vicces megjegyzéseket nem érted az már nagy baj. De mi akkor sem használunk félre érthető szavakat. Számomra egyértelmű, hogy a szivatónak (lásd fotódat) van egy jól látható jelzése ami semmi mással nem keverendő össze. Ennyi pajtás.
némileg tévedtem nem pont ott van ez a bizbasz, de lefotóztam hogy nálam hol van az alapjárat állító. Ez volt a keveredésem oka. Az első képen ott a szívató a második képpel meg befotóztam a vár és a tank közötti résen. ott van az alapjárat állító.
basszus gebedjek meg nekem ott van kb a szivató bizbasz. Mindjárt megyek le is fotózom. Bár lehet hogy nekem az idomzat hiánya végett máshova kerülnek ezek a kis bigyók
Milka én azt hittem, hogy hülyéskednek a fiuk!!! Azért a kürt és az inditó gombot remélem nem keverik össze?
Alapjárat állító!
Szeret berohadni!
Ha jól emlékszem az alapjárat állító csavar az injektros XX-nél bent van a tank alatt. Bár lehet hogy kihozták ennél a konkrét motornál. A kérdés az hogy húzogatni lehet vagy tekergetni. Ha húzni lehet akkor szerintem "szívató" ha tekerni akkor alapjárat állító.
Szerintem az alapjart állító csavar
Szerintem igen. Az enyémen is ott van csak valószínűleg erről valami félállat letépte az eredeti szivató gombot és valami izével oldotta meg. Helyre azonban stimmel. Nekem is a váz alatt a blokknál van bal kéznél kb a térdemnél.
Ne izgulj nem felejtünk el csak most így sikerült.

(Egy két napja némileg össze vagyok csúszva, elkezdődtek a céges átalakítások ami fogalmazzunk úgy hogy az erősebb kutya baszik alapon zajlik nem pedig a logika mentén, legalább akkora nagy határ sz*r lesz utána is az egész mint amekkora előtte volt vagy inkább nagyobb, éljen a magyar állami cégek átláthatatlan kuszasága. MÁV, BKV, MAHART és így tovább, mi sem vagyunk kivételek )
Ezt tudja valaki hogy mire hasznalhato? Ez lenne a szivato?
Na valakinek eszébe jutottam