Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

nekem a fuchs jobban..
ásványi olajjal kezdte forgalmazni a honda 96 ban....
elég a félszintetikus is , de ha jobbat raksz nem ártasz vele. Én két szezont comp4 -el nyomtam le. Tökéletes!
Én idén a fuchs silkolene pro4-et próbálom ki ez full szint észter olaj...

Van aki repsollal jár ,
Nekem egy suzuki gsx-r em van 600-as abba kellett a 300 v faktori.
Koszonom szèpen. Az 5100 eleg bele.az bevalt neked?
légszűrő hiflo hfa 1915
motul 5100, fuchs silkolene comp 4...... 10w-40 ilyesmi
Sziasztok xx-esek. En most vettem hetfön egy xx-et, 2007-es evjaratú es 17000 kilometer van benne. Lefoglalt moci volt egy bankis telepen es licitaltam ra es meg is nyertem. Most szeretnem leszervizelni csak nem tudom milyen olajat vegyek bele. Mindenki mast mond es szeretnek egy olyan embertol valaszt kapni akinek ilyen mocija van es bevalt neki alamelyik olaj. Elore is koszi a valaszt.
nálam semmi nem változott 31e km alatt... minden olyan mint 25-nél... sőt még jobb..
amikor vettem volt egy pici torpanás néha
hát a hondánál nem cseréltek légszűrőt 18-nál. én se szoktam 18e-ként évente új azt hello

lemondok a cseréről,még a végén vennék valami szart
nem akartalak megnevezni de ha már így önként vállalod ,rád gondoltam
szerintem az aki vigyáz a motorjára. És ez alatt nem azt értem hogy a benne lévő kilométerek felét úgy tolta bele hanem használta hajtotta de időben lecserélte az olajat megnézte a gyertyákat betartotta a szerviz intervallumokat ha fura hangja volt utánajárt és megcsinálta azoknak ezek a méretű gépek meghálálják a törődést. 2-300.000 Km-el is akár.
Nem olyan rég az E-bay-en volt egy aukció ahol egy Angol motort árvereztek, vérszállító motor volt 350.000 mérfölddel bontatlan blokkal. Gondolom annál a gépnél elhordták időben olaj cserére. Meg is hálálta. (az adatok nem feltétlenül pontosak de a nagyságrendek stimmelnek)
Csak nem az enyémre tetszik gondolni?
Egyébként én már láttam,mondom láttam,és nem parkolóbéli pletyka XX-et szétborítva 200.000-kilométer után! Pont kopási határon belül volt benne miden! De ezek a kilométeróra állások csak nálunk ekkora gond! Kanadában él egy barátom,épp most cserél majd moccot,azt írja nálunk nincs is 5-6 évesnél fiatalabb 120-ezer kilométer alatt! Ott simán adják veszik a járgányokat 150-ezer,vagy a feletti kilométeróra állással! Ott ez nem gond!
Én is szétkaptam kitakaríottam meg minden de sajnos nem javult meg de láthatóan megkopott a lemez amit tologat a kapcsoló. Szóval ez lesz a kehes. Ki is próbáltuk csavarhúzóval ha rásegítünk a lemezre akkor minden rendben.
A műszerfalnál nekem az a gondom hogy masszív esőben a két különböző színű műanyag találkozásánál beengedi a nedvességet és ott idővel dolgozni kezd mivel a kipárolgáshoz meg kevés a rés. Nagy galibát nem okozott így 15 év után kissé megrozsdáltak a saruk de ennyi végül is nem a világ vége)
Nekem a műszerfallal nincs semmi gond... az index kapcsolóm szórakozott egyszer, amikor egész napos esőben jöttünk haza. Hol érzékelte hogy átkapcsoltam-hol nem, volt hogy szabálytalan időközönként villant. Szétcsavaroztam befújtam kontakt spray-vel és azóta is hibátlan...
Hát igen az én malacomban is inkább 100.000 van már mint 80.000 de pontosan nem tudom. Semmi baja. Blokk oldala bontatlan. Pedig az enyém már volt eldobva ez a kipufogón meg a farokidomon látszik. Mondjuk az index kapcsoló hibája már kezd zavarni

(Jah jut eszembe kiderítettem már hogy nem a relé vagy a különböző lámpák a hibásak. hanem a kapcsolóban valami érintkező lapka, az kopott meg és az érintkezik szakaszosan. Találtam már bontott kapcsolót csak még nem szereltük át egyikből a másikba azt a bizbazt,)

Viszont a műszerfalam kontakt hibája megkerült, kissé elkorrodáltak belül a csatlakozók. F2 nálad is jelentkezett ez már vagy megoldottad valahogy hogy a műszerfal vízzáró legyen ?
igy van ! volt és van itt már xx amiben 100000 tájékán van... és vigan teszi a dolgát járja Europát! Pont mint új korában!

ez a második Xx-em volt közben busá és fazerem is. de itt le kellett szokni az olajszint nézegetésről.. soha nem változik
ez lesz az 5. szezonunk, kiégett egy hátsó izzó és kicseréltem a láncvezető gumit ...( természetesen a karbantartási feladatokon kívül)
Ez a 18.000 kicsit olyan mint az enyémben a 36.000 . Tartottam én is attól a számtól de a szerelőm elmondta hogy amikor az a motor nála járt még 78.000 volt benne. Viszont jó, ha nem kitűnő az állapota. Innentől kezdve nem feltétlenül érdekelt a kilométer óra állása.
Ahogy szegény elhunyt cimborám szokta mondani egy járműnél nem évjáratot vagy futott kilométert vásárolunk hanem állapotot. Mondjuk az is igaz hogy innen a számítógép előtt ülve amikor az ember azon gondolkodik hogy elmenjen e megnézni vagy nem érdemes akkor sok más alapja nincs hogy eldöntse mi legyen. Mert a fotók semmit nem érnek. Egy alapos mosás meg egy kis vax és máris szép fényesnek néz ki és nem látszanak a karcok.
igazából ezt már rátoltuk a kabátra

mondjuk legalább annyi van benne, hogy "normál" állapotúnak van hírdetve, nem kítűnően kívül-belül megkímélt, nem dohányzó, orvos, női tulajdonos A többit látjuk...
azért arra kiváncsi lennék a 18000 km alatt ami ugye már 9 éves is,hány olajcserét kapott? vagy hányszor mentek vele pár kört csak 4-5 éves olajjal?
118000
Így van, azután a szezonra elég is

gyanítom ezeket a rovátkákat gyárilag tették rá a Hondánál, nem pedig véletlenül csikargatták össze, úgyhogy nyugodtan lehet használni...
nálunk Fefével ez az olajcsere kezdeti rituálé. még pár fok szezon előtt megcsináljuk...
lánc beállítást meg rovátkák szerint szoktam..
Ezt a szólás mondást nem ismertem korábban. Ma is tanultam valamit :-)
Meló helyen nagy leépítések vannak és elindult egy jó szólás mondás azóta sokan használják ezt. :
A gödör aljában az a jó hogy minden út felfelé vezet.
Hát e nélkül, mint hal bicikli nélkül....
Mit találtam a Vaterán ? Nem is rossz ötlet csak az ára felháborító. Téma volt korábban a lánc feszesség beállításnál hogy ki hogy csinálja. Vaterázás közben akadtam erre a nem is rossz dologra. Mágneses lézer. Felpattintod a lánckerékre és belövöd a lézerhez gondolom a láncot így egy nyomon fog haladni az első kerékkel a hátsó is. Jó ötlet csak kibaszott drága szerintem érte a 18.000 Ft.
http://auto-motor.vatera.hu/motor_robogo_quad_alkatresz_felszereles/eroatviteli_alkatresz/lanc_lanckerek/lezeres_lanc_ekszij_hajtas_beallito_2186763047.html