Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Elég szar lett ez fiuk... !!
Skacok igaz ez egyenlőre csak tapogatás de nem tervezi jövőre senki hogy elmegy a Balaton Soundra vagy valamelyik ismerősötök. Csupán azért kérdezem mert mindig SZÉP kártyával kiváltom a jegyek (Idén valószínűleg 2-őt) Majd némi kedvezménnyel átadom annak aki kéri. Gondoltam mivel itt amúgy is sokat vagyok itt kérdezem meg először hátha érdekel valakit. Persze nem azonnal gondoltam hiszen én sem váltottam még ki a jegyet csupán feldobtam a lehetőséget.
Persze megértem a drágaság okát de néha azért zavar.

Na de hogy kihátráljak a darázsfészekből örömhírem is van. Lebontottuk tegnap a malacot. Valószínűleg nincs semmi baja a vezláncnak mivel kb egy fél maréknyi laza csavart vettem ki a masinából. A lámpám sem lóg mint kiderült csupán a hátsó idom alá be lett rakva egy erősítő lemez a csavarok alá az erősítette meg a doboz tartó konzolt ez emelte ki a farokidomot. Fékek is még minimum félig vannak szóval egyenlőre azt sem kell cserélni. Csapágy a kormányban nem lóg nem szorul szóval ott sincs semmigond. Szóval kifejezetten örülök a mai lebontásnak :-)
Jujjj...

Azért mert ez egy szakma. A szaktudást meg kell fizetni. Ahol minőséget csinálnak, ott minőségi anyagokból, minőségi szerszámokkal és gépekkel minőségi munkát végeznek. Az sem mindegy milyen motorra milyen dobot tesznek. A beállításhoz is szaktudás kell és megfelelő computer és sw, ami szintén nincs ingyen... A ráfordított idő a legdrágább...

Nekem van olyan munkám, ahol munkanap-munkaidőben 30e + ÁFA a munka óradíj, amit számlázok... + kiszállás
Kis akkumulátor téma..

5 éves elmúlt a gyárliag üzembehelyezett zárt BANNER akksim. Hát elvittem akksishoz. 180 A indítóárammal rendelkezett újkorában.. 174-et most is tud
Marad

http://bolthely.hu/akkumulator...
pedig egyszerű és jobban megéri mint a NIKE cipő akár 30e ft-ot ...


Meg hát darázsfészekbe nyúltál ám... Ez egy termék azt kell eldöntened kell-e vagy sem... Nem azt firtatni,hogy mennyi az annyi..
Hát majd kiderül. amúgy tervek szerint a sok kérdésre való sok hasznos válaszért cserébe fényképes dokumentációt tervezek. tavaszra fent lesz. most éppen azon ügyködök hogy a Bóly környéki motoros kollegám közbenjárásával készíttesek egy rövid dobot (rendes szakműhelyben csak munkaidő után maszekolva) a gépre lehetőleg pár gyufaszálért cserébe. Mert tudom hogy mennyibe kerülnek a kipufogó dobok de nekem senki ne mesélje be hogy egy nyitott saválló dob darabonként 5-8.000 forintnál többe van anyagárban. Elhiszem hogy kellenek a gépek hozzá meg az esetleges szaktudás tervezésnél de hogy az 5-8.000-es anyagárból hogyan lesz 100.000 Ft környéke azt egyszerűen nem tudom levezetni matematikailag.

(Remélem összejön)
majd látjátok a fékbetéteket ha kint lesznek a kerekek...
ha már kint lesznek a telok is és annyira bontás lesz, ha még nem kúpgörgős a kormánycsapágy én cserélném.. nagyjából egy tizes a szett..
talán még a féknyergek csuszkáit érdemes megnézni..

meg egy-két pu...cit rendszeresíteni
Na kérem szépen most már ténylegesen és hivatalosan is elkezdődött a téli szerviz mivel tegnap feltoltuk a malacot a műhelypadra :-)
Tegnap megérkezett a lánc és a lánckerék is. Hallgattam rátok és a DID-et rendeltem igaz nem az aranyozottat hanem csak a simát de persze abból a kelló erejűt. Ma jön a felnicsík meg a légszűrő. Gumik már amúgy is itt voltak.
Teló olaj van a műhelyben, meg fékolaj is szóval arra nincs gondom. Olaj csere meg majd akkor mielőtt lekerül a padról tavasszal (Minek álljon hosszú hetekig az új olaj feleslegesen a motorban.) Új fékkarok csupán dizájnolás végett megrendelve az E-bay-ről valamikkor Januárban érkeznek. A fékekkel leszek gondban mert megmondom őszintén nem néztem meg őket lerakáskor így nem tudom hogy kell e fékpofákat vennem de ha kell hát kell, bár remélem nem koptak meg nagyon.
Vez lánc ellenőrzés meg lesz, bár az az egyáltalán nem bántó hangú zörgés amit említettem korábban, mintha nem onnan jönne, konkrétan az utolsó guruláskor beazonosítottam mikor jelentkezik, és csak és kizárólag 3500 és 3700-as fordulat között hallható, viszont az jelen van gyorsításkor lassításkor és stabil haladáskor is. Szerintem ez inkább valami csavar lesz kasztnin, hiszen szerintem a vez láncnak nem kéne mindig csörögnie bár ebben nem vagyok biztos és a fordulatszám tartomány is leég rövidnek tűnik hogy csak ott csörögjön a vez lánc ha azzal van a baj. De majd kiderül.
A szétszedés közben persze az egyéb dolgok is ellenőrzésre kerülnek amelyek velejárói az adott dolognak (pl gumizásnál kerék csapágy ellenőrzés, vagy telő olaj csere közben kormány csapágy zsírozás is belefér)

Van még valami olyan szerintetek amelyet nem említettem de érdemes átnézni mert hajlamos a tönkremenetelre?
Nekem nagyon tetszene... ilyen szinte senkinek nincs

na még az 1200 ccm kicsit izmosabb
Aha, értem, szar a kipuff, meg nem divatos a színe. Ez egy limitált szériás, még bejáratós darab - legalább nézd meg, hogy miben tér el a szériától http://youtu.be/nptMpFVOkno
Nekem megmondom őszintén nem tetszik. a második kipufogó hiánya nekem nem tetszik és ez a piros szürke fehér szín is nekem túlságosan is nyomja össze gépet, legalábbis látszatra. Olyan mint egy kövér Thundercat.

Nekem ne jön be bár az 1200-as blokk biztos szépen dolgozhat a gépben
Itt egy stock, lehet gyönyörködni
Nem semmi munka óra lehet benne!
Csak az a baj ez nem XX!
Inkább úgy kéne hirdetnie XX-blokkos valami!
No megy kis bökkenő!
Ha tönkre megy ott hátúl valami,hol vesz alkatrészt?Hol javíttatja meg?
Jajj ez is nagyon tetszik de ezen csak egy pici részlet még pedig a Busát kifigurázó matrica. Az nagyon tetszik.

http://www.hasznaltauto.hu/motor/honda/honda_cbr_1100_xx-7892374
Ebben még veszélyes anyag is van, aminek a megsemmisítése plusz költség
Ez jo volt: Are You Nuts? ha ha ha
Tévedsz barátom


15ft /kg


Szerintem ez a törött motorból mit lehet meg kihozni verzió
Ez azt hiszem az egyik legrondább koncepció, amit valaha láttam... a legszörnyűbb, hogy pénzt akar érte... inkább ilyen "vasban" gondolkodnék, 8Ft/kg
Ez konkrétan egy M-es BMW felni. Konkrétan borzasztó. A menetbiztonságról már csak szuperlatívuszokban tudok gondolkodni. A motorgumi autófelnin témakört már nem is boncolgatnám, a futóműgeometria pedig úgyis csak mellékes zavaró tényező. Remélem soha nem futok össze ezzel a motorral sehol...