Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

De szívesen megmutatom mit vettem bárkinek főleg ha ti is eljöttök tavasszal a Euror ingre a gyereknapra. Milka szerintem tavaly is volt gondolom idén sem hagyja majd ki :-)
Én örülök, hogy van pénzed mindig új gumira és annak főleg, hogy mihamarabb lecseréled és eladod a használtat örömet okozva ezzel a kevésbé tehetőseknek.
Tibi én direkt lemértem tolómérővel mit vettem. Amúgy ötletem sincs honnan származhat de azért vettem meg mert a tolómérő Pl hátsó GT-n azt mutatta hogy 4,8 mm bordamélység. ezt a kedvezménnyel amit adott a srác 20-ért hoztam el. Nem tudom hogy az Angel Gt-nek mekkora a gyári profilmélysége de szerintem ha a PR2-est veszem alapul akkor az a gumi nem futott többet 3-4000 Km-nél és ha kb azonos a mélysége a gyári GT-nek meg a PR2-nek akkor még van rajta kopóig még kb 3 mm ami azért nem kevés
Hát nem tudom...

nekem a pr2 17000 ment el az új gumin hátul 5.5-6 mm a mintaárok amiből normál helyzetben kb 4mm t tudsz elhasználni
elöl 4.2 az új pr2 abból max 2 -2,5 mm így én mindig párban újat dobok fel...
és még a használt párost is könnyező szemekkel viszik el egy 10-es ért pedig a hátsó már kopón volt... első 30%

egy használt gumin van max 3 mm minta én nem megyek vászonig igy kopónál csere... ezt 30 pénzért 1.5mm gyerekek hajrá.. én 4 mm-t megyek 50ért ja és 1 szereléssel legalább kevesebb. Arról nem is beszélve,hogy előfordul ám balesetes gumi is

de jó ,hogy sokan veszitek a használtat,így van kinek eladni a 20%-os gumit
Javaslom, hogy a műszerfal sokpólusú csatlakozóit húzd szét, kezeld le kontakt tisztítóval, utána szilikon sprével majd dugd össze. Ott nagy bajt nem csinálhatsz, és látni fogod az eredményt azonnal. Ha nem javul akkor én egy műszerészt javasolnék megkérni, hogy nézze át ellenőrizze le .
Előző HSZ-t hagyjátok valami hálózat hibám lehet néha eltűnik a fele annak amit írok
Jah eszembe jutott még valami. Lácspréből (
Látjátok ezért jó hogy nem mindenki ugyan olyan motorral és ugyan olyan gumikon és ugyan úgy motorozik mert így van miről értelmes eszmecserét folytatni ilyenkor is amikor a legfőbb gondja a motorosnak hogy azon gondolkodik hogy vajon "bedugtam a kipufogót a garázsban vagy csak be akartam dugni?"

Amúgy van egy kérdésem még hozzátok bár lehet hogy erre kevesen tudnak majd csak válaszolni mivel nem tudom az XX-en analóg e a fordulatszám kijelző. Szóval a malacon főleg száraz melegben elkezd a fordulatszám visszajelző szarakodni hol mutat valamit ami nagyjából megfelel a valóságnak hiszen azért nem hülye az ember azt azért tudja hogy 3000-et forog e alatta a vas vagy 8000-et van amikor meg kissé elfárad a mutató és lefekszik pihenni a 0-ához. Biztos hogy valami kontakt hiba de szerintetek mit érdemes először megnézni avagy ha ez nem valami típus jelenség akkor melyik oldalt javasoljátok kezdés érdekéből mert az a könnyebben szét illetve összerakható fele a dolognak.

azért érdekel mert a szerelőmet a hülye kérdéseimmel már az őrületbe kergetem és ezt én magam szeretném megcsinálni még akkor is ha ott lesz a szerelő mert jóleső érzés ha valamilyen hibát a saját motorom saját magam is képes vagyok megcsinálni.
Teljesen jogos.....ezért kell minél tapadósabb előre és hátra elég olyan amilyennel még tudunk motorozni (ahogy írtam a mi szintünkre egy fakerék is elég) és lassabban kopik. Akit nem zavar ha a túragumija elöl csúszkál az használjon olyat.
Ha valaki a gumikon akar spórolni, na ott már nagy a baj fejben (nem akarok megbántani senkit a kijelentésemmel). A motor vételár töredékéért veszel jó gumit, de ha eldobod a gumi végett a motort akkor biztosan megérte egy kopott gumi, vagy nem azonos márkát rakni előre hátra. És még lehetne sorolni, megállni, kanyarodni , stb is szoktak a motorosok de csak JÓ gumival lehet. Én a pr3-ra szavazok nekem tökéletes.
Komoly edzésem volt ebben ugyanis 5 évig műszakban hibabejelentő telefont vettem fel a vízműveknél. És rögzített telefonban senkit sem lehet elküldeni az anyjába pedig kellene. azonban így megtanultam kompromisszumot kötni bárivel.
PR1 helyett PR2 akart lenni.
Te valami ritka kompromisszum kész és toleráns fiatalember vagy ebben az acsarkodó és mindent mindenkinél jobban tudó világban.
A békára vettem utoljára új gumát, az új elkopott 6000 alatt és 50 rugó volt az ára, utána a használtak többségében kibírtak 4000-et és a legdrágább került 12000-be, ja és általában racsingok voltak, de az első már régóta racsing minden gépemen mióta az új PR1 első egy nagyobb fékezésnél simán blokkolt jó aszfalton és csoda volt, hpgy nem taknyoltam és utána is többször megcsúsztattam (már direkt, hogy próbálgassam) és ezen okulva vagy 8 éve csak racsing megy előre.
valójában én most úgy érzem hogy nyert-nyert helyzetben vagyok.
ugyanis
1. Ha bejön és számomra kellemes jó érzés majd menni velük és megbízom a két gumiban akkor aránylag olcsón felgumiztam a gépet és nem noname szarokkal hanem ugyan használt de minőségibb gumikkal
2. Ha még sem jön be előre a sport gumi akkor még mindíg csak 12.000 forintot dobtam ki az ablakon (Ami nem feltétlenül igaz mert a Siófok Riders-esek minden sport gumit megvesznek átvesznek a környéken szóval a nyakamon nem fog maradni az biztos) és nem 40-50.000 forint megy veszendőbe

Szóval ha 1-es ha 2-es verzió lesz én mindkettőt pozitívan élem meg szóval így minden szebb.
(Azt hiszem a téli motor megvonás kezd fura gondolatokhoz vezetni )
Nekem sem vált be igazán soha az azonos márka/keverék. Utcán, és pályán se.
Hááát biztos ez is egy módszer... a legutolsó túránál kicsit benéztük hátul, előzés után egy balos kanyarban azt vettük észre, hogy a csapat kb 50-60-ra lassított, mi meg hátul érkeztünk és indokolatlan rövid távon 180-ról lassítottunk 60-ra. Eszébe nem jutott a pr3-nak megcsúszni, pedig balos is volt volt benne szépen Nekem ez lesz a következő gumi is...
No igen, régóta mondogatom, hogy menni mindenki úgy megy ahogy tud és akar, de megállni úgy kell mint Rossinak ha kilépnek elé ezért előre racsing, de legalább sport és hátra meg túra és így talán egyszerre is kopnak el, lehet ideológiát gyártani mindenhez, de akinek már csúszott meg első egy nagyobb fékezésnél az többet nem akar túrát feltenni előre, a mi tempónkhoz meg tök mindegy milyen van hátul csak sokáig bírja.....ja és használt a nyerő.
Egyáltalán nem értelek félre, nem, sőt én örülök annak ha értelmes kommunikáció folyik egy témában, nem pedig az ami mostanában a képgalériák alatt zajlik. Az pedig teljesen emberi és normális ha valaki más véleménnyel van vagy más tapasztalatokkal bír egy témában. Az biztos hogy most ezt a párost felteszem és meglátjuk hogy viselkedik. Valószínűsíthető hogy tavasszal nem az lesz az első dolgom, hogy megpróbáljam első útamon hozni a tavalyi Bálványosi szerpentines sebességemet, szóval lesz egy kis idő hogy összeszokjak a gumikkal. Ha pedig nem jó ? akkor csak beállok a szembe szomszédnál a műhelybe és már veszem is ki a kereket az elejéből. A hátsóval nem lesz gond az bizonyos.
Ebből a szempontból szerencsés vagyok mivel egy gumi csere napközben maximum 1,5 óra de az is csak azért ennyi mert le kell mennem Zamárdiba a gumishoz a kerékkel. szóval majd kiderül tavasszal.
hát a pont első gumitóval az eleje nem fog megcsúszni az biztos...
Van itt aki igen haladós, mégis sportúra gumival motorozik ..

De megint túl lett misztifikálva ez a kérdés... hiszen a legtöbbünk a pr2-angel stb tipusú gumikat sem tudjuk kimotorozni... Akik meg most kezdik annak mindegy
Eloszor is. A motorgumi egesz mas mint az autogumi. Szinte mindegyiknek mas a gyurodott(kanyarban)keresztmetszete. Es itt a lenyeg. Elkezded donteni es ugy kell az uttal erintkeznie,ahogy az optimalis. Altalaban,minel jobban ledontod,annal nagyobb a felulet. Ezt mernokok komponaljak meg. En ugy gondolom,hogy a Supercorsa+Angel GT kombinacio horror elgondolas. A GT tura gumi a Supercorsa meg egy versenygumi. A GT nagyon jo vizen is. A Supercorsa meg halal vizen! Viszont ugy tapad,mint egy slick szarazon. Tehat ket kulonbozo guminal elofordulhat,hogy csak azert,mert mas a gyurt alakja,kiesik alolad az eleje! Ez normalis esetben nem tortenhet meg. Ha nem allat modon vagod be a kanyarba,akkor elobb bizonytalan lesz,kesobb kisse kifarol a hatulja,de ez kontrolalhato egyszeruen. Ha meg sporolni szeretnel,akkor gombokert lehet venni koreai,de igen jo minosegu(persze nem verseny) vadi uj gumit parban. Shinko,Nankang..Ha csak egy kicsit tanyazol,az is belekerul egy par uj minosegi gumi araba es akkor tedd ossze a kezed,hogy csak ennyi. Azon elgondolkodtal,hogy ha te elhasznalod a gumit,akkor ki az a hulye,aki az ujszeru gumit eladja felaron? A nagy reszet azert cserelik le,mert nem tetszik nekik. Csuszik...Ne ertsd felre. Csak segiteni szerettem volna.
Hát van ez így

amúgy nem hallani már eseményekről pletykákat tavaszra? Pl dabasi motoros gyereknap meg hasonlók.
Én pl erősen gondolkodom hogy elmegyek megnézni a hungexpon a motor kiállítást Márciusban. De motorral szeretnék menni és fogalmam sincs hogy akkor milyen idő lehet majd mert a pakliban a térdig érő hótól a 20-25 fokig minden benne van.