Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Tisztára idegállapotban vagyok !

Megírok egy hosszú ömlengős tőlem megszokott HSZ-t erre a végén meg véletlenül becsukom az ablakot.

áááááááááá

Na de a lényeg. Nézegetek fékkarokat. (Valami dizájnosabbakat hátha ... ) Van valami jó oldal nálatok talonban ahol érdemes körbenézni ?
Kíváncsi vagyok rájuk köszönöm ha küldesz róluk valamit :-)
Nekem adtak a motorhoz egy pár egyedileg készített nyitott dobot. Én sose fogom rá visszarakni őket. Ha érdekel szívesen lövök róluk pár képet, meg kitalálok valami árat.
Köszi, akor lehet marad a két dob
Nekem van eladó yosi pár és power commander 3
Hát úgy vagyok ezzel a dologgal hogy majd meglátjuk mi lesz vagy lesz e egyáltalán. Aztán ha nem lesz akkor sem fog a világ összedőlni. :-)

Amúgy most az első az hogy a szükséges kopó fogyó alkatrészeket beszerezzem. (Olaj, Gumi, Lánc, telóolaj, vezlánc ellenőrzés, szelephézag ellenőrzés, Gyertya ellenőrzés,) aztán ha mindez megvan akkor majd utána nézelődünk már ha még van valami a zsebemben ezek után.
Pontos árat nem tudok,de egy pár Martin dob,összekötő csővel,killerrel olyan 80.000 ft.
Én is erre jutottam közben.
Egy gyári dob rövidítése sem olcsóbb főleg ha az ember szép munkát szeretne. Vágás hegesztés csiszolás krómozás ... Nem tűnik egyszerűbbnek. Viszont a Bólyi kollégáim most járnak utána nekem mennyi lenne egy készített dob. Ugyanis ők ott Bólyban egyesületben motoroznak amiben többek is helyi motorépítő műhelyben dolgoznak. Nem tudom a nevét de nem ilyen sufni műhelyek hanem ők csak az egyiket úgy nevezik mint a Trike Gyár. Szóval rendes felszereléssel rendelésre építenek motorokat. Ott a munkaidő végén a melósoknak megengedték hogy készíthessenek a gépekkel olyanokat amikre szükségük van. Szóval most utána jár nekem a kollégám hogy mennyibe fájna két darab nyitott dob így munkaidő után, aztán ha jó árat mondanak akkor megbízom bennük és megrendelem. Mert az biztos hogy így a neten talált hirdetésekből nem veszek dobot mert 2 darab Akro nyitott dobért ami "enyhén karcos" azaz az egyik össze van nyomva rendesen nem fogok 60-90.000-et fizetni. Aztán ha meg olyan árat mondanak akkor marad a régi hiszen azzal is el lehetett eddíg is motorozni.
Ha injektoros nem ajánlanám a rendszer bütykölését!
Közösítőben van az érzékelő!
Ez a lehető legrosszabb,mikor egy gyári dobot kezd az ember bütykölni!
Rá kell szánni a pénzt,oszt venni nyitott dobot!
Senki se állította,hogy a motorozás olcsó hobbi!
Főleg ha extrákat szeretne az ember!
Vegyél Marti dobot! Megfizethető,szép,tud mindent!
Majd kiderül először lenyomom a félrerakott árból a kötelező szervizeket aztán meglátom mi marad ilyen extrákra :-)
nagylelkű vagy.

Egyébként egy szép pár olyan 50 tájék.
Erről jut eszembe, az injektorséval uaz
Még valami... a karbis Xx kipufogo rendszer felmegy e az injektoros rendszerre?
Hú de régen jártam már itt Sziasztok, két kérdésem lenne hozzátok, egyik hogy nincs e nektek 1 db gyári dob eladó XX re azsem lenne baj ha sérült lenne, másik dolog hogy szerintetek mit érdemes, yoshi 4:1 es rendszert rá vagy két dob ? Ezt néztem ki http://www.kepesmotor.hu/kipuf...
Ezt biztos a viccek topikba akartad írni de nem eladóak... most kölcsön adtam őket, de ha arra vetemednék vmikor is, hogy lecserélem a motort, adom hozzá, hogy full gyári lehessen, ha az lenne az igény....
Ha már amúgy is téma

ha netalántán nincs szükséged a két gyári hosszú dobra egy 5-ösért átveszem őket hogy ne foglalja a helyet nálad :-)
Értem. Asszem.

Van a környékünkön egy srác aki szokott ilyen kipufogó átalakításokat végezni. Szépek küllemre amiket csinál csak úgy hallottam hogy elég sokat kell könyörögni mire nekiáll valaminek. Lehet hogy ez lesz a megoldás.
Ő biztos képes egy ilyet szépen és igényesen megcsinálni.

Asszem akkor neki is kezdek a gyári dobok bontott beszerzésébe hátha összejön valami mondjuk az ingyen és a semmi közötti áron :-)

(remény hal meg utoljára)

Amúgy néztem a képek között tényleg nagyon csecsén áll a motoron a két rövid dob. és nem is kevés abból kivágva

Íme az enyém (ez még a hirdető képe) látszik hogy ezen sokkal hosszabb a dob
Én így vettem, plusz kaptam hozzá egy gyári hosszút is...

csak az üres cső van kivágva, kb alsó 1/3, de a márkajelzés és az e betű benne van igényesen hegesztve, krómozva...
Ez a rövidítés érdekel. Ez ilyenkor mit takar ?

Tippem hogy a hátsó rész a tompítás és a gyári vég között ki van vágva ? így minden marad a régi csak maga a kipufogó mondjuk 50 Centi helyett csak 45 Centi hosszú? Vagy ez valami mást takar

(Kipufogóban teljesen zéró a tudásom)
Értelek én hidd el... csak azt mondtam, hogy a beállítások módosítása nélkül egy nyitott kipufogó lapvetően teljesítmény vesztést okoz. Hogy a hang mennyire kárpótol, egy másik kérdés...

Nekem gyári van rövidítve, de nekem a fojtás nem került ki, nem is sokkal hangosabb a gyárinál, de kissé morgósabb. Viszont nagyon tetszik...
Többeknél (igaz más típusokon) láttam hogy a gyári dob tompításán mahináltak. Persze olyannal is találkoztam amikor teljesen kicsontozták a gyári dobot és kb a karbiig lehetett látni a kipufogón bekacsintva. Ez járható út mármint hogy egy gyári készleten módosít az ember egy keveset csupán annyit hogy hogy 5-10 dB-el hangosabb legyen de érezhetően ne változzon semmi sem.
Valójában nem érdekem szétb*aszni azt ami jól működik csak csupán szeretném ha közelebb lennék ahhoz a gyerekkori álomhoz amiért anno én is és gondolom ti is utánafordultatok az utcán egy elhaladó motor után. Nem ordítós nem bántó hanem olyan tiszteletteremtő mély hang. Mert valljuk be ebben a Honda gyári rendszere nem remekel. Pedig alapból szinte minden adott hozzá. Nem túl nagy fordulat méretes öblös motor de valahogy nincs meg az mély tiszteletteremtő hang. Csupán ezt hiányolom. Mindezt kis anyagi ráfordítással kívánom elérni úgy hogy közben a motort magát nem bántom.
Az X11 és az XX gyári dobjai uazok...

A spordobhoz valóban hangolni illik a motort, anélkül egy sima nyitott rendszert felrakva lesz szép hang, mellette meg telj. vesztés...