Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Van egy gyors kérdésem.

A téma a kipufogó.

Mivel nem tudom hogy ez hogy működik ezért kérdem. Sok felé írták hogy mindenféle rendszerek kellenek egy dobcsere alkalmával az optimális működéshez. Azaz ha jól értem egy kipufogó dob csere érdekében pl Power Commander is kell meg újrahangolás meg hasonlók. Ez tényleg így van ?
Én csupán egy kicsivel markánsabb hangot szeretnék kicsikarni az X11-esből. Természetesen a lehető legkevesebb anyagi ráfordítás mellett úgy hogy a gyári dobokhoz nem akarok nyúlni hogy ne legyen gondom a későbbiekben a műszakin ha valami szekálós biztost fogok ki.
Tehát tényleg kell mindenféle ilyen extra izé hogyha hátsó dobot cserélnék?

Nem kívánok egy komplett rendszert mert a teljesítmény jelenleg bőven elég számomra. Persze teljesítmény csökkenést vagy 2-3 dl/100km-es fogyasztás növekedésnél nem szeretnék nagyobbat. csak egy kis hangot kívánok adni a gépnek.

Ezen kívül a másik kérdésem az az hogy van különbség az XX és a X11-es kipufogója között ? Mert arra is gondoltam hogy van egy helyi csóka aki alakít át gyári dobokat és veszek egy bontott gyári dobot majd átszabatom vele, de a saját készletemet ami a motoron van addig nem akarom megvágatni avagy fúratni (Mondjuk tököm tudja mit csinálnak vele) míg nincs egy olyan készletem ami gyári és megmarad. Csak ugye bontott X11-est ritkábban látni mint XX-et mivel fizikailag több van XX-ből.
Ha már eladó dolgokhoz keveredtünk (amúgy örülhettek visszatértem igaz még kicsit kehes vagyok de már istenes) szóval eladó az én autóm is.

Nexia 1.5 sedán 97-es Jah és még nincs benne 100EKm -sem csattintok egy két fotót róla nektek mert még nincs meghirdetve.

Amúgy ez az amit a múltkor is ajánlottam csak most kaptam vissza szomszédomtól akinek kölcsön adtam míg egy Peugeotból meg a Citroenből barkácsolt magának egy új autót
Már nem aktuális
Na akkor más téma...

Eladom a másodiknak használt autónkat, ha érdekel vkit egy olcsó-jó Micra SRI P2

http://www.hasznaltauto.hu/auto/nissan/micra/nissan_micra_1.3_sri_p2-9496241
Nem is értem elkanyarodtunk az eredeti beszélgetéstől

na de ennyire


részemről én nem hasonlítgattam a két típust. F2 -nek pedig azért X11-e mert ismét nakedet és nem tucat motort akart ..Mellesleg tetszett neki amit az Xx menetdinamikája és kezelhetősége. Szerény személyem felvilágosította ,hogy van egy igazán neki való modell a Honda kínálatában. Azóta mosolyog
Hát ez van veled, öregszel-melegszel....
Kurvára félreérted, amit írtam. A marketing bullshit engem sem érdekelt, nem is szoptam be. Majd olvass vissza, miket írtam a témában, nem fogom tovább magyarázni. Olyan már tényleg ez a topik kommunikáció, mintha buziknak próbálnád elmagyarázni, milyen szaga van a pinának
Látod-látod, hogy felpörögtél... Azért ne sértődj már meg, hogy a nagy marketing bullshitnek mi nem estünk hanyatt.... Biztos ilyen kis bénák vagyunk... Részemről örülök, hogy neked ilyen sokkal erősebb jobban menő x11-ed van, nekem szar állapotú biztos... Azért én még szeretem az enyémet, majd néha tolom és akkor látom, hogy az álló xx hogy távolodik a tükörben. Így meg lesz a feeling...
Ja bocs, nem te voltál
Majd legközelebb gyári motorokat hasonlítsatok már össze
Neked nem is
Nem ám. 45, nincs különbség.
Európai piacos XX-en nem 17/44 a gyári lánckerék? Én most raktam hátra 1 foggal nagyobbat (45)
Nekem nem kell magyaráznom
XX-en 17/45 a lánckerék, X11-en 17/43, a 2-4 fokozatok is másak, a végáttétel is. Nem nagy az eltérés, de azért ne magyarázd már meg, hogy ugyanúgy megy. XX-en toltam le 3 szezont, majd utána 1 szezon kitérő után X11-et hajtok. Van különbség, és érezhető is. Az X11-et meg sose mondták se erősebbnek, se nyomatékosabbnak. Pont hogy az volt a koncepció, hogy ha már nem jött össze a Hondának elsőre elérni a 300 km/h-s sebességet, akkor csinálnak egy durva utcai naked-et. Az meg sikerült nekik eléggé. Más villaszög, nagyobb kormányozási szög, más üléspozíció. Az meg nem kérdés, hogy az XX erősebb, hisz mégiscsak sportmotor. Vagy most már sport-túra.
Semmi gond lehet hogy én is kicsit félre értettem pár dolgot nem vagyok valami túl jól. Most is csak azért jöttem be mert más nem tudja megcsinálni a munkám de én is mindjárt megyek haza:-) Aztán bebújok a takaró alá :-(
A bill. elütésektől tekintsünk el pls
Egy picit eltévedtél olvasás közben... nem arról van szó, amiről beszélsz. Nem hasonlítgatás van a motoro között és leszólás, hanem az, hogy az X11 marketingje nem fedi a valóságot az életben. Nekem X11 van, Tibi barátomnak XX. Mindketten mentünk a másikéval és több 10 ezer km-t gyűrtünk már együtt. LE-ben több az XX, nyomatékban meg ua. Ettől függetlenül alul semmilyen különbséget nem észleltünk, fent meg jobb az XX. Ennyi. Ott már kijön az idom és a RAM AIR. Persze a két motor stílusa is más, én imádom a naked stílust, nekem ez jött be. Az X11 reklámjának a elgnagyomm bullshitje a direkt fokozatban jobb gyorsulás, ugyanis az X11 csak 5 sebességes, az XX 6. Így persze, hogy jobban megy az X11 direktben, de ha az XX is 5-ben megy, akkor ez a marketing bullshit rögtön meghal...
Hát nem tudom. Mondom én nem ültem XX-en még sosem azonban kis változtatásnak én nem hívnám azt hogyha változtatva (ezeket csak simán ránézésre mondom + az alkatrészvadászatom alapján) Szóval első telók szöge tudtommal más, fékek mások, váltó igaz csak kicsit de más, a bütykös más, maga a motorblokk teljesítménye is más (tudtommal kevesebb ló több nyomaték igaz csak kevéssel), szerintem az üléspozíció is más de ebben nem vagyok biztos.

ezek alapján ha eltekintünk attól hogy olyan motorokról beszélünk amiket vagy amit jól ismerünk csak a szöveget végigolvasva két nagyon különböző motornak kell lennie. Amúgy meg szerintem felesleges a szócséplés hogy mi hogy merre én nagyon szeretem a Hondát és a csupasz motorokat. Amikor megvettem én is úgy tudtam hogy ez csak egy csupasz XX de rájöttem hogy annyira ez nem igaz. Én szeretem a saját motorom ti szeretitek a sajátotokat innentől kezdve szerintem édes mindegy hogy melyik miben jó vagy melyik jobb a másiknál. Régen imádtam a kis Leonardo 125 ST-met is eleinte nem adtam volna el semmi pénzért sem mert az volt az első nem megörökölt hanem vásárolt motorom. Aztán persze idővel rájöttem hogy egy rakás szar, azonban ez Honda szóval ilyen gondom nem lehet később sem. :-)
Az xx ből született az X11
Olyannyira hogy csak minimális változtatásokat eszközöltek. Pl fék kerekek első futómű..Csináltak egy mondvacsinált váltóáttétel módosítást .. ami a reklámban annyit tesz,hogy " direkt fokozatban 60-180 ra 5mp jobban gyorsul mint az xx" ami ugye valós... persze ha ha Xx -is ötödik fokozatban van azonos a fordulatszám így itt bukott is a dolog.. Én annyit vettem észre, hogy fent az Xx kicsit fickosabb...
Ezt a böszmeséget .
Kb nincs rakta idom es ennyi... a hayabusat a bkinghez hasonlitsd... ne a nagy zizihez...pedig az egy kategoria...
látom téma volt az XX kontra X11 kérdés. Szerintem alig van összehasonlítási alapja a kettőnek. Ez kb olyan mintha a Busát akarnám összehasonlítani mondjuk a ZZR1400-al mindkettő motor mindkettő azonos kategória (mondjuk szerintem az XX meg az X11 nem ugyan az a kategória) nagyjából egyforma motor. Aztán a hasonlóságok ezzel ki is merültek.
Tehát ez azt jelenti hogy két merőben eltérő motor amiben a közös a lökettérfogat általában a szín és a gyártó természetes hogy ezen felül szinte minden másban különbözik. XX-en még soha nem ültem ez igaz de azt többször megjegyezték már mások Bálványoson hogy sokkal egyenletesebbnek hallják az X11-est ha én megyek felfelé mintha valaki más halad. Én is észrevettem hogy csak húzom a gázt és gyorsul. Nem ugrál nem csapkodja magát hanem csak úgy nyugodtan de kellő erővel tolja a blokk a szekeret.
Sziasztok!
Garázspakolás volt és előkerült a képeken látható 3db gyári katalizátoros XX dob, gondoltam hátha kell vkinek pl műszakira. A 2 balos sérült 5eft/db, a jobbos 10eft. Elérhetőség az adatlapomon!
Ha egymáshoz viszonyítjuk, akkor egyformán nagyot mennek. Azért nem egy 50-es robogó egyik sem, szerencsére