Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Azt hallottam hogy a váltóprobléma az ilyen szokásos dolog a busánál,ugyhogy marad az xx valószínűleg ;) A Kawa egyáltalán nem érdekel rengetegen panaszkodnak rá...
Az xx-nek vmi problémája amire számíthatok esetleg? Előre is köszönöm a segítségeteket ;)
Nekem volt szerencsém gurulni egyet egy ZX14-essel engem nem nyűgözött le. Persze erős meg stabil mint ahogy egy akkora annyi idős csúcskategóriás Túrasporttól elvérható. De számomra az élményfaktor nem volt annyival nagyobb mint amennyivel drágább gépen ültem.
Mondjuk számomra ZX14 nem is jön be hiszen idomos masina és én a csupasz izommotorokat kedvelem. Amiből az újak horror drágák a régiek közül meg kiválasztottam a lehet legjobbat szerintem :-)
Arra én is
Milyen szempontok az elsődlegesek?
Lóerő? kinézet? megbízhatóság? Mert egyszerre ezekkel a tulajdonságokkal egyik sem rendelkezik
Vannak még kategóriatársak más márkából is
pl. rákukkantanék a zx14-re is
Pedig vannak ám gondok.... suzukinál meg főleg...
Köszönöm!
Hát most mit is mondjak. Szeretnék tanácsot adni de nem hiszem hogy elég szerteágazó a tudásom. Amúgy én még nem hallottam erről a hengerfej problémáról eddig. Az hogy meg melyik az erősebb ? Szerintem a Busabár abból sem mindegy hogy melyik széria. Volt idő mikor az XX volt a legerősebb motor a piacon de az nem tegnap volt frissebb Busák már 200 LE felett vannak az XX-ek jóval kevesebb lóval bírnak azonban szerintem hétköznapi utakon sima két kezű két lábú ember sem a Busa erejét sem az XX-ét de még Kawa Z750 erejét sem képes 20-30%-nál jobban kamatoztatni mivel sajnos gátat szab neki a félsz és a fizika.

Voltam idén többször is olyan társasággal gurulni ahol nálamnál jócskán nagyobb motorok is akadtak pl Z1400 vagy Busa vagy VFR de egyik esetben sem voltam én a horgony a csapatban. azaz mindaddig míg nem állatkodásra vagy a "csakazértis én vagyok a gyorsabb meg az erősebb" okokból motorozik valaki addig semmi erőkülönbség nincs szerintem 1000 ccm felett.

Jöhetnek a hazaszóló szavak hogy a Honda tartós meg minden de nem hiszem hogy ebben a méretosztályban a túrasport motorok között lenne olyan gép amivel komoly gondok szoktak előfordulni.
Helló.

Nagymotor vásárlás előtt állok.
Egyik gondolatom az xx,a másik a Hayabusa.
Hallottam ilyet is,olyat is róluk.
Igaz hogy az xx nek vannak hengerfejbajai?
Melyik az erősebb?
Kicsit fura is számomra ez. Nálam ugye a kuplung az bovdenes, ennek ellenére nagyon könnyen jár amit eleinte elégé furcsáltam.
XX hidraulikus minden!
ebay!
Hát az előző 3-4 hétben akár még chopperes is lehettem volna. Szombaton mentem ugyan egy kört de azon kívül csak tologattam a motort az előző 4 hétben mint egy chopperes.
Íme a kabát

Mintának mellé akasztottam egy melós kabátot. Az 4 XL-es remélem azért látszik hogy mégis mekkora.
Ezt nagyon köszönöm én az Ali expresszen turkáltam de a gigantikus mennyiségű találat között semmi jót nem találtam.
Na egy kis olaj téma...
16`-ot ezzel kezdem:
http://www.silkolene.hu/produc...
vt-k és vtx. Ezekkel stimmel a tied. Tehát Te nem is xx-es vagy, hanem chopperes.
Itt vannak az ígért képek. 40.000 Ft-ot kérnék értük. Profilomon a hirdetéseknél megtalálod az elérhetőségemet, ha érdekel.
Az xx-em mindig is hidraulikus volt a kuplung, még az ős karburátoroson is
Tehát olajos a kuplung az XX-en ? De kár mert nézegettem a neten fékkarokat és sokhoz azt írták hogy XX-re 90-en valamennyitől 2007-esíg. Akkor vélhetően nem lesz jó az X11-eshez.
Kár sajnálom. :-(

Meg tudjátok esetleg mondani hogy melyik típussal lehet azonos a rendszerem pl mondjuk CBR1000 vagy 600 ilyenekre gondolok még.
A szerelődnek van igaza...
fontos kérdésem van mert nem értünk egyet a szerelőmmel. Triviális az egész és semmi sem múlik rajta de akkor sem nézzük meg robbantott ábrán.
Kérdés a következő

Az XX-eken hidraulikus vagy sima bovdenes a kuplung ? Mert szerintem az XX-en ugyan olyan van mint az X11-esen azaz bovdenes de a szerelőm meg hidraulikusra emlékszik. (Esetleges fék és kuplungkar csere miatt érdekel bennünket azaz hogy az XX-ekre rakhatóak jók lesznek e az enyémre nem mintha gond lenne vele csak érdekel bennünket)
Kattintok róla amint tudok 1-2 képet
egy fénykép sokat segítene...
Főleg az extrém részről .


Tegnap elhatározásra jutottam (ezt hiszem).

Ha van nagy darab motoros ismerősötök és kabátot keres akkor asszem nálam van egy eladó. Aug 20.-án a Siófoki börzén szereztem be én is szóval nem volt ideje még megfakulni sem. A kabát GIGANTIKUS valójában így utólag belegondolva már az első alkalommal is nagy volt nekem de annyia megörültem hogy végre valami feljön rám hogy leszált a szememre a lila köd és már csak azt vettem észre hogy hazafelé motorozom benne.
A kabát a szokásos túra kabát dizájnú. Nagy része fekete karjain neon sárga fényvisszaverő részek. Kivehető betét. Könyök és váll védő + Gerinc védő (Bár az csak egy szinpla keményebb szivacs réteg. Anyagában asszem az a kordura vagy mi a fityfene anyagú. És hosszított.

Ha valaki keres ilyet szóljatok. Nekem tényleg óriási és szerencsére egyre nagyobb (Nem azért mert nyúlik hanem én vagyok egy picivel kisebb) Árat nem tudok még mondani ez amolyan megegyezés kérdése de ha kell valakinek nem hiszem hogy ez lesz majd a gond.

A kabát belsejében lévő címkén elég perverz módon tollal az van felírva hogy 10XL (Most lehet röhögni )