Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Continental-t még sosem koptattam szóval nem sok minden tudok róla azonban nekem is van kérdésem a témához kapcsolódva. Nézem én is a motor abroncsokat és azon gondolkodom hogy mivel amúgy sem állok még egy GP pilot szintjén és a majré csíkom is van még minimum 1 ujjnyi felesleges nekem valami lágy keverékű gumi. Azért arra gondoltam hogy egy nem Pilot Powert veszek hanem találtam olyat hogy Pilot Road 4. Azt olvastam erről hogy az extra nehéz túrasportokhoz lett igazítva pl VFR 1200 vagy nagy Bandit.

Van valakinek erről a típusról tapasztalata. Mert jó lenne ha nem kéne a szezon 2/3-nálál megint gumit keresnem mert elkopott azonban azt sem szeretném hogy azért keljen visszavennem a gázt mert csúszik az abroncs. (Mondom az ujjnyi majrécsík ott van a mostani hátsó abroncson is)
Hello Fórumozók!

http://www.motortire.hu/contin...

erről valakinek vélemény (esetleg xx tekintetében tapasztalat)?

Köszi
OK. Köszönöm.
Ő művezető a Nemesgulácsi szennyvíztelepen. Jó cimbora
Ismerek Kawa-st, de nem tudom az Imre közte van-e?!
Lehet ismered egy kolegámat (Imre) ha jól emlékszem ő egy Kawa z400fx -e van a típusban nem vagyok biztos csak hogy régi masina és 400-as sor 4-es kawa
Most látom, Siófok-i vagy, lehet majd nyáron összefutunk. Egyébként a blokkot is rendbe tettem, olajlehúzó-gyűrűt, és szelepszár szimeringeket is cseréltem olajat, fékolajat is. Persze könnyen, hiszen nyugdíjas vagyok. és most várom a márciust ezerrel!
Hát az biztos. Mondjuk ennyire nem hiszem hogy rossz a helyzet de az biztos hogy a Felnin nem látni a lánckerék csavarjait az olajsártól. Én még nem szedtem szét de hogy mi lehet a tank alatt azt nem is biztos hogy tudni akarom. Bár kénytelen leszek. Majd meglátjátok tavaszra mivel terveim szerint lesz fényképen műveleti dokumentáció :-)
Nekem egy öreg Honda CBX-em van, a teljes vezetékezést lecseréltem, mert egy agyonbuherált volt rajta, valszeg. riasztót tettek rá, majd szedtek le róla. a kormánykapcsolókból hihetetlen mennyiségű kosz jött ki. Ugyanez érvényes a féknyergekre is. A biztosítékok a kormányon vannak,azokat is kitakarítottam kiszedtem a biztosítókat és vissza. Az akku és a huzalozás testcsatlakozóit szintén. Bár a Te motorod még nem ilyen öreg, de gondolom egy alapos takarítás nem fog ártani neki.
Nagyjából ez a tervem. Végre talán a héten be tudom tolni a szomszédom műhelyébe és kezdődik a téli projekt. elég sok mindent terveztem. (Első telo olaj cser, sima olaj csere, fékeket kitakarítani új olaj, Hátsó telon feszíteni kicsit, vezlánc ellenőrzés, Lánc + lánckerék csere, gumik ... és így tovább)
Szóval akkor új tétellel bővül a lista de lassan nem ártana leírnom mert akárhányszor megszámolom a teendőket mindig más szám jön ki. :-)

Amúgy és szét akartam itt ott kapni elektromosan is mert van egy picike de annál zavaróbb kontakt hibám a fordulatszám visszajelzőnél amit meg akartam keresni.
A télen szedd le a burkolatokat a garázsban, aztán az összes villamos csatlakozót egyenként húzd szét, kontakt sprével fújd be és dugd össze ! közben meglátod, nincs-e elmelegedve valami csatlakozó pl. Kormánykapcsolókat is levenni, kimosni és ahol kell bekenni szilikon-zsírral. a testcsatlakozásokat szintén. Akkor egy darabig nem lesz gond!
Látom dobozokról ment a téma a hétvégén. nekem Givi készletem van fenn de én sem áztam még be soha sem. Nekem ez eddig bejött. Bár ez az első amit tartósan tesztelek :-)

Eszembe jutott egy hiba még a nyárról ami azóta nem is jelentkezett de gondoltam rákérdezek érdemes e szétszedni azt is vagy hagyjam a francba. Szóval Idén nyáron (dög meleg időben) döngettem éppen át a régi baja hídon (Gemenci erőd ...) Jó szar arra az út. De siettem az utasomért. Oda is értem Baján ahova akarta. Motor megállít letámaszt megittam egy üccsit majd pakolás fel és gooo. Aztán persze nem mert fordítom el a kulcsot és hallom hogy az AC meg se mukkan. Lenéz oldaltámaszra, felhajtva, gyújtás le-fel, semmi. Mondom ebből baj lesz. Ülés le biztosítékok megkocogtat gyújtás rá és már megy is. Mondom hurrá és már indulunk is.

Előfordulhat szerintetek hogy a zötyögős út után egyszerűen kilötyögött a biztosíték? Vagy a meleg okozhatta ? Érdemes megnéznem valamit a téli nagyszerviz ürügyén ott is ? Ha igen akkor mit ?

Amúgy a jelenség azóta egyszer sem jött elő pedig mentem Baja után még egy olyan 4000 Km-t.
Köszi a segítséget és a többieknek is. Felírom a listára, ha nem a vészleállító kapcsoló lenne a hiba. Igazából a hátuljában is turkáltam már, átmozgattam a vezetékeket amikor éppen villogott a lámpa, kicsit megütögettem, megmozgattam mindent, hátha elmúlik vagy leáll vagy bármi, de nem sikerült megtalálni. Aztán megint hetekig ment FI lámpa villogás nélkül. Eléggé szivatós, de előbb-utóbb úgyis rájövünk, csak addig még kinő pár ősz hajszálam. Egyébként a motort egyre jobban szeretem, még sok évig fogjuk nyúzni egymást. Lesz néhány kisebb-nagyobb átalakítás rajta, hogy jobb és szebb legyen. Pl láttátok már az XX feliratos hátsó lámpát? Ledekből van kirakva, egy angol oldalon találtam és Angliában legális. Gondolom akkor a többi országban is.
Ajaj! Látom emberemre akadtam!
Ha megveszem akkor már nem eladó "neked". Csak vigyázz mert lehet, hogy üzletelünk ha árban megtudunk egyezni. Egyébként is kék a menő szinem. Amire gondolsz annak a fele?
Nem vennéd meg az enyémet!
Lenne pár apró hiba!
Megjavítod,és féláron vissza vásárolom pár hét múlva!
Nooooooooooooo?
Szia! Nyugodtan vegyed meg, évek óta használom, sohasem ázott még be. Nagyon szép, erős szerkezet. Sajnos nem tervezett mechaniai igénybevételt is gond nélkül teljesített, az sem tudot kárt tenni benne. Csak ajánlani tudom. Wingrack 2-vel cipelem őket, hibátlan.
Mi baja lehetne ...
Cs. Laci!
Szia Laci én vettem meg a két Givi dobozt nagyon szépek.
Én nekem is olyan problémám volt az XX-el mint neked néha el ment a gyujtás égett az F1 lámpa. Állítólag van egy nagy csoki amibe összefut az összes test kábel, nekem az ebbe beledugott réz saruk el voltak oxiidálódva . Valahogy a víz vagy pára megette az egészet. Azt nem tudom hogy ez a csoki hol van a motoron mert Kisújszálláson Szél Imi találta meg a hibát, ami nem volt egyszerű de az enyémnek azóta semmi baja pedig már 94200 km van benne és még a motor blokkhoz nem volt nyúlva. A generátort és fesszabályzót már cseréltem én is.
Így korrekt ha eladsz...

Valami apróság kijött rajta ,majd megcsinálják.. Korrektül adtad,ennyi
nem új már.. De az Alpokat 2x is megjárta.. Azért mert egy huszast rá kell költeni ne forgolodjon álmatlanul senki.

egy kis hibája az enyémnek is van , be is van takarózva megjött a tél


Milka a Banner akksim még az amivel vettem a Lacitól 2012 ben
2011-es az akksi..
Nálam ilyen probléma soha sem jelentkezett. Pöcre indult és a töltéssel sem volt gondom. Egy éves aksival adtam neked és csodálkoztam azon is, hogy megadta magát. Hallgass Milkára és nézd meg amit mondott. Sok motort eladtam már de évek múlva is találkozok a vevőimmel és nem panaszkodnak, hogy szart vettek tőlem. Vagyok olyan hülye hogy minden hibát megcsinálok és azután adom csak el. Lesz még xx-szem az biztos mert egy jó motor, ha nem a legjobb.
Én nem látom a mail címed, gondolom be kell állítanod, hogy mások számára is látható legyen. Az enyém: csuthlaszlo kukac gmail pont com
Köszi, remélem ez lesz a hiba.
Nekem az elmúlt 10-év alatt,a megtett közel 100-ezer kilométer alatt sose ázott be! Pedig volt,hogy egész nap ömlő esőben mentünk!
Jobb oldali vészleállító kapcsoló,érintkezés hiba!
Nekem a vezetéket kellett újra forrasztani,mert kicsit kiállt egy szál belőle,és néha ,időnként,rendszertelenül áthúzott!
Tettem is fel róla anno videót!