Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Jah az nálam is jelentkezik de nekem is azt mondta a szerelőm hogy ne foglalkozzak vele. Az okát nem részletezte de gondolom valami hézag lehet ott a kuplung körül. De más hondásoknál is, ez van ez olyan mint hogy a Kawák csörögnek mint valami csörgő dob.
Az a kuplungkosár,szintén típushiba!
Kár vele foglalkozni,felújítod és 20-ezer múlva megint így zörög!
Viszont szét esni nem tud!
Csak úgy szörföztem és amikor ezt megláttam csak úgy simán eszembe jutott a Wilbers rugó előre meg hogy kissé lágy az első futómű elöl.

http://auto.indavideo.hu/video...

Még hogy gyenge az én futóművem ? Gebeggyek meg itt két darab Baseball ütő van beesztergálva a két teleszkóp helyére :-)
"Tévedni emberi dolog mondta a sün......."
Ma megjött az új vezérműlánc feszítő. Nem ez volt a baja.
Zörög ugyanúgy.
A kuplungot behúzva viszont elmúlik ez a zörgés, tehát vagy a kuplung vagy a váltó zörög.
Sajna későn járok haza és a tornác alatt van a masina, ő maga nem ázik de én igen szóval ha időben hazaérek és az eső sem szakad megnézem :-)
Köszi!

Akkor már csak a belsőbb csavar kérdéses.
Csak ilyen hirtelen megnézés volt tegnap este de az elülsőbbik csavar nálam is hiányzik a belsőbb csavart nem tudtam még megnézni mert sötét volt.
Gyári robbantott ábrákat én is átnéztem már korábban, de nem találtam meg a csavarokat sem X11-nél sem az XX-nél(Honda alkatrész értékesítője sem találta). Valószínűleg a lánckerékfedél mögött lévő csavar gyárilag hiányzik, mert az ábrán látszik a csavar nyílás, de nem mutat oda csavart.

Viszont a blokkban, a vízcső mögött lévőnél még a csavarnyílás sem látszik egyik robbantott ábrán sem. Szóval azt esélytelen kitalálni ábrából. Gyári szerelési kézikönyveket is átnéztem, de ott se találtam semmit...
belenéztem az ajánlott oldalba de lőre szólok hogy csak a robbantott árakat érdemes nézni mivel ez ha jól értelmezem egy gyári alkatrész listás oldal és mondjuk egy AC pumpa kompletten forintra átszámolva 303.400 Ft :-)
Találtam neked valamit a neten

Ha jól látom ezen az oldalon az EGÉSZ és annyira hogy még egyszer leírom az EGÉSZ motor robbantott ábrája fent van. Lehet rajta szemezgetni. (Gondolom az XX-is meg van rajta valahol)
http://www.bike-parts-honda.co...

de ettől még megnézem neked ha van rá lehetőségem
Ránézek én is valamikor
rendben megkuksizom még egyszer de szerintem csak holnap mert ma csak késő este felé érek haza olyankor meg már lóf*szt sem látok.
Köszi, hogy segítesz!

A lánckeréknél lévő nem a takaró elemet rögzíti, mert abban az összes csavar megvan.
Mindkét csavar nyílásra rá lehet látni, anélkül, hogy bármit leszedne az ember. Lefotóztam őket és piros karikákkal jelöltem, hogy merre felé látható. Az első képen nem látszik egyik sem, csak ezért tettem föl hogy kb be tudd lőni, hogy merre keresd. A másik két képen a piros karikán belül láthatóak a csavarnyílások.
Megnéztem!
Ha jól látom (amiben nem vagyok biztos) az elülső csavar a lánckereket fedő takaró elem rögzítő csavarja lehet. Azonban biztosra nem merem állítani. A belső csavart sajnos nem tudtam megnézni mert nem vettem le még a takaró elemet így azt egyáltalán nem látom.
Nem igérek semmit de megnézem hogy nálam is hiányzik e vagy sem :-)
El!
Sajna elmondhatom,hogy már mestere vagyok eme alkatrész cseréjének!
Aham. Köszi!
Remélem tényleg ennyi csak a baja és elmúlik a zörgés.
Igen!
el kezd lógni pár tized millimétert!
így nem feszít rá a láncra pontosan!
Az a pár tized lógás,kotyogás már elég ahhoz,hogy becsörögjön tőle a lánc!
Ki tudnád fejteni, hogy mi ment benne tönkre? Miért nem tudja ellátni a feladatát?
Nem!
Nem felesleges!
Tönkre ment,csak nem úgy ahogy te gondolod!
Akkor nem is ez volt a baja? Felesleges kicserélni mert ugyanúgy zörögni fog tovább a vezérmű lánc?
Téves elképzelés!
Nem rúgja ki magát,ha kiveszed a csavarokat!
Értsd meg,nem szorult meg.
Így működik!
Kiszedtem a két csavart ami a helyén tartja és nem nyomta el a feszítőt a blokktól a rugó. Aztán amikor már kihúztam a blokkból a feszítőt és látszódott a blokkban levő vége is, kiugrott teljesen a feszítő része. Szóval a levegőben nyílt szét.
Az a furi, hogy a motor rezonancia ellenére, hogy tudott megszorulni. Esetleg azt tudom elképzelni, hogy a rugó elgyengült és ezért nem is rugta magát ki élből amikor kivettem a blokkból.
Miből gondolod hogy meg volt szorulva,ha miután kivetted (mert ugye csak akkor látsz rá) meg kiugrott?
Egyébként így is kell működnie!