Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Akkor nem vagyok egyedül ezzel
Láttam a profilodon, hogy neked is X11-ed van.
Meg tudnád nézni, hogy az a két csavar amit kerestem a korábbi posztomban neked is hiányzik?
Ma kivettem a feszítőt. Meg volt szorulva, viszont miután kivettem élből kiugrott és csavarhúzóval megjáratva utána mindig ment. Szét is szedtem a patront, de sehol nincs nyoma hogy mitől szorult meg és hogy a rezonancia ellenére hogy tudott beállni....

Meg is rendeltem az újat. Cikkszám alapján ez valami újabb fejlesztés lesz. Remélem, hogy megoldódik a zörgés.

A patron amúgy félig sem volt nyitva, szóval kb még 50.000 km lehet a vezérműláncban a cseréig.
ne izgulj nekem is lesz ilyen cserém :-)
Csak feszítő!
Cseréje kb. három perc!
No jó legyen öt,de akkor a kávé is benne van!
Enyémbe közel százezer van,és még féltávon a lánc!
További kérdés?
Ma elmentem a márkakereskedőhöz. Úgy néz ki gyárilag nincs benne ez a két csavar, mert semmilyen ábrán nem találták. Azért egy bontóst felkeresek még, hátha okosabb leszek.

A csavarok hiányán kívül még egy problémám van a motorral: csörög a vezérműlánc.
Visszaolvasva a fórumot láttam, hogy a vezérműlánc feszítő tönkre szokott menni. A Hondában erről meg is erősítettek.
A motorban most 42.000km van. Ilyenkor esedékes szokott lenni a vezérműlánc csere vagy tényleg elég egy új feszítőpatront venni és elmúlik a hang? Valahogy meg lehet állapítani, hogy rossz a patron és van valami határérték, hogy mikor cserés a vezérműlánc?
Egyszerű! Bélés kiszed,irány a mosógép,vagy kézzel nyomkodva kimosod!
De van sisaktisztító spray is!
Ezt pont az olyan sisakokra találták ki,aminek nem kivehető bélése!
No meg jól jön idényközben,mikor nincs idő szétszedni,szárítgatni a sisakot!
Igaz csak 2szer mostam ki régebbi agv sisakom belsejét, beledobtam a sisak zsákjába és ment a ruhák közé. Nem lett semmi baja tőle.
Éreztem én hogy ez a beletekerem párnahuzatba aztán 40 fokon kis fordulaton irány a mosógép nem lesz jó megoldás. Asmerősöm ajánlotta ezt a verziót bár ő Simsonnal meg krosz sisakkal közlekedik de az ő sisakja belülről nem tűnt valami kényelmesnek. Felbolyhosodott meg hasonlók de állította hogy azért mert 3-4 évvel öregebb az enyémnél. Ez az áztatós kinyomkodós verzió humánusabbnak hat.
Kiszedem a bélést és mosószeres langyos vízben kézzel átnyomkodom, utána sima langyos vízzel kiöblítem, majd szobahőmérsékleten hagyom megszáradni.... Így megy szét...
arra gondoltam hogy kimosom a sisakom bélését. Ti hogy szoktátok sok felé hallottam hogy mindenféle cuccokba beletekerik pl párnahuzatba meg hasonlók. Én még sosem mostam ki (eléggé retkes is már) Ti hogy szoktátok ?
Mint írtam "utánad vágja"!
Ettől egy bontós se lesz se gazdagabb,se szegényebb!
Úgy is mondhatnám pont nem érdekli!
ez mind jó választás, 2/3 arányban már van tapasztalat :)
Köszi a választ! Ez marad végső megoldásnak, ha nem sikerül kideríteni a csavarok cikkszámát vagy méretét.
Nem hiszem, hogy egy bontós sokkal olcsóbban adná a két csavart -úgyhogy semmi mást nem veszek tőle- mintha megvenném újban a márkakereskedőnél.
Akkor cser,nincs mit tenni!
Nem néztem meg a gyártási évet még rajta. ezzel az abronccsal vettem lehet hogy 1 éves de lehet hogy 5 nem tudom. Majd a padon kiderül. Majd szépen ledokumentálom nektek fényképekkel :-).
Egész szezonban ez volt amúgy fent nem éreztem hogy baj lenne vele nem csúszott meg egyszer sem kissé mintha repedezettnek látnám a minták belsejét de csak alig azonban azért ez némileg aggaszt.

(annyira nincs kedvem dolgozni hogy az valami hihetetlen :-S
Mennyi idős az a picit öreg?
Egy idő után jól betudnak keményedni,ha felnin vannak!
A sok hideg-meleg megteszi a hatását!
Szerintem irány egy bontó!
Ott biztos megtalálod a kérdésedre a választ,no meg valószínűleg a csavart is utánad dobják!
Bár még az is lehet hogy szétbontom a gumi vásárlást mivel az első gumim ugyan egy picit öreg de még egészen vállalható és a bordamélysége sem rossz sőt az kifejezetten jó lehet hogy első nekifutásra csak egy Hátsó gumit veszek és majd csak Tavasz végén Nyár elején veszem meg az első gumit. Még ez is benne lehet a pakliban.
Most csak íg szemezgetve párban az én avagy mondhatom hogy a mi méretünkben (120/70 ZR17 + 180/55 ZR17)
Metzeler Roadtec Z6 : 60e
Pirelli Angel GT : 80e
Michelin Pilot Power 2CT : 69e
Michelin Pilot Power : 60e
Pirelli Diablo Rosso II : 74e

ezek most az akciós páros gumik árai
Nem pont erre az abroncsra gondoltam csupán belinkeltem az első méretben és árban nagyjából vállalható abroncsot az oldalról. Persze valami keményebb gumit keresek én is, hogy ne legyen gondom jövőre úgy mint idén hogy szövetig eszem a hátsó gumit minden második héten.

Egy ismerős ajánlotta amúgy ezt az oldalt ő is innen rendelte a Afrikájára a gumikat ő meg volt elégedve azzal amit küldtek. Remélem én is találok majd valamit itt.
Ez a gumi a gsr-en 8e-t bírt, de már eldaráltam szövetig... az x11-en az 5e-n is csodálkoznék (jó kis sport gumi, de nem erre való) így az olcsó megoldás lesz a drága

Inkább egy jó pr2 pr3 kell erre vagy angel st
Egyenlőre csak dobálóztunk a számokkal semmi konkrét terméket nem néztünk és a számok úgy jönnek hogy a szerelőm hozzászámolja a saját kedvezményét is (Unixnál már 40% feletti a kedvezménye) Gumira azért írtam ennyit mert egy cimbim ajánlott egy oldalt amit nézegettem és ott szaladtam bele ilyen árba
http://www.nivojff.hu/?page=we...
Ez most csak egy példa az oldalról.

Persze én is számítok némi keret túllépésre de azért próbálom minimalizálni a dolgot. Nameg ugye csak addig nyújtózkodom amíg a takaróm ér. :-S Bár jó lenne ha lenne még a takaróból egy pár méter hogy igazán kényelmesen lehessen alatta nyújtózkodni.