Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Sziasztok!

Honda X11 motoromból hiányzik 2db csavar. Néztem robbantott ábrákat és a szerelési kézikönyvet is, de egyikből se derül ki, hogy milyen csavarok ezek. A lánckeréknél lévő, ha jól gondolom a lánckerékfedél alatti lemezt hivatott tartani. A másiknak - ami a vízcső mögött van - viszont nem tudom mi lehet az értelme.

Tudnátok segíteni, hogy milyen gyári csavarokat rendeljek és, hogy a vízcső mögötti csavarnak mi az értelme?
Nem tudom ezek a számadatok milyen minőséget takarnak,de tényleg alacsonynak tűnik a számításod!
60-ezer környékén gumi? Jó az 70-80-nak is! Már ha valamire valót tesz fel az ember!
Olajat 10.ezerből? Én minima Motul 7100-et tennék bele az 16-pénz!
No és még számolgathatnánk!
számolás szerőm szájából :

Vezérlésnél vagy ez vagy az nem valószínű hogy vezláncot meg patront is cserélni kellene (20e lánc is kb ennyi meg a patron is, kettő eggyüt 40e de ugye ez nem valószínű)
Gumi (nézelődtem szerintem olyan 60e +-5e-ből megúszom remélem)
Olaj (10e + szűró amiről dunsztom sincs de remélem 5e)
Lánc + lánckerék (50e)

Ezek a főbb tételek a többi apró cseplő dolog Zsolti cimbim 5000-et mondott a teleszkóp olajra amiról nekem dunsztom sincs. Fékolaj van. Fékpofákkal meg még nem számoltam

Munkadíj mivel szomszédom ezért nem kell számoljak szerencsére

remélem beleférek a 150-be azért :-(
Érdemes náluk szétnézni... http://www.spirro.hu/

Lánccsere csak és kizárólag lánckerekekkel együtt!

Több lesz az, mint 150e szumma, karcsún számoltál
Hát ha nem a szomszédom lenne lehet én is másik szerelő után néztem volna. Viszont így meg úgy hogyha szarba kerülök (defekt vagy mondjuk kocsival volt már féltengely törésem pont Január 1.-én reggel 6-kor) simán rá tudom bízni magam és jön kihúz a szarból igaz ezzel én is így vagyok de más visszajáró motorosokat is kisegít ha helyzetben vannak. Pl ha valakinek van mondjuk Hétfő este egy defektje de kedden megbeszélt túrára indulnának délelőtt akkor simán bevállalja hogy este 10-kor leszedi a kereket másnap reggel leviszi a gumishoz és Délre kész a gép és lehet vele menni. Mindezt ugyan annyiért mintha 2 hétig állt volna ott a motor. Tehát ha kell akkor oda teszi magát csak ha van rá ideje akkor elkalandozik. Pl most éppen Rigó barátom 450-es Bokorugró motorja van szétszedve 3 hete a műhelyben körülötte legalább 1 hete tornyosulnak az új alkatrészek dobozban és minden nap elmondja hogy neki kéne már állnia de szerintem az elvitel napja előtt délután fog nekiálni.
Legyen bármily jó szerelő,én már menesztettem volna!
De ez az én hozzáállásom!
Nekem ugyan nem kusza!
25-éve nős vagyok,ezáltal edzett!
Nomeg a másik fele a szerelőm. Kissé ő is bolond. Biztos ismertek ti is ilyen embereket. Az amihez ért és szeret az valahogy nem megy neki. Vagy csak csapongó és mindig belekezd valami hülyeségbe és amikor belebukik mindig visszatér ahhoz amihez ért. Éppen ezért az én szerelőm is ilyen van amikor 10-12 motor áll nála akkor az baj hogy milyen sok van nála ilyenkor mindenkit elhajt majd 1,5 hónap múlva rájön hogy ha nincs motor akkor pénz sincs olyankor meg az baja hogy nem jön senki. Éppen ezért amiért ilyen mindig hetekig kell neki könyörögni mire bárminek nekikezd. Ha időben odakerül hozzá akkor van időm könyörögni hogy mondjuk állítsa be a szelephézagot, 3 hétnyi nyivákolás után neki is kezd.

Mellesleg csak ajánlani tudom a csókát Platina minősített Honda szerelő és ezen hülyesége ellenére jól dolgozik. Csak mindig meg kell vele egyezni a tuti időben és nem érdemes nála hagyni a motort mert akkor nem készül el vele csak akkor ha valaki ott áll mellett és feszélyezi hogy várják már a masinát.
Azt nem mondom hogy most kezdem el csak megy be a műhelybe. Ha nem viszem be a padra akkor motorozom tovább és mindaddig míg nincs szétszedve a padra feltéve addig nincs elég akaraterőm hogy a javításra szánt összegből ne benzin legyen. Valójában szerintem a nagyobb dolgok amiket el kell végezni rajta (Olaj vezlánc gumi) ezeknél nem mindegy hogy mennyi idősek és érdemes később megvenni őket valószínűleg majd csak December magasságában esetleg még később lesznek beszerezve. Addig az apró cseplő dolgokkal kívánok csak foglalkozni. Letakarítás, Elektromos hibák megkeresése. Pl az ki is marad hogy valahol van egy kontakt hibám a fordulatszám visszajelző mutatót basztatja. Mivel én ilyenkor télen (azaz szezonon kívül) rohadt sokat melózom ezért hetente 2-3 óránál többet nem fogok tudni rá szánni és szeretném ha olyanokra is lenne időm mint hogy a felniről is letakarítom az olajsarat és más retkeket. Na meg nem szeretnék sietni a dologgal. Azt szeretném hogy tavaszra úgy nézzen ki a gép hogy jó legyen ránézni nem pedíg amilyen most hogy "jó nagy meg erős is de olyan leharcoltnak hat" Pl a lánckerék olyan retkes hogy nem látni hol vannak a felfogató pontja mivel egybefüggő olaj sár takarja. sokat is állt én is hibás vagyok benne hogy nem takarítottam. Belül mindenhol poros. Szóval én ilyenkor csak összeírom a teendők listáját és ugyan fontossági sorrendben azonban kezdési időben mégis szabadon állok neki dolgoknak.

Lehet hogy kicsit kusza az amit most leírtam de általában én magam is ilyen kusza szoktam lenni.
Ez mind szép és jó,de miért most?
Miért nem a szezon kezdéskor?
Például olajat minek állíttatod benne közel fél évet?
Gumit is minek teszed már most fel?
Én simán elszoktam tenni,kidörrentő,légszűrő ledugaszol,középállványra,ponyva rá,oszt jó napot!
Hát lassan kezdődik a téli leállás. Izgatottan várom de azért félek is egy kicsit mivel elkészült a teendők listája. Jövő héten kezdem a dolgot és szépen lassan apránként letakarítom a motort és cserélem amit kell. Ha a listán szereplő dolgok beszerzéséhez van tippetek amivel némi forintot meg lehet fogni úgy hogy az azért ne menjen nagyon a minőség rovására.

Teendők (szerintem) fontossági sorrendben
- Olaj csere
- Vezlánc ellenőrzése (vagy vez lánc csere vagy feszítő patron vagy mind kettő majd az ellenőrzés meg mondja)
- Szelep hézag ellenőrzés állítás
- Első hátsó gumi csere
- Lánc + lánckerék csere (Szerelőm szerint mindenképpen kellene lánckereket is cserélni itt kíváncsi vagyok a véleményetekre mert ugyan sem én sem a szerelőm nem néztük meg még a lánckereket, Azonban én örülnék ha csak lánc csere elég lenne. De persze ha a szerelő azt mondja hogy kell akkor megveszem azt is csak kíváncsi vagyok a véleményetekre)

Apróbb illetve olcsóbb dolgok

- Teleszkóp olaj csere
- fék olaj csere
- Hátsó indexbe 2 db ellenállás készítése mivel hátul led-es az index elöl nem és hidegben nem szeret jól működni.
- Fék pofák ellenőrzése és esetleges cseréje

Ha nektek egy ekkora volumenű listáról még érzésre hiányzik valami akkor azt is írjátok meg mert mindig adok mások véleményére. Lesz időm rá bőven mivel megkaptam a télre a szerelőm egyik szerelő padját ott is fog telelni és szépen lassan mindent megcsinálgatok rajta meg letakarok mindent szóval valószínűleg Október közepétől Márciusig a padon lesz a gép.

Egyenlőre olyan 150.000 körül lehet az ha mindent beszerzek hozzá nagyjából remélem minél több össze is jön ezekből mert hát a pénz nagy úr de a biztonság fontosabb.
Nem valószínű!
Móron voltam!
Ma 1óra felé a Kékesnél nem Te jöttél szemben egy 3as csapatban?
Őrülj akkor hogy most nem alkatrészek után keresgélsz a neten...
Szupi
Hol,hol?
Hát a videóim között!
De láthatod a Motoros ördögök,és angyalok csoportba is!
A Facen hol?
Ha Facéra felnézel,ott láthatod amit kameráztam!
Busással én is jót meccseltem,szépen terelgette a vasat!
De ez a pálya a kis max. 400-as vasak pályája!
Basszus,jol elkerultuk egymast! 16:00-kor ertem ki. Megneztem Rossit,aztan indultam. Egy Hayabusas volt ilyen tehennel kinnt. Azt megettem. Egy szuper dagadton kivul mindenki lenyomott. Igaz,hogy nem teptem neki,csak elveztem a korozest. Azert brahibol 2-3 kanyart mentem veluk. Meg a slickesekkel is. 2mm a majrecsikom!
Tegnap én is ott voltam 10-15-ig!
Sima hétköznapival! Már csak azért is,mert 15-fok volt!
Jo nagyot. Milyen guminyomassal mentek palyan? Tegnap Kakucson 2.9+2.9-el kezdtem(gyari ertek). 2.5+2.5-re leengedtem,de azonkivul,hogy puhabbnak ereztem,semmivel nem volt jobb. Nem csuszik,csak mindenki leengedte kisse a gumijat es en is elkaptam ezt a hulyeseget.
Ez egy átlag motorostól el is várható!
Ehhez azért nem kell agysebésznek lenni!
Köszönöm!

Időközben felszereltem a tartót. Tényleg nem kellett hozzá leírás.

Azért köszönöm még egyszer a segítséget!

Szép napot!
Hát nem találtam meg de remélem ez a kép segít ha nem akkor lefotózom a sajátomét ha kell neked