Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

2004 utáni xx-hez van valakinek service manualja? Nekem 2002ig van és abban ha jól látom csak karbis verzió van benne.
Értem értem. a Wilbers honlapján megnézem hátha mégis jó lesz. Sok reményem azért nincs de mindig úgy vagyok vele hogy utánajárni vagy megnézni nem kerül semmibe.
Attol hogy egymás mellé teszed,no meg esetleg vastagságot mérsz,az még nem jelenti hogy jó is lesz bele!
Pont a Wilbers az a cég,aki a rugó edzésével "manipulál".Hogy jobban értsd,bizonyos számú menetnél,bizonyos edzést,keménységet csinál!
Tehát ha a hossz,az átmérő,a rugó anyagvastagsága egyezik is,az edzése biztosan más!

Pontosan!
Teló olajat már rendeltem szóval azt tutira lecserélem ahhoz meg amúgy is szét kell kapni a teleszkópot úgy meg már könnyen ellenőrizni lehet :-)
Nem tudom hogy jó lesz e de egy megnézést megér a dolog :-)
A Wilbers oldalán cikkszám szerint láthatod, hogy más-más motorhoz más-más cikkszám tartozik. Nyilván nem véletlenül, mert a motorhoz van gyártva a rugó, tehát egy teljesen más motorhoz gyártott rugó nagy valószínűséggel nem jó az X11-be. Más a telószár, más a hossz, más a rugó menetsűrűsége...
óóóó Egész jó kedvem van.
Tegnap átmentem a szomszédomban és azt mondta a szerelőm hogy van 2 darab wilbers teleszkóp rugó. Maradt valamilyen motorból. talán egy Varaderoból jól megnézzük nem lesz e jó Hondába. Lehet hogy beleillik így előfordulhat hogy az első telóban Wilbers lesz a Télen. Persze csak ha beleillik és tényleg jobb lesz tőle csak akkor lesz csere.
az x11 en simán állítasz,ha nem tetszik akkor vissza...
Aha. Ezt nem tudtam azt hittem hasonlóan az első telókhoz a hátsót is szét lehet kapni. Mindenesetre semmiképpen sem csinálok avagy csinálunk a műhelyben olyat amiről biztosan nem tudjuk kijelenteni a szétszedés előtt hogy össze is tudjuk majd rakni. Ebből a szempontból én általában túlaggódom a dolgokat.
Hátsót házilag nem tudod szétszedni!
Gépmunka kell hozzá első alkalomnál!
Nem a rúgó előfeszítés a gáz,hanem a csillapítás hozzá állítása!
Szerintem szétkapom a telókat a télen és lecserélem bennük az olajat. ezzel kárt nem csinálok. Nomeg feszítek a rugón mert ha az nem jön be könnyedén visszaállítom a jelenlegire így semmi olyat nem csinálok ami egy részről drága és ne másrészről ne lehetne pillanatok alatt visszacsinálni.
Rugóház=rugóhoz!
Ezért kell a feszesebb rúgóház,hozzá hangolni a csillapítást!
Ezt mondtam,írtam neked,nagyon el is lehet baszarintani!
No meg nem mindegy hogy elpattog,vagy úgy mond beleng a kanyarban,ha hupplira (ba) mész! Nagyon nem mindegy!
Én a feszesre szavazok,mert elég sportosan közlekedem,no meg így még feljebb lehetett tornászni az XX-et pár milit,és később érnek la a dolgok döntésnél! Igaz így a kényelmet kellett picit beáldoznom!
Átállogatom a télen úgy is lassan leteszem a masinát. Főleg mivel ezen kívül is van vele tennivaló és mindaddig míg le nem rakom az erre szánt forintokból valahogy mindig benzin lesz :-)
Nekem bejött a feszes hátsó tag, sztem akkor neked is jobb lesz...
F2 ne izgulj én is ebben a súlyligában játszom :-)
Keményebb hátsó tag úthibán egyenesben pattogósabb, de feszesebb a kanyarban, nem himbál el... Lágyabb futómű egyenesben könnyebben elviszi az úthibákat, de kanyarban szarabb, pláne egy ilyen "hullámnál". Milyen jó lenne egy beülés után épp kilengő laza hátsó tag a "hullám" tetején...

Én a feszesebbre szavazok, de én eleve 120kg-al indulok alapesetben...
Valójában abban nem vagyok biztos csak hogyha erősebbre húzom a hátsó tagot akkor egy ilyen helyzeten javítok vagy rontok. Ebben nem vagyok biztos.
Egy részről azt diktálja az általában nem is rossz logikám hogy feszesebb rugó kisebb összeülést produkál azaz nem nyomódik majd össze a teló annyira viszont a másik fele meg hogy mivel feszesebb lesz így talán meg könnyebben pattog majd el ugyan ott. Nem tudom hogy melyik következik be egy feszesebb taggal.
Egy erős kanyarban, nagy sebességgel, úthiba miatt, mely egy nagy aszfalthullám, a végén kiérve arrébb ugrik egy kicsit a motorod? Meg is válaszoltad a kérdést...
Az elsővel nekem sincs komoly bajom főleg a hátulja lágy kicsit, azonban nekem nincs feszesre húzva. Bálványoson vettem észre hogy valamit csinálni kellene ott ugyanis van egy tök sima aszfalt rész és van egy erős jobbos amiben feltűnt. Igaz ott van egy igen szar részlet az útban. Befekvős jobb kanyar bevezető szakaszán van egy aszfalt hullám ami mély és nagyjából egy motor hosszú pont van idő 100-120-nál hogy a motor súlya is beessen a lukba. Így elég nagyot üt a hullám túlsó fele. Ilyenkor beül a hátulja és érzem hogy arrébb megy mikor kérek belőle. Érzésre egy egész keréknyit megy balra. Itt éreztem meg hogy érdemes lenne foglalkoznom a dologgal.
...csak szépen, nyugodtan megyünk a sor végén
.... és tényleg csapja
Értem!
Nekem nem volt elég feszes,főleg gyors kanyarokban!
Értem, én is csak a saját tapasztalatomat írtam le. Nem érzem, hogy az első telóm kuka lenne... Biztos jobb a progresszív rugó, de az én tudásomat kiszolgálja a gyári teló, szerpentinen is...